Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra y20dth настройка актуатор wastegate

ceko снимка ceko 25 април 2017 - 14:15

Имам такова питане,когато е пипан актуатора на гейта как се прави правилната настройка,прави ли ае прелоуд или се настройва точно на затворен гейт,надявам се ме разбеахте!
Отговори

titan22 снимка titan22 25 април 2017 - 19:05

Потърси в НЕТ-а колко см. трябва да е дълго лостчето.
Отговори

ceko снимка ceko 07 май 2017 - 19:48

Лошото е че не мога никъде да намеря инфо как какво и що относно настройката.Проблема е че немога да се преборя с влизане в авариен режим без да записва грешка само на 5 скорост околко 160км.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 май 2017 - 15:06

Преди време гледах клип в youtybe колко оборота правят на ухото на гейта, потърси и мисля ще излезе.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 май 2017 - 15:25

https://www.youtube....h?v=p12g1PpIcjE - доколкото схващам, 3-оборота връща след положение на стоене. Клипа не е конкретно за нашите мотори, но онзи за който споменах - точно толкова врътнаха и там..
Отговори

ceko снимка ceko 09 май 2017 - 20:58

И аз съм ги гледал тези клипове но така настроен актуатора,какво би го накарало да се отпусне и да отвори гейта при положение че се захранва с вакуум,по скоро при запалване вакуума го издърпва до затворено положение.Ако го настроя по показания начин без да е запален мотора,гейта никога няма да се отвори.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 май 2017 - 21:07

 ceko, на 09 май 2017 - 20:58, каза:

И аз съм ги гледал тези клипове но така настроен актуатора,какво би го накарало да се отпусне и да отвори гейта при положение че се захранва с вакуум,по скоро при запалване вакуума го издърпва до затворено положение.Ако го настроя по показания начин без да е запален мотора,гейта никога няма да се отвори.

За пореден път се убеждавам, че в нета над 70% от информацията е най- малкото подвеждаща, да не употребя по- сериозна дума. Тоя на клипа какво всъщност прави? Как ще се отвори или затвори гейта под действие на актуатора, задействан от вакуум?
Единствения вариант е при тази настройка да е подал вакуум с пълната си стойност на актуатора, ама да не казва. Или този актуатор да работи с налягане, което като гледам маркуча от към студения изход на турбото ще да е вярно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 май 2017 - 21:11
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 10 май 2017 - 06:30

Тази настойка е за турбо на Исузу мотор, или Y17DT . Неприложима е в случая.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 май 2017 - 11:02

Явно това е за последния вариант, който писах- отваря под действие на надналягане, идващо от изхода на студената част на турбото. Има и бензинови, които са така.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 10 май 2017 - 22:53

При мен / Y20 DTH / при изгасен двигател има лек луфт на лостчето. Гейта е отворен. Лостчето не го задържа - с луфт е!
При запален мотор клапана си го дърпа. Според мен компа "иска " от соленоида такова положение на лоста, че да отчете някакво налягане във входящия колектор. Може и да не съм прав, но мисля, че компа си знае работата. Управлява актуатора посредством соленоида, като чете налягане във входящия колектор. Хватката е в това, да имаш напълно отворен гейт и лек луфт в лостчето при това положение.Самия ход на актуатора няма как да го промениш. Съответно пълния му ход ще е достатъчен да затвори напълно гейта на турбото. За мен тази настройка е достатъчна. Лек луфт при изгасен двигател, говорещ за напълно отворен гейт.
П.С. и ...да, това за което говорите за исузото.... Настройката явно е пак при отворен гейт.
Мнението беше редактирано от Стаевски: 10 май 2017 - 22:55
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 май 2017 - 06:02

 Стаевски, на 10 май 2017 - 22:53, каза:

П.С. и ...да, това за което говорите за исузото.... Настройката явно е пак при отворен гейт.

Според мен е при затворен, защото другия край на маркуча от актуатора е боднат в изхода на студената част на турбото. Там се достига налягане, което през актуатора ще избута гейта в посока отваряне. Ако подадеш вакуум на актуатора ще го дърпа обратно, а натам няма ход- настроил го е плътно. Затова мисля, че това на клипа е при затворен гейт.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 май 2017 - 10:57

Правилно, колега. Пак го гледах.
Май много натяга лостчето. Малко по-трудно ще му отваря гейта. Не знам актуатора дали го управлява соленоид или е направо към турбото. Ако е второто мисля, че ще трябва манометър за да се нагласи исканото налягане на отваряне. При соленоид - компа си знае работата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg