Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра 1.7 Y17DI ISUZO умря, няма записана грешка

tisho.74 снимка tisho.74 02 юни 2017 - 21:01

 invisiblewin, на 02 юни 2017 - 20:30, каза:

Колега свалих датчик от работеща кола и го монтирах колата не запали .И понеже ме домързя да го свалям наново сложих моя датчик на донора и той запали.Мисля че това е достатъчна причина да мисля че проблема не е в датчика.Кабелите са проверени и за по сигурно дублирани долу от датчика до буксата на ECU-то.Изобщо забава.....
И да продължа за датчика.Двата крайни извода са захранване средния сигнал.Даваме на контакт датчика се захранва, на кабела по които идва сигнала горе в буксата на ECU-то закачаме импровизиран софтуерен осцилоскоп ползваме звуковата карта.... да не влизам в подробности Въртим на ръка двигателя и си имаме една хубава крива по която разбираме че и гривната е ок.Броих импулсите за един пълен оборот съвпадат с броя на зъбите.
Това че при теб няма такава грешка ми е от помощ защото четох на няколко места че е грешка която изчезва на запален двигател но явно това е легенда.Благодаря това е полезна информация
Разбирам че проблема е около този датчик но физически датчика работи.....
Сега се сещам че единственото което не съм направил това е да оставя датчика само с новите кабели



За нафтата.На дърпане не съм я мъчил но нафта до помпата стига.За по сигурно един прозрачен маркуч на излишното при въртене на стартер почва да се пълни шишето.Затова не мисля че е проблем с нафтата.Но все пак ако има идея какво да проверя казвайте ще го направя

Тази грешка всъщност е за връзката м/у двата датчика- този на коляновия вал и този на разпределителния. За да сте сигурни какво правите, щом датчика е ОК, проверете внимателно центровката- ако е прескочил зъб, или нещо друго такова е станало, това ще бъде резултата- ще избяга връзката между двата датчика. Засега все още предполагам, че датчика в помпата е ОК (там всъщност е датчика на разпределителния вал).
Отговори

danymish снимка danymish 03 юни 2017 - 10:17

Здравей,това е помпата на твоя мотор ТУК сензора с бялата букса е за оборотите на разпределителните валове.Провери кабелите към него.
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 03 юни 2017 - 17:40

:thu: ще го проверя
Ако знаеш пиновете в буксата .....
Намерих ги
Мнението беше редактирано от invisiblewin: 03 юни 2017 - 17:55
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 05 юни 2017 - 17:10

Кабелите за датчика са 1 и 17 в букса М.Съпротивлението между терминалите по спец. е 230ома при мен 238ома .Явно датчика е наред
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 юни 2017 - 17:27

 invisiblewin, на 05 юни 2017 - 17:10, каза:

Кабелите за датчика са 1 и 17 в букса М.Съпротивлението между терминалите по спец. е 230ома при мен 238ома .Явно датчика е наред

Тогава караш нататък, щом в буксата на компа нещата са наред. Значи компа получава импулсите. Сега остава да се убедиш, че са във верния момент.
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 05 юни 2017 - 17:59

Един страничен въпрос.Понеже ползвам ОП-КОМ който е на приятел на приятел....Днес трябваше да го върна.Намерих друг кабел за ползване но виждам разлики.Сега грешката е изписана така

17 No Engine RPM Signal

това променяли нещо?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 юни 2017 - 22:01

 invisiblewin, на 05 юни 2017 - 17:59, каза:

Един страничен въпрос.Понеже ползвам ОП-КОМ който е на приятел на приятел....Днес трябваше да го върна.Намерих друг кабел за ползване но виждам разлики.Сега грешката е изписана така

17 No Engine RPM Signal

това променяли нещо?

Според мен до известна степен- това е "липсва сигнал за оборотите на двигателя". Това винаги при дизеловите опели поне от това поколение значи "липсва сигнал от датчик колянов вал". Наскоро за пореден път, даже се събраха два пъти, се убедих в това- на астра с 1.7 немския и на корса пак с 1.7, но исузо.
Като върти на стартер има ли я, активна ли е, какво е положението?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 юни 2017 - 22:02
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 05 юни 2017 - 23:08

Има я докато се върти на стартер.И винаги е Present.Опитах да я изтрия докато стартера върти не се получава
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юни 2017 - 07:10

като отвиеш тръбите на помпата при дюзите и въртив, хвърля ли ната?
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 06 юни 2017 - 08:12

Не
Това е едно от първите неща който проверих като угасна
Едната тръбичка е умишлено развита да видя мокро ако нещата започнат да се случват
Отговори

danymish снимка danymish 06 юни 2017 - 09:36

Това все повече ми прилича на проблем с блока (EDU) за управление на соленоидния клапан за подаваното количество нафта.Ти по-горе казваш,че няма записана грешка за него която би трябвало да е(P0251).Така мисля защото през тръбичката към дюзата не излиза гориво.Това го казвам тъй като съм имал проблем с този блок и симптомите са същите.Относно грешка 17 No Engine RPM Signal която даваш и списъка който имам аз не откривам такава която да е за проблем с датчика на коляновия вал.Ако имаш възможност направи една диагностика с друга апаратура да видим дали ще излезе нещо друго.Успех.
Мнението беше редактирано от danymish: 06 юни 2017 - 10:14
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 06 юни 2017 - 14:08

Центровката проверена.Всички белези са си на мястото.Навих и по един болт в шайбата на разпределителния и шайбата на помпата за по сигурно.Влязоха и се навиха гладко.
С какво друго мога да направя диагностика?
Имали начин да се тества соленоида ако го сваля от помпата?
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 06 юни 2017 - 14:35

Колеги имали някой който може и има желание да тества ECU-то на моята кола.Искам да съм сигурен че проблема не е там.Пращам го където кажете
Отговори

danymish снимка danymish 06 юни 2017 - 15:24

Здравей,виж ето ТУК Клапана е от горната страна на помпата,на предната снимка която ти пратих е първия от ляво,мисля че се сваля с камък 38,но за измерване на съпротивленито мисля че не е необходимо да се сваля.Виж това ТУК.Само се притеснявам да не пренасяме проблема в друга посока,тъй като тръгнахме от сензорите за положението на на коляновия и разпределителните валове,а там остана неясно тяхното положение дали работят коректно.
Мнението беше редактирано от danymish: 06 юни 2017 - 15:41
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 07 юни 2017 - 11:08

И двата датчика работят на 100%.
Измерих съпротивлението на клапана, 1.2ома явно намотката е ок.Има ли възможност да е задържал механично?
Отговори

danymish снимка danymish 07 юни 2017 - 14:04

Кога смени ECU преди да спре да върви или след това.Не съм много сигурен дали при смяна на ECU не трябва да се смени и ключа и имобилайзера от същия автомобил от който е и ECU.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 юни 2017 - 16:41

 danymish, на 07 юни 2017 - 14:04, каза:

Кога смени ECU преди да спре да върви или след това.Не съм много сигурен дали при смяна на ECU не трябва да се смени и ключа и имобилайзера от същия автомобил от който е и ECU.

Заедно с новото ЕКУ трябва и имобилайзера. Задължително, освен ако не се правят някакви други магии на друго ниво.
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 07 юни 2017 - 18:55

Адаптирах новото ECU това не е проблем.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 юни 2017 - 21:20

Добре де, тогава какво остава? мръднала ремъчна шайба около разпределителния вал (ангренажа нали е с ремък?) или мръднала демпферна шайба на коляновия вал?
Или оня клапан на помпата да е блокирал? И до какво води нафтата в управлението на помпата?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 юни 2017 - 21:22
Отговори

invisiblewin снимка invisiblewin 08 юни 2017 - 19:47

Центровката е ок.Това за мръднали шайби ...не знам .Смятам да сваля двата клапана авансовия и тоя високо волтовия отзад до тръбичките.За авансовия честно казано не зная какво ще разбера но другия ще видя дали не е блокирал
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg