Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Проблем с Зафира 2.2 дти 125 кс 2003г

Даниел Късов снимка Даниел Късов 05 март 2018 - 20:33

Привет колеги
За жалост няма да има репорт по простата причина, тукашните "майстори" искат да се занесе колата на място до сервиза, а когато се опитах да я запаля днес - нямаше симптоми, че ще запали то и батерия замина и я сложих да се зарежда. За филтърът когато съм го сменил съм издухал всичко от леглото му и да има пружина.
Забелязах нещо днес обаче когато въртеше ми светеше някаква лампа с кола и триъгълник(на някакъв завой или нещо такава)
Вече нз мисля ако не запали утре и не мога да намеря майстор ще почна да я разглобявам сам, ще се опитам да махна прочутата помпа и от там ще го мисля.
Ако беше в България досега да съм забравил 100-те че съм имал проблем,но уви тука в тая Испания !!!
Благодаря на колегите който ми давахте съвети,ще пиша ако има някакво развитие :)
лека вечер
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 март 2018 - 20:58

Докато не видиш грешките, не разглобявай нищо!
Не си усложнявай нещата ами иди до някой магазин и си купи един кабел - предполагам няма да е повече от 30 евро.
Така на сляпо не се прави.
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 05 март 2018 - 21:11

 Д-и-м-о-в, на 05 март 2018 - 20:58, каза:

Докато не видиш грешките, не разглобявай нищо!
Не си усложнявай нещата ами иди до някой магазин и си купи един кабел - предполагам няма да е повече от 30 евро.
Така на сляпо не се прави.


Ще видя някои кабел, но да бъда честен нз какво да търся и да гледам( за кабела говоря)ОП-ком трябва да е нали
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 март 2018 - 21:16

Да, за опком иде реч. А другата лампа свети защото абс-а (есп-то) следят напрежението и ако падне под някаква стойност се сърди.
И не сваляй прословутата помпа преди да си написал ТУК грешките!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 март 2018 - 21:22
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 05 март 2018 - 21:27

 tisho.74, на 05 март 2018 - 21:16, каза:

Да, за опком иде реч. А другата лампа свети защото абс-а (есп-то) следят напрежението и ако падне под някаква стойност се сърди.
И не сваляй прословутата помпа преди да си написал ТУК грешките!
И друго- напълни ли филтъра с нафта преди да опитваш да палиш?
Докато обезвъздуши си е зор...



Добре ще послушам и няма да бутам нищо докато не се закачи на диагностика.
За филтърът-да тя запали както съм писал още от начало на темата.
Много се притеснявам защото днес пак въртеше и не даваше признак да запали, тока беше и когато беше се скапала първата помпа, и сега направо ми е свито сърцето,може ли толкова бързо да се прецака и тази няма и 200 км с нея

забравих да кажа също че всичко започна в дъждовен ден, все се надявам да е друга ама не ми се вярва

OP COM OP- COM V2014 1. 59 това ще свършили работа
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 март 2018 - 21:43

Дръпни я на въже щом вчера е работила макар и калпаво а днес не пали вероятноста да е засмукала въздух е доста голяма след толкова разглабяне и събиране.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 март 2018 - 21:44

Ще свърши. А може и да има въздух в играта. О- пръстените на входа и изхода на филтъра са главните заподозрени. А обратната нафта как ти е? Маркучетата читави ли са?
Както ти е писал и колегата преди мен- дърпате на трета, не на втора, и ще се разбере.

А за другото: според мен панаира с тая помпа на поне 99% е дошъл от гняста. А да не съм краен, но и старата е пострадала от същото. Ако си изчистил резервоара и останалото навреме щеше да се радваш на колата.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 март 2018 - 21:48
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 05 март 2018 - 21:52

 tisho.74, на 05 март 2018 - 21:44, каза:

Ще свърши. А може и да има въздух в играта. О- пръстените на входа и изхода на филтъра са главните заподозрени. А обратната нафта как ти е? Маркучетата читави ли са?
Както ти е писал и колегата преди мен- дърпате на трета, не на втора, и ще се разбере.

А за другото: според мен панаира с тая помпа на поне 99% е дошъл от гняста. А да не съм краен, но и старата е пострадала от същото. Ако си изчистил резервоара и останалото навреме щеше да се радваш на колата.



Какво е това гняста? ами не съм предполагал , че може да има толкова боклук в резервоара :(
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 март 2018 - 22:44

На боклука му казвам гняс;-) извини ме за известната неточност.

Допреди пет- шест- седем години и аз не съм го очаквал, но се сблъсках около мои коли с този сериозен проблем. И понеже нямаше кой да решава проблемите за пари се наложи аз да си решавам проблемите като влагам собствената си мисъл, време и труд. Какво да се прави. А в последните две- три години видях толкова много коли с този проблем, че не е истина...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 март 2018 - 22:45
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 06 март 2018 - 19:19

Привет колеги не съм писал нищо, защото няма развитие поръчах си оп-ком и до петък се надявам да е при мен :)
След получаването ще пиша, а между другото някои смъквал ли е бомба- някакви съвети тънкости за кое да гледам да внимавам,ако се наложи да знам!
И за турбото също? Но това след като прочета грешките,след това разглобяването
Благодаря ви предварително


за въздух е много вероятно, но реших докато не закача кабел да не я мъча да пали.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 март 2018 - 20:10

Ако помпата е свършила с чакането няма да си помогнеш дръпни я и ако запали я остави под наклон с муцуната надолу на другия ден ако запали значи е въздух.
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 06 март 2018 - 20:30

 mrsch66, на 06 март 2018 - 20:10, каза:

Ако помпата е свършила с чакането няма да си помогнеш дръпни я и ако запали я остави под наклон с муцуната надолу на другия ден ако запали значи е въздух.


Ще пробваме, няма смисъл да питам ако не запали какво е нали ??
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 март 2018 - 20:48

Ако не вдига чека докато въртиш трябва да запали дори и с много въздух само ще я теглиш повече.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 март 2018 - 22:33

Точно.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 06 март 2018 - 22:44

Ако върти дълго на стартер, но не пали - в корпуса на помпата не постъпва достъчно гориво - няма ли опасност да се опече "Оня транзистор"?
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 06 март 2018 - 22:45
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 март 2018 - 09:34

Точно затова си има "схема за въртене". Въртиш 7-8 секунди, почивка 30-40. Пак въртиш 7-8, пак почивка 30-40. Това щади дори и самия стартер - и той не е "терминатор" :clapping: .
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 март 2018 - 09:36
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 12 март 2018 - 18:47

И така ето ме и мен с репорта :)
Понеже тук малко бавно идвала пощата чак днес ми дойде и оп-ком :)
Не му разбирам многоо мнгооо ,НО поне чета и се уча, прочетох грешките , ето ги и тях:

P0070-(2) ambient air temperature low input - Present
P0380-(B) Glow Plung Circueit- Not present
P1590-(8) Vacuum Solenoid Valve Circuit high Voltage-Present
P0400-(9) Exhaust Gas Recirculation Valve Feedback Signal Malfunction-Not present
P1540-(D) Air condition PWM-signal invalid-NOT present
P1811-(A) Torque signal malfuntion(CAN) - not present
P0340-© Camshaft Posotion Sensor Circuit range/Performance-not present
P0660-(4) Swirl Level Control Solenoid Valve Circuit Open- not present
P0105-(2) Boost pressure sensor Circuit low input-Not present

МОЛЯ ЗА СЪВЕТИ И КАКВО ДА ПРАВЯ,не съм ги трил,чакам да ми Хелпнете
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 март 2018 - 19:11

Единствената грешка, която е "Present" се отнася за температура на въздуха...

Шах и мат - някой датчик за температура нещо не отчита . До колкото знам има един на маската отпред(ако на Зафира е пак там). Той е за външната температура.

Другите грешки или са съпътстващи или са в следствие на тази. Какво показва на дисплея за температура, вярно ли показва ?
Отговори

Даниел Късов снимка Даниел Късов 12 март 2018 - 19:20

 Д-и-м-о-в, на 12 март 2018 - 19:11, каза:

Единствената грешка, която е "Present" се отнася за температура на въздуха...

Шах и мат - някой датчик за температура нещо не отчита . До колкото знам има един на маската отпред(ако на Зафира е пак там). Той е за външната температура.

Другите грешки или са съпътстващи или са в следствие на тази. Какво показва на дисплея за температура, вярно ли показва ?



Да на маската отпред, но на дисплея си показва вярно градусите! Не знам вече, а да ги изтрия ли ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 март 2018 - 19:43

Единственото, което е в помпата от тия грешки е P0340-© Camshaft Posotion Sensor Circuit range/Performance-not present. Този датчик се намира вътре в помпата. Но тази грешка често се появява и при продължително въртене на стартер. Принципно може да се пробва със смяна на датчика на коляновия вал, защото същата тази грешка понякога се появява когато компютъра открие разлика в показанията на двата датчика (колянов и разпределителен, който е в помпата), а той по тях определя момента на впръскване на горивото.

Останалите не са особено розови, но нито една от тях не е причина да не запали колата:
P0070-(2) ambient air temperature low input - Present- датчик за външната температура, но може и да е релето за същия, а не самия датчик, щом си показва на дисплея;
P0380-(B) Glow Plung Circueit- Not present- изгоряла свещ или реле за свещи;
P1590-(8) Vacuum Solenoid Valve Circuit high Voltage-Present- изгоряла бобинка на клапана за вакуумния резервоар, или изваден куплунг;
P0400-(9) Exhaust Gas Recirculation Valve Feedback Signal Malfunction-Not present- некоректен сигнал от обратната връзка на ЕГР-а;
P1540-(D) Air condition PWM-signal invalid-NOT present- тая засега не я гледай;
P1811-(A) Torque signal malfuntion(CAN) - not present- за тая не съм чел още нищо;
P0660-(4) Swirl Level Control Solenoid Valve Circuit Open- not present- отворена верига (може да е изгоряла бобината или да е разкачен куплунга) на вакуумния клапан на вихровите;
P0105-(2) Boost pressure sensor Circuit low input-Not present- некоректни показания на МАП-а.
Мисля, че спокойно можеш да ги триеш, те актуалните ще се появят отново. Освен това си мисля, че докато сте ровили по колата може някои от тях да сте ги предизвикали вие, така че трий смело.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 март 2018 - 19:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg