Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ZAFIRA 22DTR Проблем

mrsch66 снимка mrsch66 10 април 2017 - 20:37

С две е имаше един майстор от Горна Оряховица дето се саморекламираше че ги изключва софтуерно но така и не се наложи на пазара заради цената пък другите не се навиват да ровят в тази помпа.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 април 2017 - 21:00

Нека провери, имах Вектра Б с такъв мотор и PSG5, произведена през Август или Септември 2002 година. Мисля, че има шанс.
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 10 април 2017 - 21:52

Мисля ,че е с две букси.
Но утре ще погледна по обстойно.
Мнението беше редактирано от bat.zdravo: 10 април 2017 - 21:55
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 12 април 2017 - 12:03

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от bat.zdravo: 12 април 2017 - 12:11
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 12 април 2017 - 12:15

Това е ГНП то
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2017 - 12:18

 bat.zdravo, на 12 април 2017 - 12:15, каза:

Това е ГНП то

Срещу тази букса има ли още една, успя ли да видиш?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 април 2017 - 13:17
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 12 април 2017 - 13:47

Да от дясно под EGR Клапана има още една буква.
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 12 април 2017 - 14:11

Разгледах клапана и си мисля....
Ако премахна палеца и оставя електрониката да си се движи без да влияе на клапана.
А клапана да остане постоянно затворен ...
Дали няма да реша проблема кардинално.?
Или компютъра следи потока на изгорели газове отведени за доизгаряне...?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2017 - 16:38

 bat.zdravo, на 12 април 2017 - 14:11, каза:

Разгледах клапана и си мисля....
Ако премахна палеца и оставя електрониката да си се движи без да влияе на клапана.
А клапана да остане постоянно затворен ...
Дали няма да реша проблема кардинално.?
Или компютъра следи потока на изгорели газове отведени за доизгаряне...?

Така, щом има втора букса- онова с новия софт го забравяме. Освен някой герой, ама трябва много да внимаваш.
Идеята ти за премахването на палеца не работи защото има дебитомер. По него и по обратната връзка от ЕГР-а компа следи процеса. И ще го хване веднага.
Та идеята е, че при например 20% зададен и отчетен от обратната връзка на ЕГР-а обем на рециркулацията компа търси 20% по- малко влезнал през дебитомера свеж въздух. В твоя случай дебитомера ще си отчете 100% свеж въздух и компа ще запише грешка и ето ти авариен режим с Р0400
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 април 2017 - 16:59
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 12 април 2017 - 20:00

Какво да правя ?
Пак задънена улица ....
А с емулатор няма ли да стане...?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 април 2017 - 20:04

Не мога да я следя нещо тая тема :) не е псг 5. Захвата на буксата е друг. Последно къде е проблема? В ЕГР или помпа?

АКО Е В ПОМПАТА
Електрониката ти е още здрава. Имаш нужда от смазване или подмяна на клапан. Това е ПОПРАВИМО все още.

Ако е ЕГР - чисти ЕГР-а
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 април 2017 - 20:05
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 12 април 2017 - 20:40

Има емулатори, има и софт със изключен егр. По нагоре има споменати сервизи и хора които го изключват. Егр-а трудно се оправя, замяната с нов е много скъпо и неоправдано.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 април 2017 - 20:42

 dimitarmark, на 12 април 2017 - 20:40, каза:

Има емулатори, има и софт със изключен егр. По нагоре има споменати сервизи и хора които го изключват. Егр-а трудно се оправя, замяната с нов е много скъпо и неоправдано.

Не знам дали ще стане с емулатор по руската схема (с релето и диодите), но по- скоро не. На мойта става, ама тя няма обратна връзка от самия ЕГР. Някой някъде беше писал, че на твойта не ставало. И сигурно е така.
Обаче съм сигурен в едно: няма как да не се свали ЕГР- и да се почисти смаже хубаво, както и да се раздвижи. Може и да стане все пак.


П.С. Митко, за PSG 16 ли става въпрос това със софтуера? Ако е така колегата да действа и да не се занимава повече с глупости.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 12 април 2017 - 20:45
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 12 април 2017 - 21:41

Не разбирам какво да действам .
Да го чистя или да слагам емулатор ....?
Не е ГНП проблема е в задръстен ЕГР КЛАПАН.
Дайте ми тел или връзка с някой който да го направи да го елиминира или излъже....
Или там каквото се прави...
Моля ....
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 април 2017 - 08:56

Ами според мен може да се пробваш да го почистиш и сам. Ако стане стане. От тук натам се премахва софтуерно. Пише че си от Карлово. По пловдивско имаше някой кото ги чипосва, но не помня кой беше. Някой колега от региона трябва да те посъветва. Иначе се прекъсва един кабел от управлението и се казва на компа да не търси обратна връзка. Това пак според това дето съм чел. Мисля че не те подвеждам за това.

Помпата до колкото знам ако е ПСГ 16 може да се сменят транзистори ако са изгоряли, но нямаш представа какъв ще е ефекта накрая, а самите клапани мисля се сменят. Поне това разбрах от ОГИ на ОГИ, като ми прави мойта кола. Може и да не съм разбрал съвсем правилно. Т.е. ако ти е задрал клапан го сменяш докато е здрава електрониката и нямаш ядове.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 април 2017 - 09:05

Чакайте сега да обобщим. На колегата наистина не му е ясно какво да прави. Проблема му е със задръстен ЕГР и нищо, нищо друго. Така че първата мярка, която може да предприеме, е да опита да си го свали, почисти, раздвижи и смаже сам. И ако стане- стане. Ако стане- кара. Ако не- софтуерното изолиране и т.н. Ама доколкото разбирам това трябва да го направи някой наистина знаещ. А може да премине и направо към изолирането- препоръчайте му някой, щото за PSG16 аз не знам.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 април 2017 - 10:34

Да Тишо, за PSG16 става дума. Изолира се софтуерно в Горна Оряховица, скоро е правено на колега от Пловдив и е доволен. Има във Ибей да се продава лъгалка за такъв ЕГР клапан, не става по руската схема със релето и диода. До колкото помня имаше полски вариант на 200лв. Иска се малко търсене. Май и във Асеновград има човек, ама ще го питам и ще пиша :)
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 13 април 2017 - 10:35
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 13 април 2017 - 11:50

 dimitarmark, на 13 април 2017 - 10:34, каза:

Да Тишо, за PSG16 става дума. Изолира се софтуерно в Горна Оряховица, скоро е правено на колега от Пловдив и е доволен. Има във Ибей да се продава лъгалка за такъв ЕГР клапан, не става по руската схема със релето и диода. До колкото помня имаше полски вариант на 200лв. Иска се малко търсене. Май и във Асеновград има човек, ама ще го питам и ще пиша :)




Благодаря ви много .
Ще опитам да го почистя, защото в Стефанов ми казаха ,че не могли да го свалят .
И ме питаха може ли да го почукат (Да приложат сила) Но ако се счупи не отговарят.
И аз отказах
Защото ако го счупят няма как да се прибера до Карлово .

Между другото от както го пораздвижиха колата няма грешки ...Така , че сигурно има шанс...
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 април 2017 - 13:45

За софтуерно изолиране се обади на Николай Гълъбов тел. 0878636260 от Асеновград е.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 13 април 2017 - 13:46
Отговори

bat.zdravo снимка bat.zdravo 13 април 2017 - 21:11

 dimitarmark, на 13 април 2017 - 13:45, каза:

За софтуерно изолиране се обади на Николай Гълъбов тел. 0878636260 от Асеновград е.



Благодаря...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg