Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Газови или маслени амортисьори

metchet0 снимка metchet0 11 юни 2016 - 07:01

Здравейте, колеги. Искам да Ви попитам Opel Vectra B от завода с маслени или с газови амортисьори излиза? Защото принципно си возят твърдо и имат много добро поведение на пътя. Моята е доста висока и с Irmscher брони не е много добра комбинация. Ако заводско ми е с маслени амортисьори и ако ги сменя с газови колата колко по-ниска ще стане? 2-3 см или повече? Може да споделите мнение за двата вида амортисьори, кой с какви е и с какво впечатление е останал от тях. :)
Отговори

gerov снимка gerov 11 юни 2016 - 08:29

То височината зависи от пружините!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 юни 2016 - 15:15

Дизелите на вектра Б излизаха от завода с маслени, що се отнася до всички модификации без спорт. За спорт не знам как са излизали. А височината зависи само от пружините. Обаче има една особеност на газовите амортисьори. По начало имат известна сила, която упражняват в посока опъване на пружината. Та колкото и малка да е тази сила спрямо натоварването на съответното колело, на теория може и да има някакво отношение към височината, ама на практика по- скоро няма.
Отговори

metchet0 снимка metchet0 11 юни 2016 - 18:47

Газовите амортисьори ги дават, че са по-къси от маслените.. та би трябвало да има разлика според мен.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 12 юни 2016 - 20:12

Моя вектор е с газови,а са ОЕМ и не са сменяни...
На скоро сменях задните и новите мисля доидоха и те газови.
Маслени знам,че са всички Вектра А и маи Вектра B преди феиса.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 12 юни 2016 - 22:12

 Y22DTR, на 12 юни 2016 - 20:12, каза:

Моя вектор е с газови,а са ОЕМ и не са сменяни...
На скоро сменях задните и новите мисля доидоха и те газови.
Маслени знам,че са всички Вектра А и маи Вектра B преди феиса.


Май на 2.2 дизел и бензин и бензиновите шестаци са все газови, както и на останалите ДВГ-та в спорт версиите.
Отговори

metchet0 снимка metchet0 13 юни 2016 - 05:03

Значи моята е много вероятно да е с газови амортисьори, защото е фейслифтова, така ли? Принципно има наистина много добро поведение на пътя и минимално накланяне по завоите с 15-ките, а с 16-ките такова няма, но я карам и с по-ниски гуми и това ще е от значение. Приятелите ми даже спорят, че е със спортно окачване. :D Специално за накланянето мисля, че е от значение и това, че съм с Irmscher пакет, аеродинамика все пак.. Имам двама приятели с Vectra B и си се накланят повечко от моята, но са преди фейса техните и са 1.8, та знам ли... Как да проверя с какви съм, по какво се различават на пръв поглед?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 юни 2016 - 10:55

Мойте са си тези оригиналните:
https://scontent-fra...799&oe=575FFFA2

Мисля, че са газови и определено в по-стабилна вектра от мойта не съм се возил. То за това май и задните имат повече значение. Имам няколко приятелчета с хечжеци и доста повече люлеят. Също с един приятел ходихме да гледаме да си купува няколко и всичките бяха кашкавал. Пък моя преден десен е протекъл нещо и скоро ще трябва да обмислям с какви да ги сменям, но за сега не дава разлика.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg