Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

B20DTH

stepo3 снимка stepo3 28 май 2020 - 21:25

Здравейте, колеги! Признавам не съм дизелджия, но изчетох темите във форума за CDTI-тата. Събирам информация относно въпросния двигател при Insignia A facelift (2015г.). Доста ровя, чета и се интересувам, но така и не намерих точен и ясен отговор на въпроса съществува ли и при него до болка познатия проблем от старото поколение двигатели с уплътнението на маслената помпа или някакви други по-сериозни, съответно скъпо струващи болежки. Моля, ако някой има достоверна информация, опит или шофира автомобил с такъв двигател да сподели мнение. Догатки и предположения няма да ми помогнат особено. Доколкото разбирам има промяна в конструкцията и се води от поколението шептящи дизели. Мисля, че имаше дори съфорумци сменили дизелите с по-новите и са им понавъртяли километри? Темата предполагам ще бъде полезна и занапред.

Благодаря предварително на всички!
Отговори

sathv снимка sathv 28 май 2020 - 21:39

Е, вчера и днес точно това обсъждаме в една тема. Не си го видял щото не си търсил.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 май 2020 - 21:53

Не е от "шептящите дизели". Ти питаш за 2.0 CDTi, а тъй наречения "шептящ" е 1.6.
Явно вече викат "шептящ" на който си искат. Но това прозвище е за 1.6

А дали е решен, не може да се каже еднозначно докато не мине време, само то ще покаже.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 май 2020 - 22:00
Отговори

stepo3 снимка stepo3 29 май 2020 - 07:58

Ако става въпрос за темата със заглавие за картера на D20DTH - да, виждал съм я, но наистина не бях я чел, представях си нещо друго. Махам тогава тази тема и ще се самобичувам :wave: Дискусията да продължава там.

Относно шептенето явно съм се подвел от статии като тази - https://www.carmagaz...er-2015-review/
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 май 2020 - 11:01

 stepo3, на 29 май 2020 - 07:58, каза:

Ако става въпрос за темата със заглавие за картера на D20DTH - да, виждал съм я, но наистина не бях я чел, представях си нещо друго. Махам тогава тази тема и ще се самобичувам :wave: Дискусията да продължава там.

Относно шептенето явно съм се подвел от статии като тази - https://www.carmagaz...er-2015-review/


Няма нужда от бичове. Все пак не ме мързи да ти го синтезирам.
Има разлика в B20DTH, всички се надяваме да е към по-добро, но все си е така с гумичка, която опира между картера и помпата. Идеята и на двете е една, но тук е по малко по друг начин.
Затова докато не мине достатъчно време, за да сравним с A20DTH по брой изпищели мотори, няма как никой да е категоричен. Затова аз съм на мнение че минат ли там едни години и километри, отиваш, сменят "гумичката", промиваш двигателя с промивно масло, не наливаш добавки всякакви и караш с определените масла. И си спокоен. Като минат пак едни години и километри, пак... и пак си спокоен. От това по-хубаво не може да бъде. Такова е моето мнение.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg