Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Клапан на турбото за Y20DTH

tisho.74 снимка tisho.74 13 юли 2016 - 21:01

При официалните представители го има. В автохита го предлагат, но го взимат от някой от официалните представители. Не е зле да се провери и в олимпия, може и да го имат.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 юли 2016 - 21:03
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 май 2017 - 18:38

При мен странното е че на клапана за турбото, най-отдолу има съвсем късо парче маркуч пъхнато в нещо кръгло като "паричка", на която от долния край се вижда резба ..... и никъде не отива ?! Просто виси. Къде трябва да е свързано/завито това чудо ?

PS: Да, видях го , някакво филтърче
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 май 2017 - 18:43
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 май 2017 - 18:42

 Д-и-м-о-в, на 02 май 2017 - 18:38, каза:

При мен странното е че на клапана за турбото, най-отдолу има съвсем късо парче маркуч пъхнато в нещо кръгло като "паричка", на която от долния край се вижда резба ..... и никъде не отива ?! Просто виси. Къде трябва да е свързано/завито това чудо ?

Този извод е към атмосферата. Това като паричката е филтър, да не влизат прахоляци в системата. Така че си ОК. Същото трябва да го има и на останалите клапанчета.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 02 май 2017 - 18:43
Отговори

Bg5ko снимка Bg5ko 18 юли 2019 - 15:19

 peshokn, на 25 август 2008 - 16:28, каза:

На Виктор това му трябва - намира се отляво на турбината или така казано закачено за отделението на левия амортесиор.

Търси я тук:

Публикувано изображение

Абе Викторе, при тебе какви са симптомите от развалената вакуум клапа?
Отговори

Хайтата снимка Хайтата 28 декември 2021 - 12:48

 peshokn, на 21 август 2008 - 10:08, каза:

Случи ми се следното - усеща се загуба на мощност на автомобила, турбото работи, но не е както трябва - все едно карам чист дизел. На 5-та правя 3000 оборота, светва лампата за грешка и мощността пада драстично. Гася, чакам една минута, паля, грешката я няма и пак същото - направя ли 3000 оборота - светва лампата!

Отидох на диагностика и показа проблем с клапана на турбото - изключихме го, турбината работи на макс. надув, пробвах я и колата, върви та къса гуми... обаче е опасно. Включвам после клапана, кара ден два и пак същата ситуация и същата грешка.

Диагностика ми каза да си търся подобен клапан! Имате ли представа за какви пари говорим и от къде мога да намеря въпросната глупост?

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg