Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Скърцане при навиване на волана

николета91 снимка николета91 19 септември 2018 - 07:15

Здравейте! Имам проблем- колата при навиване на волана на место издава някакъв звук като пукане скърцане. Някой има ли идея от какво може да е модела е Астра h 2006г.
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 септември 2018 - 08:16

От лагерите на тампоните на макферсона. Тоест на тампоните над амортисьорите. Лошото е, че се сменят като се махнат амортисьорите.
Отговори

tihii снимка tihii 19 септември 2018 - 09:58

 Жоро, на 19 септември 2018 - 08:16, каза:

От лагерите на тампоните на макферсона. Тоест на тампоните над амортисьорите. Лошото е, че се сменят като се махнат амортисьорите.

За това момента е подходящ за смяна и на амортисьорите,защото най-вероятно са на възрастта на тампоните.
Въобще добър повод е да си направиш ревизия на всичко по предното окачване и да разчиташ на сигурна кола следващите няколко години.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 септември 2018 - 12:48

Най-вероятно са тампоните. Лошото е че са скъпички, а мортисьорите нямат общо с тампоните. Или са за смяна или не са.
Отговори

николета91 снимка николета91 19 септември 2018 - 13:30

 Ne6to Smisleno, на 19 септември 2018 - 12:48, каза:

Най-вероятно са тампоните. Лошото е че са скъпички, а мортисьорите нямат общо с тампоните. Или са за смяна или не са.


А колко горе долу са като цена? Като я купих преди 1 месец при обслужването казаха , че е много стегната относно ходовата част, но от вчера взе да издава този звук при навиване на волана,но в моя град пътищата са просто отвратителни и може това да е последствието. Имам и друго питане ще купувам зимни гуми и съм се спряла на 3 вида-GOODYEAR UG9, MICHELIN ALPIN 6, CONTINENTAL CONTIWINTERCONTACT TS860 и ако може да ми дадете мнение коя е най-добре
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 септември 2018 - 13:39

Ненапразно CONTINENTAL CONTIWINTERCONTACT TS860 е на първо място последните няколко години.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 септември 2018 - 15:16

Наскоро ги сменях мойте. По 100 лв с работата ми излезнаха. Доста са скъпи. Континентала и според мен, макар че другите две марки са основните му конкуренти, та и те са хубави. Аз мойта астра я карам с континентал и е като снегорин зимата.
Отговори

николета91 снимка николета91 08 ноември 2018 - 10:34

Карах я на майстор за това скърцане и казва , че не са макферсоните. Натега ,отвива някакъв болт при тампоните на кормилната рейка и за един ден не скърцаше, и сега пак почна при навиване особено на место да скърца. Не могат да разберат от какво е
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 08 ноември 2018 - 11:44

За скърцането при мен се оказа нещо малко по нестандартно. Ябълката на биалетката нямаше и грам грес и се получваше ужасно скърцане като въртях на място. Тества се лесно, само трябва да отвъртите единия край на биалетката и тествайте.
За гумите и трите модела няма да те оставят на пътя, за Continental единствения минус, който съм прочел е че са по-шумни от конкурентите. Затова аз се доверих на Michelin.
Отговори

benzy снимка benzy 08 ноември 2018 - 19:59

Щях да предложа и аз лагер на макферсона, но явно не, все пак като навиваш би трябвало да се уе от къде е - странно, пробвай да обиколиш няколко майстора всеки има различен опит и различни неща са му минавали през ръцете.

А за гумите койито и да вземеш няма да сбъркаш - все са добри лично моето подреждане е: Мишелин, Континентал, Гудиър, но и трите са "хай-енд" клас и все ще си добре обута зимата :)
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 08 ноември 2018 - 20:37

Е няма как да не се хване това пукане щом се чува на място.При мен на нисана ми се оказа точно лагер на макферсона.Лагер силно казано 2 пластмасови шайби хем е джип. На опела може би е нещо подобно.Лошото е че проблема се вижда след сваляне на макферсона.Но аз бях сигурен че е той щото се чуваше отгоре. Сега видях че вече пишеш скърцане а не пукане както отначало--последно
Мнението беше редактирано от stoyanzs: 08 ноември 2018 - 20:47
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 ноември 2018 - 20:43

При опела е чисто аксиален лагер и като се поразпадне сепаратора пука и скърца.
Отговори

николета91 снимка николета91 09 ноември 2018 - 09:57

Благодаря ви много , явно ще иска друг майстор. Доста се чува при навиване на место и като беше дигната на подемник не се чува, явно не може да го хване какво е

 benzy, на 08 ноември 2018 - 19:59, каза:

Щях да предложа и аз лагер на макферсона, но явно не, все пак като навиваш би трябвало да се уе от къде е - странно, пробвай да обиколиш няколко майстора всеки има различен опит и различни неща са му минавали през ръцете.

А за гумите койито и да вземеш няма да сбъркаш - все са добри лично моето подреждане е: Мишелин, Континентал, Гудиър, но и трите са "хай-енд" клас и все ще си добре обута зимата :)



Той казва , че не е макферсона,защото се чувало ниско долу при предните гуми някъде

Взех си Continental 15-195/65 , сега съм с 17 летни и взеха да ме плашат , че ще светне чек лампата с 15те , някой знае ли дали ще има проблем
Отговори

benzy снимка benzy 09 ноември 2018 - 10:35

Ако е трябвало да свти чека от гумите щял да свети до сега, защото мисля че 195/65/R15 бяха оригиналния размер за 1.7 cdti мотор - край небой се. Ако летните са ти 215/45/17 отклонението граничи с 0

За скърцането не знам... беше написала, че е бърникал майстора някакъв болт и е спряло за ден - обърнете повече внимание там и сменете ако трябва. Dechkko дето е казал също проверете.

 tisho.74, на 08 ноември 2018 - 20:43, каза:

При опела е чисто аксиален лагер и като се поразпадне сепаратора пука и скърца.

Тише, аз не съм от най в час, ама аксиалния лагер не беше ли на съединителя? Или има още нещо дето му викаш аксиален лагер?
Отговори

stoyanzs снимка stoyanzs 09 ноември 2018 - 11:15

 benzy, на 09 ноември 2018 - 10:35, каза:

Ако е трябвало да свти чека от гумите щял да свети до сега, защото мисля че 195/65/R15 бяха оригиналния размер за 1.7 cdti мотор - край небой се. Ако летните са ти 215/45/17 отклонението граничи с 0

За скърцането не знам... беше написала, че е бърникал майстора някакъв болт и е спряло за ден - обърнете повече внимание там и сменете ако трябва. Dechkko дето е казал също проверете.


Тише, аз не съм от най в час, ама аксиалния лагер не беше ли на съединителя? Или има още нещо дето му викаш аксиален лагер?
4
При аксиалния лагер усилието е по скоро към страничната част на лагера. Обратно на нормален лагер
Отговори

benzy снимка benzy 09 ноември 2018 - 12:54

 stoyanzs, на 09 ноември 2018 - 11:15, каза:

При аксиалния лагер усилието е по скоро към страничната част на лагера. Обратно на нормален лагер

т.е. има такъв и по кормилната уредба.. аха.. мислех че само за съеднителя се ползва тоя термин
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 ноември 2018 - 13:37

 benzy, на 09 ноември 2018 - 12:54, каза:

т.е. има такъв и по кормилната уредба.. аха.. мислех че само за съеднителя се ползва тоя термин

Опората към купето при макферсоните отпред е това заедно с тампона. Лагера там е да се осигури въртеливото движение на макферсона. Товара е по оста, затова лагера е аксиален. Най- грубо представлява два диска между които има съчми:-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 ноември 2018 - 13:39
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 ноември 2018 - 13:40

Бензи,

лагерът са го нарекли "аксиален", защото усилието/натоварването, което се прилага върху него е аксиално. А иначе си е лагер като лагер навсякъде. Разбира се че не е само за съединителя..

За да си го представиш по-добре, лагерите на гумите(главините) имат основно радиално усилие.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 ноември 2018 - 13:45
Отговори

benzy снимка benzy 09 ноември 2018 - 16:39

Ахааа... зацепих... всъщност не съвсем ама се сетих къде има лагер :smile3560:
аз това си имах и предвид в първия пост ама не съм го знаел :drinks:
Отговори

Persizi снимка Persizi 18 ноември 2018 - 21:56

 николета91, на 08 ноември 2018 - 10:34, каза:

Карах я на майстор за това скърцане и казва , че не са макферсоните. Натега ,отвива някакъв болт при тампоните на кормилната рейка и за един ден не скърцаше, и сега пак почна при навиване особено на место да скърца. Не могат да разберат от какво е

На кормилния прът има нещо като телескоп при каретата. С времето този телескоп позапича и започва да пука и скърца когато навиваш волана на място. Напръскай го хубаво с WD40 и виж дали ще продължи да скърца.
Мнението беше редактирано от Persizi: 18 ноември 2018 - 22:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg