Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

увеличаване мощност?

Martin Pavlov снимка Martin Pavlov 12 април 2008 - 11:54

От декември карам Опел Вектра DTL 2000 82 коня, наскоро чух че имало възможност чрез някакви чипове да се увели4и мощността 20-до 30 коня.Вярно ли е и има ли някой колега който го е правил, и изобщо 6те се радвам да получа шповече инфо по въпроса: увеличава ли се разхода, колко струва , какъв точно е принципа и т.н.
Благодаря предварително:)
Отговори

Оги снимка Оги 12 април 2008 - 12:01

Варианта при теб е добавяне на интерулер и чип. Очаквай подобрение от порядъка на 40-тина коня :beer:

Ако имаш възможност да го направиш няма да съжаляваш.

... въпреки че аз не бих постъпил така. Най-най-най добрия и сигурен вариант е да продадеш колата и да си земеш по-бърза (с по-мощен мотор)
Отговори

Martin Pavlov снимка Martin Pavlov 12 април 2008 - 12:04

а колко горе долу ще ми струват тези екстри?
и разхода 6те се увеличи ли ?
Отговори

Оги снимка Оги 12 април 2008 - 12:09

1000-1500 лв. МНООООО ясно, че ше гори повече, откъде мислиш да дойде тая мощност.

Ся веднага ше се развихри спор .. според мен няа как да не ти качи поне едно 1-2 литра! Ама това като я настъпваш, на спокойно каране мисля, че няма да има повишение .. ама защо ти е повече мощност ако ше караш бавно :beer:
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 13 април 2008 - 13:27

Аз карам същия мотор и сложих чип наскоро и съм доста доволен от вървежа. В разхода несъм забелязал разлика. Иначе ще слагам интеркулер лятото, но незнам дали като сложа кулера турбото ще успява да го пълни заедно с турбо пътищата. Пусках тема наскоро, но така и не получих отговор. Иначе ако имаш парички слагай чип и не се чуди. Колегата Владо ги поставя и то на тънки парички за колеги от форума.
Отговори

Martin Pavlov снимка Martin Pavlov 14 април 2008 - 10:55

и колко коня ти се увеличи мощността?
и колко кинти ти излазе слагането на чипа?
Отговори

Марто снимка Марто 14 април 2008 - 11:05

 Martin Pavlov, на Apr 14 2008, 10:55 AM, каза:

и колко коня ти се увеличи мощността?
и колко кинти ти излазе слагането на чипа?


Виждам че ти е мерак, така че звънкай направо на Владо!

Ето ти и темата тук и тук
Отговори

horacii снимка horacii 14 април 2008 - 12:46

Горенето качва ))))) ............но и` как върви :beer: ))))


Слагай не бой се )))))) :nau:



Поздрави
Отговори

Yosko8810 снимка Yosko8810 01 ноември 2019 - 21:10

 Оги, на 12 април 2008 - 12:01, каза:

Варианта при теб е добавяне на интерулер и чип. Очаквай подобрение от порядъка на 40-тина коня :beer:

Ако имаш възможност да го направиш няма да съжаляваш.

... въпреки че аз не бих постъпил така. Най-най-най добрия и сигурен вариант е да продадеш колата и да си земеш по-бърза (с по-мощен мотор)
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 ноември 2019 - 21:43

Ей тъй за четене, като не ползвате търсачка https://www.opelclub...pic=130991&st=0
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg