Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra G 2001 - не пали (влиза въздух)

ГостAstra2001_* 19 август 2015 - 13:53

Здравейте!

Проблема с колата ми е, че сутрин (или ако е стояла повече от 6-8 часа) не пали. Единствено, когато е паркирана със задницата нагоре може да запали и то трудно (пак върти известно време). Иначе няколко пъти са ме дърпали и от 4-5я опит пали. Сменихме маркучите за обратната нафта, горивния филтър, капака на филтъра.

Първо мислех, че е от електрониката на помпата - водих я при 1 момче от Обеля дето ги оправя, само че проблема си остана - явно не е от електрониката. На компютъра като я закачим не показва нищо. Иначе двигателя е много запазен, върви здраво.

Днес беше спряна на равно и не можеше да запали та пръснах етер в помпата и почти веднага запали.

Някой има ли идея къде е проблема?
Мнението беше редактирано от Astra2001: 19 август 2015 - 13:58
Отговори

CH_M снимка CH_M 19 август 2015 - 14:26

Ако се беше "поогледал" щеше да видиш че има раздел за дизелови двигатели и за проблеми с въздух има и "ВАЖНА" тема ....
Отговори

ГостAstra2001_* 19 август 2015 - 14:43

 CH_M, на 19 август 2015 - 14:26, каза:

Ако се беше "поогледал" щеше да видиш че има раздел за дизелови двигатели и за проблеми с въздух има и "ВАЖНА" тема ....


Благодаря.
Отговори

opelak снимка opelak 20 август 2015 - 09:02

Колега от а до я всички дизелови коли на опел имат този проблем, отиваш взимаш 1 метър на гейтс и конектори на гейтс, 30 лева и забравяш за този проблем ;) смисъл виждам че си ги сменил ? но се пак, иначе и на самата помпа има уплътнения и те трябва да се сменят ако не си, го направи, а хубаво е и да погледнеш батерията че един колега тука, имаше подобен проблем, след време написа че проблема беше в акумулатора не даваше добър стартов ток
Мнението беше редактирано от opelak: 20 август 2015 - 09:08
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 април 2017 - 13:15

И аз ще правя упражнението с маркуча за излишното гориво.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 април 2017 - 14:13
Отговори

bat van снимка bat van 26 април 2017 - 05:41

 Д-и-м-о-в, на 25 април 2017 - 13:15, каза:

И аз ще правя упражнението с маркуча за излишното гориво.

Колега внимавай да не счупиш някоя тетка (пластмасови са)че трудно се намират.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 април 2017 - 21:03

 bat van, на 26 април 2017 - 05:41, каза:

Колега внимавай да не счупиш някоя тетка (пластмасови са)че трудно се намират.

Оригиналните ги има във Варум на цена под 2 лева бройката. Цъкнете в нета и вижте къде имат магазини. И от личен опит ще споделя, че на оригиналните има едно допълнително стъпало. Когато това стъпало го няма ми се случи само след няколко месеца проблема да се върне.
П.С. Не им правя реклама, просто по препоръка на колега от форума ги открих и от тогава досега съм купил сигурно 30 бройки за мен и за една камара народ.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 април 2017 - 21:06
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 май 2017 - 08:40

 tisho.74, на 26 април 2017 - 21:03, каза:

Оригиналните ги има във Варум на цена под 2 лева бройката. Цъкнете в нета и вижте къде имат магазини. И от личен опит ще споделя, че на оригиналните има едно допълнително стъпало. Когато това стъпало го няма ми се случи само след няколко месеца проблема да се върне.
П.С. Не им правя реклама, просто по препоръка на колега от форума ги открих и от тогава досега съм купил сигурно 30 бройки за мен и за една камара народ.


Това ли е, колега?
http://www.varum.bg/...a-f3-f3-f3.html

Мен ме интересува какво е гуменото уплътнение вътре в капачката на филтърната кутия за горивото на Г-то . В IN и OUT отворите. Бая са ми хлабави там. Някой ако има къде да ги покаже в EPC или ги знае конкретно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 май 2017 - 08:42
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 май 2017 - 13:58

 Д-и-м-о-в, на 01 май 2017 - 08:40, каза:

Това ли е, колега?
http://www.varum.bg/...a-f3-f3-f3.html

Мен ме интересува какво е гуменото уплътнение вътре в капачката на филтърната кутия за горивото на Г-то . В IN и OUT отворите. Бая са ми хлабави там. Някой ако има къде да ги покаже в EPC или ги знае конкретно.

Вариантите на астрата, които съм срещал, са три: щуцери на 10 мм, на 10 и на 12 (вход- изход) и двата на 12 мм. В зависимост от вариантите на щуцерите О-пръстените са 10х2, 10х2 и 12х2, и 12х2. Мериш диаметрите на двата щуцера и става ясно. На всеки отвор има по два О-пръстена и един пластмасов водач. Слагат се масло- и горивоустойчиви. От личен опит вече на повече от десет капачки препоръчвам пластмасовият водач да не се сваля в никакъв случай. Освен това важно е да спазиш тези размери, които съм писал горе, иначе има проблеми. Първоначалното вкарване на щуцерите става с тънко намазване с грес и въртене на щуцерите.
Ако са хлабави със сигурност си дърпа въздух оттам. След като смених на една камара народ, най- сетне си смених и мойте, след като една сутрин преди две-три седмици ми направи номер и изгасна почти веднага след като запали. След смяната всичко е перфектно.
П.С. Фирмата е тази, но тетата не са тези на снимката. Все пак нищо чудно в магазина да се окаже, че са те. Иначе са за маркуч 3.2 вътрешен диаметър, или 3.0 са добре. Всъщност от кой град си, колега? Ако си наблизо не е проблем да ти ги сменя.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 май 2017 - 14:09
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 май 2017 - 11:00

Благодаря ти колега, но съм от мноого далече спрямо теб (на другия край) :)

Като ги гледах, ми се сториха еднакви. Като ги раздвижа и се местят навън навътре много лесно, особено OUT-а, който отива към помпата.
Има ли някаква опасност да тече яко гориво ако ги извадя(ако дърпа въздух от там, едва ли), но все пак.

Затова когато мина смяната на тампоните(из тия дни се надявам до края на седмицата), ще се заема с тези о-пръстени.
Днес обаче ми пристигнаха комплект уплътнения за дюзите + някакви медни шайби(но мисля че те са за друг вид дюзи, не плоските). В комплекта има тройници, обаче защо ми се струват такива дребни ?! Общата дължина в правия участък е 21мм , а от основа до края на трети извод (90 градуса)- 16мм

Да няма другаде тройници ? Сякаш тия , които са там сега ми се сториха по-големи :)

PS: снимка на комплекта. 4мм е най-издадената част от всеки край на тройника. малко повече от 2 мм е вътрешния отвор за движение на течност.
https://s11.postimg....2_00_11_Pro.jpg
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 май 2017 - 11:07
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 02 май 2017 - 11:49

Всичко е точно това което ти трябва. Медените шайби са под дюзите, цилиндричните са между двете части. О-пръстена е за изхода от главата. Точен е и размера на тройниците, само и маркуча ти да е 3.2 мм вътрешен размери и си бомба :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 май 2017 - 11:49

 Д-и-м-о-в, на 02 май 2017 - 11:00, каза:

Благодаря ти колега, но съм от мноого далече спрямо теб (на другия край) :)

Като ги гледах, ми се сториха еднакви. Като ги раздвижа и се местят навън навътре много лесно, особено OUT-а, който отива към помпата.
Има ли някаква опасност да тече яко гориво ако ги извадя(ако дърпа въздух от там, едва ли), но все пак.

Затова когато мина смяната на тампоните(из тия дни се надявам до края на седмицата), ще се заема с тези о-пръстени.
Днес обаче ми пристигнаха комплект уплътнения за дюзите + някакви медни шайби(но мисля че те са за друг вид дюзи, не плоските). В комплекта има тройници, обаче защо ми се струват такива дребни ?! Общата дължина в правия участък е 21мм , а от основа до края на трети извод (90 градуса)- 16мм

Да няма другаде тройници ? Сякаш тия , които са там сега ми се сториха по-големи :)

PS: снимка на комплекта. 4мм е най-издадената част от всеки край на тройника. малко повече от 2 мм е вътрешния отвор за движение на течност.
https://s11.postimg....2_00_11_Pro.jpg



Ще започна от тройниците- ей сега измерих на двата, които са ми останали- Най- големия диаметър на конусната част е точно 4 мм. Отвора за течността е 3 мм, дължината на частите, на които се надяват маркучетата е по 15 мм. Производителя е Norma, или поне това е маркирано та тях. Между другото на оригиналните надписчетата са абсолютно същите. Явно твойте са по- малки. Накрая ще взема да ти купя едни заедно с читав маркуч и ще ти ги пратя при теб
:icon_wink2:
О- пръстените на капачката определено трябва да се сменят, щом много лесно се движат щуцерите. Яко гориво няма да тече, ще потече и ще спре (на ЛС съм ти писал относно притесненията ти за размерите и други неща). После при паленето форсираш и държиш на 3000 оборота, за да обезвъздуши и си готов. Не изпразваш корпуса на филтъра от нафтата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 май 2017 - 12:15

 dimitarmark, на 02 май 2017 - 11:49, каза:

Всичко е точно това което ти трябва. Медените шайби са под дюзите, цилиндричните са между двете части. О-пръстена е за изхода от главата. Точен е и размера на тройниците, само и маркуча ти да е 3.2 мм вътрешен размери и си бомба :)


Да колега Димитър,
маркуча си го взех от магазин - 3.2 мм , Gates
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 юни 2017 - 12:16

Колега Тишо74,
Днес смених уплътненията в капачката на горивния филтър.
Това, което забелязах обаче.. бе че нямаше разлика с новите. Купих както каза пръстени 12х2, понеже мерих диаметъра на двете тръби - шублерът показа 12 мм.Слагането обратно мина много лесно и след като размърдах пак тръбите, те си се движеха все така, както си бяха.

Започвам наистина да мисля 2 неща, може би 3

1. пръстените(въпреки че ги мерих), са си 12мм, въпреки това когато ги сложих на тръбата, хлопат. Тоест нещо не е наред. Когато ги сложих вътре в капачката, явно външните стени леко свиват уплътнението(един вид може да доведе до деформация), затова като влизаше сякаш не хлопаше, но пак се движи както беше.
2.пръстените(оригиналните) са някакъв неточен размер - от сорта на 11.7х2.20.... или 11.5х2.40..... подобно, което значи че няма да се намерят, понеже никъде не ги пише.

Ще покарам засега така, за да видя дали ще има промяна в паленето.

Когато извадих маркучите, честно казано само от изходния маркуч капнаха точно 5 капки..... от входния- НИЩО :)
Което явно показва че филтърът е бил полупразен, като вдигнах капачката, не видях да има гориво до горе, не знам до къде беше, но със сигурност филтърът бе поизпразнен, може да е бил и наполовината.

Няколко въпроса, предвид че знам местата от където може да взема въздух- това са маркучи+тройници за излишното гориво, тая капачка на филтъра от уплътненията и третото място помпата.

1. Сега това уплътненията за помпата да са тия дето влизат тръбичките ли(предна страна, медни сякаш) или някъде другаде откъм двигателя страната?
2. Това че се изпразва филтъра значи че е или от самия него или от "след него", тоест излишното гориво или помпата.


Послепис: Да добавя че не съм сменял още маркучи излишно гориво+ тройници, защото чакам да се наканя да отворя всмукателя за чистене и тогава да направя всичко наведнъж.
Това, което видях обаче... маркучът, който е там сега си е Gates. Оригиналният такъв ли е, някой знае ли ? Защо ли си мисля че е сменян вече?

Послепис 2: Значи OUT от филтърната кутия, отива на десния щуцер на помпата, където заедно са вързани с маркуча за излишното гориво. Тоест излишното гориво все едно току що излиза от филтъра и си отива на входния конектор на помпата. Левият конектор обаче е вързан директно с резервоара.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 юни 2017 - 12:52
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юни 2017 - 13:14

 Д-и-м-о-в, на 02 юни 2017 - 12:16, каза:

Колега Тишо74,
Днес смених уплътненията в капачката на горивния филтър.
Това, което забелязах обаче.. бе че нямаше разлика с новите. Купих както каза пръстени 12х2, понеже мерих диаметъра на двете тръби - шублерът показа 12 мм.Слагането обратно мина много лесно и след като размърдах пак тръбите, те си се движеха все така, както си бяха.

Започвам наистина да мисля 2 неща, може би 3

1. пръстените(въпреки че ги мерих), са си 12мм, въпреки това когато ги сложих на тръбата, хлопат. Тоест нещо не е наред. Когато ги сложих вътре в капачката, явно външните стени леко свиват уплътнението(един вид може да доведе до деформация), затова като влизаше сякаш не хлопаше, но пак се движи както беше.
2.пръстените(оригиналните) са някакъв неточен размер - от сорта на 11.7х2.20.... или 11.5х2.40..... подобно, което значи че няма да се намерят, понеже никъде не ги пише.

Ще покарам засега така, за да видя дали ще има промяна в паленето.

Когато извадих маркучите, честно казано само от изходния маркуч капнаха точно 5 капки..... от входния- НИЩО :)
Което явно показва че филтърът е бил полупразен, като вдигнах капачката, не видях да има гориво до горе, не знам до къде беше, но със сигурност филтърът бе поизпразнен, може да е бил и наполовината.

Няколко въпроса, предвид че знам местата от където може да взема въздух- това са маркучи+тройници за излишното гориво, тая капачка на филтъра от уплътненията и третото място помпата.

1. Сега това уплътненията за помпата да са тия дето влизат тръбичките ли(предна страна, медни сякаш) или някъде другаде откъм двигателя страната?
2. Това че се изпразва филтъра значи че е или от самия него или от "след него", тоест излишното гориво или помпата.


Послепис: Да добавя че не съм сменял още маркучи излишно гориво+ тройници, защото чакам да се наканя да отворя всмукателя за чистене и тогава да направя всичко наведнъж.
Това, което видях обаче... маркучът, който е там сега си е Gates. Оригиналният такъв ли е, някой знае ли ? Защо ли си мисля че е сменян вече?

Послепис 2: Значи OUT от филтърната кутия, отива на десния щуцер на помпата, където заедно са вързани с маркуча за излишното гориво. Тоест излишното гориво все едно току що излиза от филтъра и си отива на входния конектор на помпата. Левият конектор обаче е вързан директно с резервоара.

Оригиналните О-пръстени наистина са някакъв неточен размер, най- вероятно това идва от американския стандарт. Обаче като измериш диаметъра на щуцерите щом си видял 12 мм, значи размера трябва да е този. Наистина като ги вкараш на местата заради леглото уплътняват добре. И още нещо- мери ли диаметъра на шнура на старите О- пръстени в двете направления- едното по посока на натиска от щуцера и другото по дължината на щуцера? Е там е изненадата- има много голяма разлика заради износването с годините. И се отваря хлабина, през която смуче въздух.
Друго нещо, интересува ме стегнато ли влезнаха щуцерите с новите О-пръстени? Ако да- значи това ти е размера. Ако не са влезнали стегнато- размера при теб не е този и ще трябва да се сменят с друг.
П.С. Преди точно две седмици на една астра с Х20DTL щуцерите не бяха 10, а 9 мм. Егати! Наложи се да слагам 8х2 и заспа отвсякъде.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 юни 2017 - 13:16
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 юни 2017 - 13:43

Ами аз затова ти дадох пример с тръби за парното, как размер 10 не става и ми дават 9 и стават перфектно.
Но металното (така завършват при мен тръбите) е 12мм, наистина го мерих , два пъти даже след като надянах новият пръстен и се движеше като че ли не е 12. Ако продължи по старо му, мисля да пробвам с 11.5 х 2.5, това е следващият размер който хем леко вътрешен е по-тесен, хем леко външен е по-голям. В рамките на 0.5 десети.

Та затова и ми се стори първоначално че 12 на 12 пръстен, малко съмнително, би трябвало да е с 0.2, 0.3 десети по-малко за да има "сила" за уплътняване.
Ще видим, засега така, ако не 11.5х2.5 :drinks:

Диаметъра на "шнура" , предполагам дебелината на самия стар пръстен имаш предвид. Единият за входа си беше 2 мм (евентуално да е бил повече заради остаряване). Другият за изхода беше малко под 2мм (може би 1.8, 1.85), който и играеше повече. Сега май нещата се поизравниха(поне на усет), но все така си излизат влизат с леко усилие ако опитам да ги движа в леглата им.
Усещам аз че ще има една идея по-малкия там ама да видим :)

Няма как да бръкна вътре в леглото на пръстена и там да измеря диаметър, но няма страшно .

Само да кажа че във всеки отвор имаше по 1 пръстен. Явно когато си обяснявал аз съм разбрал че са по 2. НАвътре имаше някакво бяло-оранжево пластмасово нещо, което не се мърда никак. Пластмасова втулка, която условно предната й половина е бяла, задната боядисана ли е каква е - оранжева.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 юни 2017 - 13:48
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 юни 2017 - 14:38

 Д-и-м-о-в, на 02 юни 2017 - 13:43, каза:

Ами аз затова ти дадох пример с тръби за парното, как размер 10 не става и ми дават 9 и стават перфектно.
Но металното (така завършват при мен тръбите) е 12мм, наистина го мерих , два пъти даже след като надянах новият пръстен и се движеше като че ли не е 12. Ако продължи по старо му, мисля да пробвам с 11.5 х 2.5, това е следващият размер който хем леко вътрешен е по-тесен, хем леко външен е по-голям. В рамките на 0.5 десети.

Та затова и ми се стори първоначално че 12 на 12 пръстен, малко съмнително, би трябвало да е с 0.2, 0.3 десети по-малко за да има "сила" за уплътняване.
Ще видим, засега така, ако не 11.5х2.5 :drinks:

Диаметъра на "шнура" , предполагам дебелината на самия стар пръстен имаш предвид. Единият за входа си беше 2 мм (евентуално да е бил повече заради остаряване). Другият за изхода беше малко под 2мм (може би 1.8, 1.85), който и играеше повече. Сега май нещата се поизравниха(поне на усет), но все така си излизат влизат с леко усилие ако опитам да ги движа в леглата им.
Усещам аз че ще има една идея по-малкия там ама да видим :)

Няма как да бръкна вътре в леглото на пръстена и там да измеря диаметър, но няма страшно .

Само да кажа че във всеки отвор имаше по 1 пръстен. Явно когато си обяснявал аз съм разбрал че са по 2. НАвътре имаше някакво бяло-оранжево пластмасово нещо, което не се мърда никак. Пластмасова втулка, която условно предната й половина е бяла, задната боядисана ли е каква е - оранжева.

Във всеки отвор трябва да има по два О-пръстена и един пластмасов дистанционер. Задължително! Мястото на дистанционера е между двата О- пръстена. Ако си сложил само по един О- пръстен няма как да усетиш промяна в плътността. Слагаш и двата както вече описах и тогава си готов.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 юни 2017 - 14:39
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 юни 2017 - 16:27

Сериозно аз друго място за пръстен не видях. Това значи че вторият да е на 1 см навътре от другия ? Единствения вариант е това оранжевото да е пръстен , но нарочно го боднах с иглата, оказа се твърдо, не гумено. Зад него не личеше да има друго легло. Ако е така, това значи че е почти невъзможно да бръкна да изкарам от там нещо.

От самия отвор на капачката вадиш ли нещо като пластмаса още в самото му начало (като кръг, преди така наречения външен пръстен) или директно вадиш пръстена с някоя игла или там пинцета ъглова!?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 юни 2017 - 18:37
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 02 юни 2017 - 16:37

Що се мъчите бе колеги,слагате си ТОВА и пей сърце.От как съм така,никакви проблеми с въздух или не палене.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 юни 2017 - 16:43

Колега, като сложиш това, първо губиш подгревателя на горивото(не е случайно сложен там). Второ как точно мина от 12 мм тръба към това отворче 8 на този филтър ? от маркуч в по-малка тръбичка и от нея пак в маркуч и след това във филтъра ? 3-4 съединения/стеги едно след друго ? Все пак това са 4 мм за намаляне !?
Трето - всеки филтър трябва със спринцовката да го пълниш ?

Ясно е ако бях с 10-ки, но съм с 12-ки тръби
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 юни 2017 - 16:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg