Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра Ф - Централното полудя...

Astrich снимка Astrich 17 юни 2019 - 21:34

Здравейте колеги. Днес наобяд отивам при колата ми (Астра Ф комби 97-ма) натискам бутона на дистанционното и само изпиука алармата, чух че не щрака като се отключва. Да беше заключена. Пробвах няколко пъти с дистанционното не ще само пиука. Взех ключа и почнах да я отключвам и заключвам. Наполовина лостчетата на вратите почнаха да се вдигат вече беше (полуотключена), дръпнах задната врата отвори се и колата полудя почна да се отключва и заключва през половин секунда... Затворих вратата заключих я с дистанционното стана заключи се. Няколко пъти пак си играх с дистанционното и явно се оправи. Не може да ми паднал акулуматора защото върти като прекъсвач. Беше адска жега днес а колата беше на слънце може ли да е заради това? В момента съм я заключил с дистанционното и се надявам да не почна да се отключва и заключва сама.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 юни 2019 - 23:41

Знае ли човек. Принципно модулът за централното е вътре. Викаш да е слънчасала ли ? Ми нямам идея но е възможно вътре ако е станало 50 градуса от това пряко слънцепечене, може и някоя електроника да е откачила.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 18 юни 2019 - 06:47

Я провери гофрето на задната врата кабелите да не правят комшулук.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 юни 2019 - 09:44

Таз аларма заводска ли е?
Отговори

Astrich снимка Astrich 18 юни 2019 - 10:56

Проверих кабелите всичко е наред. Заводски е с цетрално а за алармата не знам май и тя е заводска. Значи в жегите по -добре да я отварям с ключа - както се досещате централното не работи и се отключва само мойта врата. Като постои на сянка и се оправя.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 юни 2019 - 14:43

Мойто мнение:
Алармата ти не е заводска щом пюука /туй пък как се пише?/
Ползват се нейните контакти да включват и изключват централното.
Явно алармата работи, но не работи самото централно.
Дистанционното на алармата нали не е на ключа на колата?
Отговори

Astrich снимка Astrich 18 юни 2019 - 22:13

Имам 2 оригинални ключа с 2 дистанционни - ог голямото копче отключва и заключва с аларма от малкото само заключва и отключва (без аларма). Днес нямах проблеми цял ден бях с колата паркирах отключвах заключвах нищо и нямаше... А ся де
Отговори

ufer снимка ufer 19 юни 2019 - 08:09

Такова ли ти е дистанционното?
Моята връзка
Отговори

Astrich снимка Astrich 23 юни 2019 - 10:44

Не и двете ми дистанционни са VANIS черни, малки с 2 бутона и син диод. Та вчера бях на село, оставих си я в двора на сянка и я заключих с ключа без аларма, нямаше смисъл. Днеска сутринта я отключвам с ключа пак, отключи се цялата но почна да цъка нещо... (все едно се опитва да се заключва и отключва) Цък Цък Цък - затворих я заключих я, пак я отключих и се оправи. Явно колата като седи един ден без да се отваря нещо се слючва с централното. Страх ме е само да не се прецака изцяло че капачката на бензина и тя се заключва.

ПП. Откакто я имам не и е разкачан акумулатора, близо година. Чудя се ако го откача и я оставя така известно време и пак го закача дали този "бъг" с централното ще се оправи ?
Мнението беше редактирано от Astrich: 23 юни 2019 - 10:49
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 23 юни 2019 - 11:02

 Astrich, на 23 юни 2019 - 10:44, каза:


ПП. Откакто я имам не и е разкачан акумулатора, близо година. Чудя се ако го откача и я оставя така известно време и пак го закача дали този "бъг" с централното ще се оправи ?

Няма. По тези подобни модели аларми на времето слагаха едни транзистори Филипс ВС337 които си имаха фабричен дефект и правеха такива и подобни мизерии. Свали модула на алармата и го носи някъде на сервиз за профилактика(ако не умееш сам) -я елементи, я спойки от времето ще са мръднали. Погледни си и бутоните за затворена врата дали дават добър контакт.
Отговори

Astrich снимка Astrich 23 юни 2019 - 11:15

Видях сега при документите и сервизната история има книжка за алармата - слагана е допълнително, от Joy Life явно такава е фирмата има пълна схема вътре на всички датчици окабеляване, от което нищо не разбирам, дават и модула и буксите му. Едва ли тази фирма съществува повече, да отида при тях да им обясня за проблема,защото алармата отдавна е слагана.
Мнението беше редактирано от Astrich: 23 юни 2019 - 11:16
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 юни 2019 - 16:15

Прекъсни червения кабел на алармата и виж пак ли ще се държи така! Естествена ще ползваш само ключа....
Поне ще видиш дали е от централното или алармата????

За по-лесно направо извади голямата букса на алармата. Ако се вади де...
Мнението беше редактирано от Стаевски: 23 юни 2019 - 16:17
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 23 юни 2019 - 16:51

1.Провери си първо всички бутони, които дават сигнал за затворени врати, капак и т.н.
Фабричните също, защото съм имал случай да ми се разпадне на части при отваряне на врата.
2.На тези аларми им горяха предпазителите - при заключване и отключване трябва да премигват мигачите и от двете страни.
Ако не или само от едната - предпазители. 7.5А са минимум заводските. Сменяш ги със същата стойност или с 10А.
Така също и не се задейства самата аларма, ако е изгорял някой от двата предпазителя.
3.За всеки случай провери всички кабелни връзки на централното и към алармата.
4.Най-добре отиди там, където е слагана алармата. Ако знаеш де.
В противен случай ще ти я изолират и ще ти сложат нова.
Никой не се занимава с проследяван на стари връзки. Загуба на време, а услугата не е доходна.
Успех!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 23 юни 2019 - 16:51
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 24 юни 2019 - 06:22

Колегите са те насочили правилно, иначе това което цъка е реле в алармата има вероятност то да се е развалило. Трябва да отвориш алармата и да прегледаш кое от тях цъка или грее в момент на повреда, ако го хванеш най-евтиният вариант(2-3лв.) е да вземеш ново и да го презапоиш на платката.
Успех :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg