Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Непрекъснато трудно палене

TishoChrist снимка TishoChrist 12 април 2017 - 16:05

Здравейте уважаеми съфорумци!
Проверих с търсачката за проблема, който ме интересува, но не открих нещо, което би ми свършило работа, затова си позволявам да пусна нова тема!
Та значи - имам Опел Астра G 1,7TD, '99 набор. Към края на декември нещо и се случи. До началото на март седя пред блока, после почнахме ремонтите - скъсан ремък на алтернатора, прескочил ангренажен ремък, 4 счупени кобилици, накривен клапан и спукана глава. Сложихме нови ремъци, 8 нови кобилици, нови клапани и глава на старо със всички уплътнения, гарнитури и шлайфания. Почна да пали много трудно, не само сутрин, а непрекъснато - на студено, на топло, под наклон, без наклон и прочее... Дори и 2 мин, след като съм я карал 1 час и съм я загасил. Свети Чек лампата докато запали и я вкарам в обороти. След много въртене пали и гасне, но ако подам газ в този момент в който запали - нещата се случват. Пушилката е голяма. След като запали, пушилката изчезва. Проверихме свещи - ОК са. Заведох я на диагностика в сервиз на Бош. Смениха маркуч за обратна нафта, който бил спукан и казаха, че всичко е нормално но има грешка в комуникацията между блок на двигател и блок на ГНП. Според тях има зацапани клеми. Ходих при електричар - човекът извади буксите от компютъра мисля (това което се намира под левия калник) и всичко беше ОК. Почисти ги, но проблемът си остана. Въпросът ми е, според вас това ли е възможният проблем или е възможно причината да е друга и към какъв майстор да се обърна. Ако имате и някой конкретен, ще ви бъда благодарен безкрайно много!
Благодаря ви предварително за мненията и препоръките ви!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 април 2017 - 20:21

Знам ли. Какви грешки пише колата. На мен по-скоро ми прилича датчик колянов вал или този на разпределителен - който май е в помпата ако не се лъжа. Не пише ли някакви грешки?
Отговори

gorskiq снимка gorskiq 12 април 2017 - 22:16

Опитайте да направите една хубава центровка. Сравнете белезите на коляновия и разпределителния вал, зацепването на ГНП- то. Ако новата глава е дошла с дюзи ще е хубаво да ги видиш и тях как работят, ако не си ги проверявал вече де. Поздрави!
Отговори

titan22 снимка titan22 12 април 2017 - 22:56

Може да се обърнеш към Бижо Бижев за помощ.От София е,има го във форума.
Мнението беше редактирано от titan22: 12 април 2017 - 22:56
Отговори

TishoChrist снимка TishoChrist 13 април 2017 - 10:18

Благодаря ви за отзивчивостта.
За грешки не знам. Политиката на фирмата, правеща диагностиката е неприсъствие на клиента - поставят само диагноза. А тя е - грешка в управлението между блок двигател и блок помпа. Иначе всичко останало било наред. Ще се свържа с г-н Бижев от форума, да видим какво ще каже той и ще го мъдря после.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 април 2017 - 12:27

А разпечатка от тая диагностика и номер на грешката поне не ти ли дадоха, защото нищо не са диагностицирали. И сам можеш да видиш че имаш проблем :)
Отговори

TishoChrist снимка TishoChrist 13 април 2017 - 18:12

Ами няма колега. Имам само копие от протокол, който гласи това, което съм написал: "Грешка в комуникацията между блок за управление двигател и блок за управление помпа". Утре отивам да ми прозвънят всички кабели между двата блока и ще видим. Надявам се да се размина с прецакан кабел...
Отговори

titan22 снимка titan22 13 април 2017 - 19:45

Може да е това,а може и да се разминеш с ново презацепване на ангренажа.Възможно е и ако си сложил другата глава с други датчици,пак да ти дава грешки.Не си казал каква глава си сложил,гола или оборудвана с всичко.


П.П.,колега,твоята кола Исузо или немския мотор е?
Мнението беше редактирано от titan22: 13 април 2017 - 19:47
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 април 2017 - 22:09

Интерсна тема, някой нещо не е свършил като хората. Мотора трябва да е немския. Как има такава грешка, която казват в сервиза, не ми е ясно :(
Отговори

TishoChrist снимка TishoChrist 14 април 2017 - 09:31

...Моторът е немския. Главата с какво е дошла, не мога да кажа, но ще питам. Днес ходих на друга диагностика със софтуер на Опел - никакви грешки! Разкачихме всички букси - никакви клеясвания, зеленясвания и прочее. Зачистихме ги със спрей, прозвънихме кабелите между ГНП и блок двигател - работят. При пръскане със старт спрей, пали веднага. Заключение - някъде вътре по електрониката на помпата евентуален проблем. Преди време (4-5) години, сменях електроника на ГНП в един сервиз във Владо Тричков. Обадих се, обясних му проблема на човека и той каза, че според него никакъв шанс това да е ГНП. Шах с пешката!
Отговори

titan22 снимка titan22 14 април 2017 - 11:47

Това със спрея означава че не стига достатъчно гориво до мотора.Или има голямо предварение или голямо закъснение.Вижте хубаво каква е центровката на колянов вал,разпределителен вал,помпа.Дали всички белези са където трябва.Ако са на местата си,остава дюзите да са запушени.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 14 април 2017 - 13:20

Като запали със спрей, след това нормално ли работи? Да трака повече или да пуши?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 април 2017 - 18:04

 Hotblooded, на 14 април 2017 - 13:20, каза:

Като запали със спрей, след това нормално ли работи? Да трака повече или да пуши?


Или аз не разбрах или последните двама колеги не разбраха че спрея не е за палене, а контактен спрей с който пръскат буксата. Ако аз съм разбрал, търси лош контакт някъде. Някое разпънато краче или нещо такова.
Отговори

titan22 снимка titan22 14 април 2017 - 18:13

Колега,пише си -Старт спрей.Много от монтьорите го ползват при първоначално палене когато е сменяно ГНП-то.Лично съм гледал как пръскат в тръбата и палят двигателя,така е много по-лесно да се запали дизел отколкото да го теглиш или въртиш на стартер докато качи нафта.
Отговори

TishoChrist снимка TishoChrist 14 април 2017 - 18:59

..Заведох колата за проверка на зацепване на ангренажен ремък. Каза ми човека, че най-вероятно това е проблема. Ще пиша след смяната. Според мен, ще се окаже (както един колега беше писал) че някой не си е свършил работата като хората, ама ще видим...

Иначе -да! Ползвахме спрей за зачистване на буксите, но със старт спрей я запалихме (друга бира дето се вика).
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 април 2017 - 22:14

То че не е зацепена правилно е ясно, въпроса е дали имат с какво да я зацепят правилно. Тук в Стара Загора преди години отговора беше "нали пали? Какво се занимаваш?" И се принудих да си направя инструментите. Трябва часовник и малко накрайници. Дано се справят майсторите.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 април 2017 - 06:52

 titan22, на 14 април 2017 - 18:13, каза:

Колега,пише си -Старт спрей.Много от монтьорите го ползват при първоначално палене когато е сменяно ГНП-то.Лично съм гледал как пръскат в тръбата и палят двигателя,така е много по-лесно да се запали дизел отколкото да го теглиш или въртиш на стартер докато качи нафта.



Да бе.. и аз какво чета само :Topic-is-closed-bg: Има и опцията въздух предполагам щом пали със спрей.
Отговори

TishoChrist снимка TishoChrist 15 април 2017 - 17:19

Здравейте! След ремонта - резултат! 2 изгорели свещи, зацепен ремък на ангренажа с отклонение 1 зъб (и тия ми се водят майстори). Поправка. Краен резултат - същия 'ой! Отивам за дюзи. Ако не - Надин...Нещо взе да ми писва...
Отговори

TishoChrist снимка TishoChrist 15 април 2017 - 17:30

П.С. Титане22, благодарско за Бижо. Този човек, който ползвам се оказа много добър познат на Бижо и са работили заедно. Ще видим сега...
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 15 април 2017 - 18:23

Така и не разбрахме - като я запалите със спрей - след това работи ли нормално, върви ли както трябва?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg