Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Клапан на турбото за Y20DTH

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 07 ноември 2008 - 10:27

 s7ifl3r, на Sep 8 2008, 08:57 AM, каза:

Имаш ЛС, дано да разрешите проблема!


Ще се радвам да ми го пратиш и на мен,че май имам подобни проблеми :)
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 17 март 2009 - 11:31

И пак и пак проблеми....От извесно време колата се спъва яко.След доста четене в форума се стигна до въпросния вакуум клапан преди турбото който явно дава фира и ту работи ту не.Направих съответния тест като вързах вакуумите един за друг и турбото си работи съответно и колата си върви.Интересува ме дали някой има такъв или има идея колко струва и къде мога да си намеря,защото поне в софия трудно се намира,а и ми обявяват е*ати цифрите. Помагайте....Мерси предварително.
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Blackwolf_vip: 17 март 2009 - 11:33
Отговори

overkill снимка overkill 17 март 2009 - 12:40

По моргите вземат 50 левчета за въпросния клапан ,аз като се разтърсих намерих доста такива калпани по моргите :icon_razz2: така едвали ще ти е проблем да си намериш :icon_wink2:
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 17 март 2009 - 14:17

За София говорим нали? Защото на мене ми обявяват некви цифри по 150 лева.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 18 март 2009 - 00:16
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен :)
Отговори

bojo06 снимка bojo06 17 март 2009 - 15:11

 Blackwolf_vip, на 17 Mar 2009, 11:31 AM, каза:

И пак и пак проблеми....От извесно време колата се спъва яко.След доста четене в форума се стигна до въпросния вакуум клапан преди турбото който явно дава фира и ту работи ту не.Направих съответния тест като вързах вакуумите един за друг и турбото си работи съответно и колата си върви.Интересува ме дали някой има такъв или има идея колко струва и къде мога да си намеря,защото поне в софия трудно се намира,а и ми обявяват е*ати цифрите. Помагайте....Мерси предварително.
Публикувано изображение

Тук са разменени вакуумните маркучета!!! Края на клапана от към купето се свързва с вакуум помпата, а другия край отива към WASTEGATE на турбото! Входа на клапана винаги има цветно "О" пръстенче.
Мнението беше редактирано от bojo06: 17 март 2009 - 15:13
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 17 март 2009 - 16:54

Тази снимка не е на моята просто я намерих,за да не снимам наново.
Мнението беше редактирано от siegfrid: 18 март 2009 - 00:17
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен :)
Отговори

lupo13 снимка lupo13 17 март 2009 - 17:29

 Blackwolf_vip, на 17 Mar 2009, 02:17 PM, каза:

За София говорим нали? Защото на мене ми обявяват некви цифри по 150 лева.


колега те имат определен живот ......та един вид ще дадеш сумати пари за втора ръка и не е ясно дали ще можеш да му се нарадваш и седмица. а друг е въпроса че софийските джамбазчета много се изхитриха и продават частите като от новите им извадят 35-40мах. % ....
а иначе ново е около 330лв за GM и около 220 за по евтин варянт. :icon_razz2:
Отговори

overkill снимка overkill 17 март 2009 - 23:59

 Blackwolf_vip, на 17 Mar 2009, 02:17 PM, каза:

За София говорим нали? Защото на мене ми обявяват некви цифри по 150 лева.


Не не става дума за София но пък има куриери нали :icon_wink2: ,така че ако имаш интерес мога да ти дам телефон на една моргица до В.Търново ,но пък си е стрелба в тъмното ама къде са 50 лева къде 300+ за нов :icon_razz2:
Успех !!!
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 18 март 2009 - 09:39

За стрелбата в тъмното спор няма,ама не ми се затварят 300 лева във вакуум клапан.Ако става въпрос по тая логика трябва нова кола да си взема,защото цялата е втора ръка. :icon_razz2: Че по хубаво от новото няма съм съгласен. Страх ме е само ако им се обадя за пращане по куриер да не стане ми изберат най-разбития,като видат че и без тва ще го взема.Дайте все пак телефонче пък дано намери и тука нещо читаво.

И едно въпросче,сега като не работи проблем ли е да я карам...по принцип избягвам ама някой път нямам избор.
Мнението беше редактирано от Blackwolf_vip: 18 март 2009 - 09:42
Отговори

lupo13 снимка lupo13 18 март 2009 - 10:00

 overkill, на 17 Mar 2009, 11:59 PM, каза:

Не не става дума за София но пък има куриери нали :mhihi: ,така че ако имаш интерес мога да ти дам телефон на една моргица до В.Търново ,но пък си е стрелба в тъмното ама къде са 50 лева къде 300+ за нов :icon_wink2:
Успех !!!


е то като даде 2пъти по 50 лв + куриерски услуги и ще види къде ще му излезе "кяра на кирия" :icon_razz2:
Отговори

overkill снимка overkill 18 март 2009 - 16:55

 Blackwolf_vip, на 18 Mar 2009, 09:39 AM, каза:

И едно въпросче,сега като не работи проблем ли е да я карам...по принцип избягвам ама някой път нямам избор.



Ами аз мойта я карах почти месец така ,единствено раазхода ми се дигна доста освен нервите от невървежа :icon_wink2: така че ако ти се налага ,може да се кара колата :icon_razz2:
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 23 март 2009 - 09:35

Смених го и всичко вече е ок.Явно предишния дори докато е работел не е бил на 100%,защото колата сега си върви много по добре.100лева втора ръка от една морга до Лозен,ако някой се интересува информативно.Мерси на всички отзовали се още веднъж. :mhihi:
Отговори

Гостpeshokn_* 31 март 2009 - 15:55

 bojo06, на 17 Mar 2009, 04:11 PM, каза:

Тук са разменени вакуумните маркучета!!! Края на клапана от към купето се свързва с вакуум помпата, а другия край отива към WASTEGATE на турбото! Входа на клапана винаги има цветно "О" пръстенче.


Аз съм правил снимката, сиреч колата е моята. Така съм я купил! Та какво казваш - да им разменя ли местата? Какъв ефект е оказвала тази грешка?

Ето как беше досега:

Публикувано изображение

И ето какво направих:

Публикувано изображение

Както виждате едното маркуче отива в предходника на турбото, другото отива към главата на двигателя. Надявам се да не съм сгрешил.
Отговори

KRISS снимка KRISS 01 април 2009 - 20:59

Сгрешил си!!!
Тва от главата ти е вакуум помпата т.е. трябва да е във входа на клапана т.е. жълтия опръстен.
Отговори

Гостpeshokn_* 02 април 2009 - 10:22

Сгрешил или не, в момента колата си върви перфектнто. Ако обърна, т.е. върна маркучите както бяха, тогава все едно съм без турбо.

Това там преди турбото ли е вакуум помпата?

Публикувано изображение
Отговори

KRISS снимка KRISS 02 април 2009 - 18:59

Дано да не стане фал.Вакуум помпата е от другата страна (дясно гледано отпред) на главата отгоре цилиндрично до мъркуча за турбото.От долу излизат тръбичките за вакуума.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 02 април 2009 - 21:34

Първата снимка е малко с неясно разположени елементи, но както и да е. На клапана има два извода които трябва да са свързани по следния начин- извод VAC е свързан с вакуумната помпа, а извод OUT към консуматорите/ ЕГР , турбо или други/
Отговори

Гостpeshokn_* 03 април 2009 - 10:18

Снощи отидох до една морга тук в кюстендилско и взех нов клапан от Vectra B (2000 куб. дефорсирания дизелов двигател). Вързах го експериментално и по двата начина. Резултата беше един и същ - колата започна да върви, да не повярваш направо ... В момента е вързано по същия начин като на горната снимка. Да им обърна ли местата?

Ето една по-добра снимка на разположението на клапана и самото връзване.

Публикувано изображение

Впрочем забравих да спомена - в моргата има още един клапан в Vectra B. Ако някой го иска - 20 лв и да го налапва! :) Има oще една Исузова Vectra B, но предния капак беше смачкан и неможах да го повдигна да видя дали има клапани.
Отговори

Shades снимка Shades 03 април 2009 - 15:28

Сега погледнах и под моя капак. Маркучето от VAC отива към вакуум-помпата, а от OUT към клапана на турбото. Определено всичко бачка, защото се скъсах от тестове при чипването. Т.е. bojo06 е описал правилния вариант :icon_wink2:
Отговори

Samo снимка Samo 22 април 2009 - 08:51

Колеги, някой може ли да ми помогне да намеря номер-а на този електромагнитен клапан.
Публикувано изображение
В него влизат 2 вакуумчета. Едното идва от долния клапан от входа му (с жълтият пръстен) и от турбото май, а другото отива в десния калник....
Пропуснах да отбележа че "нещото" е закачено в областта на десния амортесьор, а колата е Опел Зафира 2.2 ДТИ 2003 лето
Колата върви, турбото уж работи но се движи като атмосферен двигател. На магистралата от София до отбивката за Пазарджик - точно 100КМ ми даде разход над 8. През цялото време съм карал на автопилот скорост 130. Сипал съм гориво от ОМВ не обикновенния дизел, а по скъпия.
УжъсТ :(
Мнението беше редактирано от Samo: 22 април 2009 - 08:54
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg