Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Искам да се консултирам

rahhan снимка rahhan 03 юли 2019 - 09:19

На първо четене ми идват идеите, по- малък проблем: гумички на клапани, клапан, повдигач на клапан, пикаеща дюза и по- тежкия проблем: спукано бутало, счупени сегменти и някаква идея още? Мисля, че мотора е без значение но е 1.6 16V (101 Hp) .
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юли 2019 - 09:28

Започва се с манометър, свалят се всичките свещи и се мери налягането в цилиндрите. Ако има нещо, то ще бъде показано там на манометъра.
Доколкото знам (ако нямаш), струваше от сорта на 20-тина 25 лева.

Например това:
http://gamateh.com/p...teli-50191.html

Ако има неравномерност в показанията, значи от някъде изтърва налягането. Я глава, Я клапани. Ремонт и гледане кое е проблемното, смяна и пак газ.

А това "бензин в маслото" ме навява и на уплътнители на дюзите, не си спомням точно какви бяха, но нещо натам дърпа килима по това описание. Освен ако не си объркал да е охлаждаща течност, не бензин.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 юли 2019 - 17:38
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 юли 2019 - 19:16

 Д-и-м-о-в, на 03 юли 2019 - 09:28, каза:


А това "бензин в маслото" ме навява и на уплътнители на дюзите, не си спомням точно какви бяха, но нещо натам дърпа килима по това описание. Освен ако не си объркал да е охлаждаща течност, не бензин.

Това е много категорично изказване!А колата с какъв код на мотора е баш?
Аз залагам на дюза която не затваря.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 03 юли 2019 - 19:17
Отговори

kalin09 снимка kalin09 03 юли 2019 - 19:31

 Д-и-м-о-в, на 03 юли 2019 - 09:28, каза:



А това "бензин в маслото" ме навява и на уплътнители на дюзите, не си спомням точно какви бяха, но нещо натам дърпа килима по това описание.

Това си е за бисерите...
Отговори

emoned снимка emoned 03 юли 2019 - 19:36

Здравейте. Според мен трябва да се търси в насока - обогатена смес(все едно е на смукач) или лошо изгаряне. Причини много - дюзи, датчик температура и ако този мотор има други датчици отговорни за регулиране на сместта. Преди години имах Шкода 105L. Страдаше от подобен проблем. Оказа се високо ниво в камерата на карбуратора.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg