Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

С какво да намажа уплътненията на вратите за да не замръзват?

TRAP снимка TRAP 13 ноември 2007 - 14:45

Какво да направя ,че да не ми замръзват вратите тази сутрин едвам успях да отворя шофьорската врата?Купих си някаква вакса за гумени оплътнения на Сонакс за 6лв ама е боклук нищо не помогна.
Отговори

Sandman снимка Sandman 13 ноември 2007 - 14:47

И аз имах същия проблем днес. Смятам да си взема течен парафин от аптеката. Миналата зима ми свърши работа.
Отговори

TRAP снимка TRAP 13 ноември 2007 - 14:52

Всеки ден ли мажеш с течен парафин?
Отговори

Sandman снимка Sandman 13 ноември 2007 - 14:53

Не. 1/2 пъти в месеца. Не помня. Като ти се види, че са изсъхнали уплътненията, клепаш с един памук и така.
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 13 ноември 2007 - 15:26

В бензинджийниците продават спрейове против замръзване уплътненията на вратите! Инак и с парафин става.
Отговори

mart снимка mart 13 ноември 2007 - 17:39

колеги едва ли го откривам аз ама познавам доста хора които не го знеха и след като им го казах се родиха значи парафина е ясен сички го знаеме. Аз обаче преди да отвора вратата като вида че е замръзнала вместо да дърпам към мене да я отвора натискам към колата дърпам дръжката и с другата ръка натискам към колата и така няколко пъти по този начин натрошавам замръзналия лед между вратата и уплатнението на колата и тя се отваря.Не знам как го открих просто ми хрумна един ден незнам дали съм първия или не но при мене помага а и при доста хора на които съм го казал
ПОЗДРАВИ и УСПЕХ
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 13 ноември 2007 - 18:26

някой забелязал ли е че отвътре вратите имат някакъв вид тиксо по рубовете там където се опират в гумените уплътнения дали е за това ?
Отговори

Милчан снимка Милчан 13 ноември 2007 - 20:21

 TRAP, на Nov 13 2007, 03:45 PM, каза:

Какво да направя ,че да не ми замръзват вратите тази сутрин едвам успях да отворя шофьорската врата?Купих си някаква вакса за гумени оплътнения на Сонакс за 6лв ама е боклук нищо не помогна.

Ето и по селския но изпитан начин със свинска мас ,мажете тънко по уплатнението и забравяте за проблема
Отговори

kirchank снимка kirchank 13 ноември 2007 - 20:43

Аз мажа с глицерин .Незнам дали е различно от парафина ,но върши работа.
Отговори

radi-vectra b снимка radi-vectra b 13 ноември 2007 - 20:46

и аз намазах с глицерин тази вечер и утре сутрин ще вида
Отговори

borro снимка borro 13 ноември 2007 - 20:49

Както глицерина, така и парафина съдържат определен процент Н2О. Не че не стават, но от тези две по-добро е парафина.
Ако не Ви мързи - разходете се до някоя аптека и си купете вазелин. Това е истината.
Отговори

kirchank снимка kirchank 13 ноември 2007 - 21:06

Ааа вазелинчето е хубаво за доста неща :ole: .Нещо друго-немога да разбера дали ми замръзват ключалките или машинките на централното и с какво да ги намажа.
Отговори

directora снимка directora 13 ноември 2007 - 21:36

 TRAP, на Nov 13 2007, 02:45 PM, каза:

Какво да направя ,че да не ми замръзват вратите тази сутрин едвам успях да отворя шофьорската врата?Купих си някаква вакса за гумени оплътнения на Сонакс за 6лв ама е боклук нищо не помогна.


Аз пък напръсках преди седмица с някакъв спрей за запазване на гумата и против замръзване(специално за зимата) и днеска от едно бутване и дърпане - вратите се отвориха. Багажника и той ми беше замръзнал.

То просто времето беше такова... първо валеше над 8 часа, след което паднаха температурите много и ест. да замръзне цялата кола. Утре няма да е така предполагам, защото днес нямаше дъжд. То виж, че и пътната обстановка беше яко 'лъзгава'... на светофарите имаше яко "пилажи"...

Едва ли има някакво крайно спасение от леда. И с вазелин да се маже, като паднат до -8 -10 градуса пак ще замръзват вратите, дори и малко.
При мен пък замръзват дюзите на предното стъкло, а отзад не замръзва. Течността си е читава, защото е разредена за -25 градуса, ама е тегаво като сутрин имаш на предното стъкло яко мръсотия и неможеш да си я изчистиш...
Отговори

Piron45 снимка Piron45 13 ноември 2007 - 21:41

Момчета пръскайте със спрей Силикон, върши чудесна работа.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 13 ноември 2007 - 22:00

 Piron45, на Nov 13 2007, 09:41 PM, каза:

Момчета пръскайте със спрей Силикон, върши чудесна работа.



Днес и аз съм същия: Днес едвам влязох.
Абе чувам че парафин от аптеката бил добър и тая вечер мазах та ще видим утре.

Ама май май "вазелинчето" си е най-убаво :flag: :icon_smile:
Отговори

TRAP снимка TRAP 14 ноември 2007 - 07:53

Снощи намазах с парафин и тази сутрин нямах никакви проблеми .Но ми се струва че пак трябва да се маже нямаше и следа от парафина.То пък да мажеш всеки ден и това не си е работа.
Отговори

CeCko2 снимка CeCko2 16 ноември 2007 - 08:18

Аз ги напръсках със спрей и проблеми няма... но иначе вазелина и маста са мултифункционални :icon_smile:
Отговори

nov снимка nov 21 ноември 2007 - 18:06

Аз намазах уплътненията тази вечер с течен парафин с един памук и това на багажника , че сутринта се правих на зелена барета, ще видя сутринта дали е имало ефект. :unsure:
Отговори

Tato снимка Tato 21 декември 2009 - 19:00

Колеги, залепването с лед може да не е само на гумените уплътнения. Обърнете внимание къде са местата на контакт и намажете хубаво навсякъде.
Отговори

boyfrends снимка boyfrends 21 декември 2009 - 19:49

Аз неска сутринта понеже имах около 1см лед по цялата кола нищо др не помога така както врялата вода :) 

Прозорци врати предния капак абе всичко с вряла вода и цял ден нямах проблеми ;) 
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg