Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

от c12nz - към - c16xe

vencii_84 снимка vencii_84 06 май 2009 - 13:48

Здравейте колеги. Разгледах повечето подобни теми, но точно като моя случай не открих.
Идеята ми е да взема една блъсната c16xe която да ползвам за донор, и да прехвърля двигател, трансмисия и окачване на моето купе.
Само че колата донор е с две врати а моята е с четири врати, въпроса ми е дали окачването ще пасне на моето купе, и трябва ли да се прави нещо по специално при монтажа на двигател и скоростна кутия в смисал на едни и същи места ли се закрепват или трябва да се правят доработки по купето.
Благодаря предварително за помоща...
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 06 май 2009 - 13:54

Всичко пасва идеално без каквото и да е преправяне... Взимай смело донора и с търпение и желание всичко ще стане. Все пак щом ще местиш мотора - ще трябва сложиш и скоростите, инсталацията, компа от ХЕ-то.
За окачването - аз бих ти препоръчал да сложиш и него, но ти си решаваш :blink:
Отговори

vencii_84 снимка vencii_84 07 май 2009 - 16:45

 siegfrid, на 06 May 2009, 02:54 PM, каза:

Всичко пасва идеално без каквото и да е преправяне... Взимай смело донора и с търпение и желание всичко ще стане. Все пак щом ще местиш мотора - ще трябва сложиш и скоростите, инсталацията, компа от ХЕ-то.
За окачването - аз бих ти препоръчал да сложиш и него, но ти си решаваш :blink:




Благодаря за помоща колега. Утре ще ходя да я видя корсата донор колко е блъсната и за колко пари ще мога да я пазаря евентуално.
По принцип идеята ми е да ползвам и окачването и спирачките на донара защото предполагам че са по добри от моите.
Отговори

Corsa снимка Corsa 07 май 2009 - 18:10

 vencii_84, на 07 May 2009, 05:45 PM, каза:

Благодаря за помоща колега. Утре ще ходя да я видя корсата донор колко е блъсната и за колко пари ще мога да я пазаря евентуално.
По принцип идеята ми е да ползвам и окачването и спирачките на донара защото предполагам че са по добри от моите.


Аз съм със същия двигател 1.2 и мисля в скорошните 2-3 месеца да го сменя пиши какво е станало при теб :blink:
Отговори

vencii_84 снимка vencii_84 09 май 2009 - 17:26

 Corsa, на 07 May 2009, 07:10 PM, каза:

Аз съм със същия двигател 1.2 и мисля в скорошните 2-3 месеца да го сменя пиши какво е станало при теб :love_opel:



Колега при мен проекта засега се отлагат, докато намеря друго GSI за донор, това което гледах не можахме да се разберем за цена :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg