Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

ABS модул Corsa D

loudidd снимка loudidd 21 март 2021 - 15:08

Привет, скоро взех Corsa D, 1.2, 86к.с., 2011, от последните преди фейслифта. Мисля A12XER е двигателя.

Имам проблем с АБС модула и доколкото разбрах, това е един от най-честите проблеми на модела, ето защо споделям през какви стъпки минавам за решаването му и ще се радвам на мнение дали има по-верен път, пък дано темата е полезна и на други ползватели на Корса Д...



Проблемът : Не спираха две колела (предно ляво и задно дясно), явно запушване на механичната част на АБС модула. Нищо не светеше по таблото, но колата осезаемо имаше проблем със спирането. Доколкото четох, говорих с майстори - много чест проблем на корса Д, обичайно се появява около 10-тата година от производство и се дължи както на рядка смяна на спирачната течност, така и на Бош, които са разработили модула и явно не са се справили съвсем добре.
Също се убедих, че абс модула е може би първото, което се продава от корсите за части, защото най-често чувах "продаден", докато търсех.

Опитах да намеря инфо и за ремонт/рециклиране на модула и споделям до къде стигнах - има 2-3 обяви, че ремонтират електронната част на модула - вероятно ако се появи студена спойка по платката или друго. В повечето случаи обаче проблемът е запушване в механичната част и почти всички ме убеждаваха, че не подлежи на ремонт, защото е капсуваловано. Обадих се да видя колко струва оригинален модул от представителство на Опел - малко по-скъп или хайде на цената на самата кола е - над 5000лв. Не намерих афтър-маркет нов модул, поне в България.

В Ютуб намерих едно клипче, в което без много-много да обясняват, успяват да отпушат тази механична част и ми стана интересно дали все пак не е възможно - порових се още и намерих телефон на някакъв човек в Созопол, който предлага тази услуга, той по телефона ме убеди, че е отпушил много такива модули и гарантира успех, но както цената му беше 200лв., докато реша дали да пробвам този метод, той вдигна цената на 350лв. и това ме провокира да потърся други начини, та не мога да споделя повече, освен, че все пак има поне един майстор у нас, който твърди, че се отпушват успешно.

От 100 обяви, в 101-вата намерих модул със същия номер като на колата - съвпадат номерата с 0 265 и нататък, както и с 133 и нататък. Доколкото научих, да, има и числа, които не съвпадат, но те са по-скоро пореден сериен номер на дадения модул и нямат отношение. Монтираха ми го, но на таблото светят и абс, и esp, и ръчната. Колата иначе си спира (даже) много добре.


Оставих я при един майстор, който много разбира от авто софтуер и я мъчи 2 седмици как ли не, но явно не намира точния софтуер/фърмуер, за да обучи/калибрира модула да работи с колата. Или това просто не е възможно - не зная.


Пред купуване на още един модул съм и съм проверил (вероятно) всички обяви у нас и няма друго съвпадение на номерата и явно ще трябва да поръчвам от немския Ибей, че с Англия вече е сложно. Намирам и в Полша, ама не съм сигурен как ще е доставката.


Дотук съм с моя проблем, най-голямата чуденка ми е ЗАЩО слагайки друг модул, който съвпада по номера със сваления не пасна и не се реши въпроса...?!

Още инфо, което не съм го видял с очите си - майстора ми каза, че има разлика в броя пинове на датчика на налягането на двата налични в момента модула - на стария са 4 пина, на "новия" втора ръка били повече. Още - като взех "новия" модул, на него пишеше 1.3CDI, явно е свален от дизел, пък моята е бензин 1.2. Защо да има разлика в датчик, настройки, като номерата на модула съвпадат, нищо, че двигателите са различни? Или греша? Съвпадат и трите номера - този на баркода и двата, които са гравирани на механичната част...

Още един опит, който направихме - да разменим части от двата модула. Всеки майстор ми казваше, че няма да се получи и при мен наистина не се получи - взехме електронната част от стария модул и механичната (която не е запушена) от "новия" и колата пак имаше спирачки, не записваше грешка, но при тръгване и набиране на скорост пак светваха abs и esp. След рестарт ги нямаше до потегляне и набиране на скорост. Както казах - колата спираше нормално, но явно въпросния датчик за налягане, който е каспулован в механичната част е разковничето да не се получи.

Та ще съм много благодаден, ако някой има мнение/съвет. Дано темата е полезна и на други.

Аз вървя в посока :
- стискам палци майстора със софтуера да намери правилния и да ми настрои модула (ако е възможно)
- закупуване на друг втора ръка модул от чужбина - единствено ме спира дали няма да се случи същото, щото нали купих модул със същите номера, ама... Или пък "новия" да не беше нещо читав от началото, знам ли...
- друго решение засега не съм намерил, да отпушвам стария при човека в Созопол по-скоро съм резервиран, защото имам съмнение в изправността на датчика на налягане на стария модул, а той е здраво прикрепен към механичната част...


Малко дълго стана и се извинявам... :)


Бъдете здрави и поздрави!
Отговори

bojo06 снимка bojo06 23 март 2021 - 14:54

Решение на проблема тук
https://www.opelclub...0
Моята връзка
Отговори

rns снимка rns 28 ноември 2023 - 16:22

Здравейте. Виждам, че темат е стара но все пак да попитам. Имам проблем с механичната част на АБС модула. Колата е корса Д 2012 - А12XER. Номерата на модула са 0265251864; 13350598 - AG5. Намерил съм модул с номера 0265800983; 13337843 - AFA. Подходящ ли е да го поръчам ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg