Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

С какво да намажа уплътненията на вратите за да не замръзват?

outlive снимка outlive 21 декември 2009 - 19:55

Врялата вода върху замръзнала кола не прецаква ли боята, уплътненията и т.н. А и стъклата може да се напукат от разликата. :mhihi:
Отговори

boyfrends снимка boyfrends 21 декември 2009 - 20:02

ще се напукат ако са ти менте прозорците :) 

не прецаква нищо бе колега толкова години така си размразяваме колите ;) 
Отговори

djface снимка djface 22 декември 2009 - 09:39

Колеги в торбичка здрава да е пълните гореща вода, връзвате и полагате торбичката в крайщата на вратата, където е замръзнало.
Друг начин изпробван е син спирт+вода някаде около 1:3 и поливате, след около две минути леко със стъргалката стържите и почва д апада леда.
Отговори

anton8602 снимка anton8602 22 декември 2009 - 11:19

незнам клоко помага топлата вода ама на мене не ми помогна макар да беше едшам хладка маи ште сменям предно стакло полуцисе една добра покнатина тоцно по средата от горе до доло просто раскош
Отговори

besnik снимка besnik 22 декември 2009 - 11:26

рязката промяна на темп. не е полезна за прозорците
Отговори

BlackEagle снимка BlackEagle 22 декември 2009 - 16:06

Абе пичове тва са многослойни прозорци, дето камъни фърляте по тях и едвам тук там виждате пукнатини. Вчера поливах(не с хладка, а направо гореща си беше) и никакъв проблем. И не за сефте го правя. Леда поема топлината и бързо охлажда водата(по-топлопроводим е и отделно дето има малко свойства на гъба). Ако стъклото ти се е напукало, значи вече е било тръгнало и е било въпрос на време. С оригинално, здраво стъкло няма никви проблеми. Не че имам дългогодишен опит зад волана, но 4-та година си поливам вектрата и баща ми 10 години преди мен и не е мръднало, и не само предното.
Има и друг плюс топлата вода. Изпарява се! Полейте със хладка или направо студена и оставете, пък после махайте нов пласт лед!
На djface предложенията не са никак лоши ако се съмнявате във стъклата си или оплътненията и ако имате повечко време. Аз лично лисвам кофата, изчаквам малко, изтъргвам за нула време леда и тръгвам да си върша работата.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 14 декември 2010 - 19:38

Здравейте колеги,дойде зимата и почнаха проблемите сутрин със залепнали уплатнения на вратите.
А е много неприятно сутрин да дърпаш като луд залепналата и замразнала врата.
Лично аз си мажех уплътненията със течен парафин,но не е много ефикасен в големите студове.
Предполагам има някакъв силиконов гел който се маже по уплътненията-ориентировъчно да кажете като марка и цена.
Вие как използвате и какво бихте ми препоръчали?
Отговори

ndachev снимка ndachev 14 декември 2010 - 20:07

Силиконов спрей по-точно, но аз не ползвам такъв. Ползвам течен парафин от аптеката, струва малко над 1 лв шишенцето.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 14 декември 2010 - 20:28

По-добре е с вазелин, може и с "червило" за устни от онова зимното :love_opel: . Имаше някъде тема за това.
Отговори

patrrona снимка patrrona 14 декември 2010 - 20:57

Чувал сам и за сапун , но това е било преди години когато е нямало толкова модерни препарати, и колега никога не дърпай залепнала врата че може да излезе с уплатнението ,почукаи първо с ръка понея за да се спука леда и тогава дърпай :love_opel:
Отговори

LASGO снимка LASGO 14 декември 2010 - 21:47

Верно е голям ... К*Р На бертата сабахлям не й пада джама, като отворя, някой път ще стане фала, кажете с какво да мажем...свинска массс  :love_opel:
Отговори

astraaa снимка astraaa 14 декември 2010 - 22:43

Специално за уплатненията аз от поне 3години си ги мажа със въпросната свинска мас и съм нямал никакви проблеми!!!
Нищо не ви пречи да пробвате,нито мирише нито нищо,но пък смея да твърдя че е доста ефикасна(пробвал съм и други такива магарии като силикони и т.н но ефекта е 0 )
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 15 декември 2010 - 00:48

Аз бих препоръчал технически вазелин. Мисля, че пак са го пуснали на пазара.
Отговори

vaskata.v снимка vaskata.v 15 декември 2010 - 09:18

Верото за чинии не е лоша идея - върши работа. :naughtynono: :love_opel:
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 15 декември 2010 - 09:32

колеги има специялен спреи на SONAX който не позволява да залепнат уплътненията и подхранва каучука....
Отговори

juli1888 снимка juli1888 15 декември 2010 - 10:18

Става също и с глицерин от аптеката и е евтин , но трябва периодично / примерно веднъж седмично / операцията по намазване да се повтаря , отнема 2-3 минути .
Мнението беше редактирано от juli1888: 15 декември 2010 - 10:21
Отговори

Гено снимка Гено 15 декември 2010 - 11:49

по-добре ползвайте препарати, направени за целта, ако не искате да си омажете дрехите с разни мазнотии :love_opel:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 15 декември 2010 - 12:02

Който има свободни парички - купува си съответното стикче или препарат за уплътнения.
За останалите - течен парафин от аптеката за 60 стотинки и може да си го ползва за освежаване на пластмасите, минуса е, че събира прах после. :love_opel:
Отговори

Dyado_Pras снимка Dyado_Pras 15 декември 2010 - 12:56

Силиконов спрей, ползвам на мотип, 5-7 лв, не помня точно, че този е втора година и си е все пълен :) Пръскаш веднъж и забрявяш за цялата зима, поне аз не се е налагало да повтарям...
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 15 декември 2010 - 14:06

За гумените части ползвам някакъв полски спрей за гуми и уплътнения Bio нещо си. Измиваш повърхността, подсушаваш, пръскаш, 10-15 мин на слънце и всичко е готово. Не се цапаш от мазнотия, не събира мръсотия, лесно се почистват после. Слагам и на гумите преди да ги монтирам на колата и един сезон си държи, като калта и мръсотията падат с минимални усилия.
Проблемът при мен е, че замръзва вътрешната част на гуменото уплътнение към боята. Преставлява нещо като кече и като се намокри попива като гъба! :love_opel: Няма спасение, освен попиване на водата и сушене. Как се просмуква тази вода през гумените уплътнения не мога да си обясня?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg