Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vivaro

Кратко резюме на двигателите на Опел Виваро

casparcho снимка casparcho 26 юни 2020 - 19:51

 Альоша, на 12 май 2020 - 12:17, каза:

Здравейте. Днес купих нов и същата работа. Според вас дали да купя добавка да я изсипя в резервоара за пречистване и да го натискам. Благодаря


Отидете на майстор да се види на живи данни , зададените параметри на помпата и моментните дали са еднакви , налягане и прочие. Ако сте решили проблема , няма да е лошо да споделите с нас. Дебитомера също сменете с някой друг , проверете клапана за вакума . Имал съм подобен проблем с пушене на 1.9 мотора като си вървеше нормално , нова бе турбината дюзи качени на стенд и калибрирани и все беше тая .
Мнението беше редактирано от casparcho: 26 юни 2020 - 19:53
Отговори

Oss25 снимка Oss25 30 юни 2020 - 06:39

Здравейте, не знам дали тук му е мястото но искам да попитам за един проблем при мен. Имам виваро 2002година и от известно време ми свети лампата на таблото че имам проблем в двигателя. Проблема се случва че при 80-90км,или 2000-2500оборота ми светва в движение лампата на подгряващите свещи и започва да заглъхва двигателя, трябва да изключва и включа двигателя в движение и се оправя за известно време. А при по малки скорости не мога да "изцежда" двигателя, все едно не му достига гориво. Ще се радвам някой да сподели решение. Благодаря. А иначе за точно това бусче съм много доволен, втора година го карам, малък разход на гориво, пъргав мотор, лесна поддръжка, нямам проблем със скорости или окачване, само сега тоя проблем дето се появи.
Отговори

loudidd снимка loudidd 01 октомври 2020 - 12:23

Привет,

пиша в темата, ако мога да съм полезен с инфо и от друга страна, ако някой може да сподели мнение по питане...

Опел Виваро, 2008г., 2.0, 114к.с., пътнически, дълга база...

Към момента на почти 325хил.км., надявам се, реални - при мен последните 8хил.

Изключително доволен съм от комфорт, мощност, возия, разход. Засичам всеки път пълно-пълно, 7,8л./100 за последните 8хил.км. Турбото работи много добре и има мощността, която ми трябва.

След покупка разходи за поддръжка дотук :
- 840лв. части и труд за смяна на ангренажна верига комплект, водна помпа, ролки, пистов ремък, горивен филтър.
- 500лв. части и труд за обслужване на стартера (закучи се там едно отвъртане, та отидоха повече пари и труд, намеси се стругар и т.н.), смяна жила ръчна и ремонт задни спирачни апарати. Високия разход идва от труда, защото имаше сваляне на цялата предна маска, за да се стигне до стартера.
- 180лв. лепене на тръбичка на климатика и повторно пълнене (събира 1кг. (или литър, не съм сигурен) фреон)

Май това са по-съществените ремонти до момента.

Ако мога да си позволя съвет е при обслужване на нещо, което изисква сваляне на предната маска, да се погледнат и други възможни проблеми, за да се спести време, труд и рахзоди. Преди месец и половина свалях стартер, ако бяхме погледнали ЕГР, сега можеше да не ми се наложи да правя същото упражнение с цялото сваляне...


И два въпроса, ако някой може да съдейства :

1. Пред покупка съм на зимни гуми за буса, 195/65/16. На вратата на буса пише 195/75/16, но го взех с летни 195/65/16 и съм се насочил и към зимни такива. Ако имате добри впечатления от някоя марка и модел, ще бъде супер. Какво гледам в момента - китайчета тип Sunfull (с такива летни го взех и се държат супер, нямам идея обаче зимни как ще са и дали да рискувам, возейки хора, чат-пат и по високото), а от средния клас гледам Kleber Transalp 2 и Vredestein Comtrac 2, но към настоящия момент нямат тазгодишен внос... Та ако имате лични отзиви и добър/лош опит, сърдечно благодаря за споделеното...

2. Един технически въпрос - от скоро при шофиране светва лампата на подгревните свещи и веднага след нея лампата за чек-контрол. Буса не губи мощност, нищо не се променя по работата му. При рестартиране на двигателя светването изчезва.
Разчетени с "домашен" блуттут четец две грешки - P0409 - Exhaust gas recirculation (EGR) sensor A - circuit malfunction. И P0488 - Exhaust gas recirculation (EGR) system, throttle position control - range/performance problem.

Подвъпроси :
- имате ли идея дали е просто запушване на ЕГР клапана или може би е нещо друго?
- това, че светва лампата на подгревните свещи, да ме води ли към проверка и на тях или по-скоро светва заради някакъв проблем в ЕГР-а?
- чистене на ЕГР-а - само с разглабяне ли или има начини да се почиства с някакви препарати без разглабяне?
- разглабянето - става ли без сваляне на цялата предна маска или това е задължително, за да стигна до него?

Благодаря още веднъж на отзовалите се! :drinks:
Отговори

casparcho снимка casparcho 11 април 2021 - 00:21

Извинявам се за късния отговор...но ме нямаше доста време.

840 лв са доста над реалните цени за части дори без отстъпки...
другите 500 също...но "майсори"...
195/75/16 -такива гуми не се използват предимно за Виваро освен по усмотрение на собственика ...но не намирам логика за тази висока гума , това дето си го прочел на вратата е слоено от човека , оригинално са на 65
За светването на лампите, то си казва ЕГР, рядко ще се оправи с почистване , то си е като слабо място , ако може така да се нарече...но един ЕГР за 200-300 000 км е напълно нормално , даже чудесно ...може и с повреден и светеща лампа да си карате с години , опцията за софтуерно изключване отпада защото е безмислено , за тези пари нов ЕГР както се казва (ще изкара нови 200 000 км или втора ръка поне 100 000 км...до тогава ще е донесъл буса доста) и без риск от омазване на софтуера на ЕКУ-то (съвет за изключвайте софтуерно ДПФ на 2.5 , и да се изключи софтуерно трябва а откачите буксите на сондите на ДПФ иначе продължава а свети грешка. ЕГР може а се свали без сваляне на маската , не е никакъв проблем за почистване, но те не цапат много тези мотори свалял сън на 100-200-300 000 км светят...та почне ли да го даа грешка заминава или е заклинил ...или го чукват ена пътя да се освободи лопатката или се разглабя и я бутвате и така до следващото зацикляне...само смяна е е смисъла или затворен ...и светеща лампа..но това е бус който изкарва пари и за едни 200 лв както се казва...не си струават глупостите. С препарати няма как да стане ...с спрей за карбуратори да пръскате ....трудно ще стане само със сваляне на маркуча , свалянето без да се сваля маската е 20 мин

До въпроса за маската от пред която се сваля , се сваля точно за 10 мин цялата предница, елементарно е дори за начинаещ който за първия път ще изгуби 30мин или час да го наречем докато търси болтовете, след това точно 10 мин .
Отговори

Тодор снимка Тодор 19 април 2021 - 16:10

Зравейте, на какво би могло да се дължи по продължителното въртене на стартер за да запали. Става дума за 2.5 dci- 114 к.с. Колата е обслужена и в прилично съсътояние. Задължително ли е да има проблем с някоя дюза/дюзи?
Отговори

loudidd снимка loudidd 19 април 2021 - 17:15

 Тодор, на 19 април 2021 - 16:10, каза:

Зравейте, на какво би могло да се дължи по продължителното въртене на стартер за да запали. Става дума за 2.5 dci- 114 к.с. Колата е обслужена и в прилично съсътояние. Задължително ли е да има проблем с някоя дюза/дюзи?


Колега, при мен на 2.0. 114к.с. си беше време за ревизия на стартера, горе-долу така беше - няколко въртенета, за да запали... Както съм описал по-горе, малко тъпо (и скъпо) се получи, защото стартера е от няколко сплави и се скъса един болт, та имаше струговане, разправии. И поне при мен майсторите не можаха да свалят стартера, без да се сваля маската, за това също отидоха повече пари за труд. Ако мога да дам съвет е - да се внимава при разглабяне на стартера, иначе откакто го обслужих, паленето е безпроблемно...



 casparcho, на 11 април 2021 - 00:21, каза:


195/75/16 -такива гуми не се използват предимно за Виваро освен по усмотрение на собственика ...но не намирам логика за тази висока гума , това дето си го прочел на вратата е слоено от човека , оригинално са на 65

За светването на лампите, то си казва ЕГР, рядко ще се оправи с почистване , то си е като слабо място , ако може така да се нарече...



Благодаря за включването, давам инфо, дано е полезно и за други...

За разходите по първоначална поддръжка - комплект ангренажна верига, водна помпа, ролки - от описаните 840лв., 310лв. беше труда. Иначе е ясно, ако човек има достъп до отстъпки по доставчиците, може да смъкне поне още 20-30% от сумата.

За гумите - сложих си както намерих в разни сайтове по каталог - 195 65 16. Явно лепенката на вратата е слагана впоследствие и дава грешно инфо.

За ЕГР-а, премахнах го софтуерно, 150лв. ми струваше, тогава така реших да действам, 8хил.км. по-късно надявам се да не съм сгрешил.

Жило на скорости - при мен скоростите влизаха адски трудно и смених жилото. Оказа се обаче, че проблемът се реши едва когато обилно жилото беше напръскано с WD там, където влиза в скоростите. Та ако имате подобен проблем, преди смяна на жилото, смажете добре, може и да решите проблема. Иначе едни жила на редовна цена са към 200лв.

Счупи ми се педала на съединителя - металната планка, с която се държи към купето се счупи на две места, решението беше педал от автоморга за 50лв. и подмяната му.

Имам един неприятен шум при клатене по неравности, явно е тампон на преден макферсон, но засега съм го оставил така, да видим дали ще изчака смяна на амортисьори.


И молба за мнение относно горивната система :

Проблемът е, че при движение по наклони гасне - ако е натоварен буса и катери, буквално има момент, в който се спъва и гасне. Ако се спускам на скорост, отново има момент, в който не мога да подам газ и ако освободя от скорост, гасне.

След рестартиране на двигателя за поне 2-3 секунди, се оправя мощността до...следващото предизвикателство (наклон нагоре или надолу).

Излизаше грешка P2293 - Fuel pressure regulator 2 - performance problem. Закарах го на диагностика да хванат къде точно е проблема, но само смениха горивния филтър и казаха, че оттук-насетне държи нормално налягане на място, но трябва да се натовари. И че вероятно проблемът не е електрически, а механичен.

Странно тогава защо се оправя при рестартиране, поне до следващото катерене/слизане...

Горивния филтър еше на 16хил.км. Сега вървя отново към тест дали при наклони натоварен ще гасне и ще опитам да засека дали държи налягане помпата. Обмислям проверка/почистване на цедката в резервоара, оттам ако проблемът остане, май се върви към смяна/рециклиране на помпата за високо налягане? Има ли други елементи, които да се проверят - рейката/инжекторите? Благодаря!
Мнението беше редактирано от loudidd: 19 април 2021 - 17:41
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 април 2021 - 17:24

Вижте наляганията в рейла. Тия стружки са от помпата и вероятно не може да прави наляганията вече.
Ще е зле ако стружките са стигнали и до дюзите, щото там са направили поразии.
Отговори

loudidd снимка loudidd 19 април 2021 - 17:43

 tisho.74, на 19 април 2021 - 17:24, каза:

Вижте наляганията в рейла. Тия стружки са от помпата и вероятно не може да прави наляганията вече.
Ще е зле ако стружките са стигнали и до дюзите, щото там са направили поразии.


Благодаря, колега, натам вървя - проверка при натоварване какво налягане държи. Да се надяваме стружките да не са стигнали до дюзите, към момента, особено празен буса, мощността му е добре, държи обороти, работи си нормално...

И ако стигна до помпа - ако имате опит - рециклират ли се, нови ли се търсят, втора ръка?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 април 2021 - 18:22

Това за стружките във филтъра махна ли го сега като редактира мението горе? Имаше ли стружки във филтъра наистина?
Отговори

loudidd снимка loudidd 19 април 2021 - 19:52

 tisho.74, на 19 април 2021 - 18:22, каза:

Това за стружките във филтъра махна ли го сега като редактира мението горе? Имаше ли стружки във филтъра наистина?


Допълвах мнението, преди да видя отговора, извинявам се. Да, имаше стружки на дъното на филтъра, изчистени са...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 април 2021 - 20:12

Двама познати преди време купиха рециклирани помпи и още си карат. И при тях имаше стружки във филтъра.
Отговори

loudidd снимка loudidd 19 април 2021 - 22:01

Не знам да сменявам ли и клапана за високото налягане, който е на помпата, макар днес диагностиката да показа, че няма проблем с него. Също и дали има изместване на резервоара/стесняване на тръбичките, както са писали колеги по-рано?

Или щом има стружки във филтъра, ясна работата - помпа?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 април 2021 - 06:30

Стружките са от ясни по-ясни, за съжаление. Добре е да видиш и резервоара също, но стружките не са от там;-)
Според мен датчика можеш да си го спестиш засега.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 20 април 2021 - 06:31
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 април 2021 - 07:22

Рециклираните помпи не си ли идват готови с нов клапан? Или ако говорим за България, може и да не е така.

А относно стружките. Щом са във филтъра, а той е преди помпата даже, значи няма начин да няма нещо из дюзите. Друг въпрос е, дали е хванато навреме. За мен е хубаво и да се отворят дюзите, поне за почистване и стендоване, след като ще има и нова помпа. И вече да се преценява има ли поражения. Не се знае дали в тях има нещо, което може да се завърти из системата и тогава и новата помпа може да "остарее" набързо. И заради една такава спестена проверка, да стане двойна работа.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 април 2021 - 07:33
Отговори

loudidd снимка loudidd 20 април 2021 - 07:35

 Д-и-м-о-в, на 20 април 2021 - 07:22, каза:


А относно стружките. Щом са във филтъра, а той е преди помпата даже, значи няма начин да няма нещо из дюзите. Друг въпрос е, дали е хванато навреме. За мен е хубаво и да се отворят дюзите, поне за почистване и стендоване, след като ще има и нова помпа. И вече да се преценява има ли поражения. Не се знае дали в тях има нещо, което може да се завърти из системата и тогава и новата помпа може да "остарее" набързо.


Благодаря за съвета, колега - мисля да го последвам. Да направя едно цялостно почистване и рециклиране на горивната система, не само отделен компонент...

Ако някой има препоръки (или съвет да не се ползва) даден сервиз/услуга за рециклиране/почистване на помпи и дюзи, ще съм благодарен.
Мнението беше редактирано от loudidd: 20 април 2021 - 07:36
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 април 2021 - 09:09

 loudidd, на 20 април 2021 - 07:35, каза:

Благодаря за съвета, колега - мисля да го последвам. Да направя едно цялостно почистване и рециклиране на горивната система, не само отделен компонент...

Ако някой има препоръки (или съвет да не се ползва) даден сервиз/услуга за рециклиране/почистване на помпи и дюзи, ще съм благодарен.


От това по-хубаво, не може да направиш. Вярно, ще излезе още някой лев отгоре, но това пък дава много по-голямо спокойствие, че там всичко е наред. А това от своя страна дава много повече километри каране без притеснение.
Подкрепям те за това, да действаш насигурно. Като започнеш почистване на резервоара, продухване на маркучите, помпа(рециклирана) и дюзи за проверка/почистване най-малко.

За сервиз, сякаш София дизел център вършат нелоша работа, но тук нека колегите да кажат.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 април 2021 - 09:21
Отговори

loudidd снимка loudidd 20 април 2021 - 12:57

Да, да рециклирам само помпата, без да почистя системата и да проверя дюзите наистина ми се струва, че не решавам проблема или поне го отлагам за кратко...


А относно проблемът с изместване на резервоара напред и стесняване на горивните тръби дали може да споделите мнение при мен има ли подобни симптоми?

Чудя се, защото бусът гасне при слизане по наклон (особено като съм с пълен резервоар), когато съм на скорост, в даден момент не мога да подам газ, а освободя ли от скорост, гасне. След рестартиране възстановява работа до следващото спускане... Пак ли е от помпата?

Линк към dropbox с няколко снимки (съжалявам, не успявам да ги прикача директно в темата).
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 април 2021 - 13:59

 loudidd, на 20 април 2021 - 12:57, каза:

А относно проблемът с изместване на резервоара напред и стесняване на горивните тръби дали може да споделите мнение при мен има ли подобни симптоми?

Чудя се, защото бусът гасне при слизане по наклон (особено като съм с пълен резервоар), когато съм на скорост, в даден момент не мога да подам газ, а освободя ли от скорост, гасне. След рестартиране възстановява работа до следващото спускане... Пак ли е от помпата?

Точно този симптом много ми прилича на проблема с местещият се резервоар.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 20 април 2021 - 14:00
Отговори

loudidd снимка loudidd 20 април 2021 - 14:46

 tisho.74, на 20 април 2021 - 13:59, каза:

Точно този симптом много ми прилича на проблема с местещият се резервоар.


Ще видя и дали не е проблема в цедката в резервоара (да е запушена) и при наклон да пуска по-малко... Чуденката е каквото и да е - защо при рестарт оправя нещата?

От снимките май не се разбира много-много, но не виждам признаци резервоара да се е местил, около двете метални шини, които го държат вероятно има 5мм. ход напред-назад, но не си личи да се е местил. Знам ли...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 април 2021 - 16:49

 loudidd, на 20 април 2021 - 14:46, каза:

Ще видя и дали не е проблема в цедката в резервоара (да е запушена) и при наклон да пуска по-малко... Чуденката е каквото и да е - защо при рестарт оправя нещата?

От снимките май не се разбира много-много, но не виждам признаци резервоара да се е местил, около двете метални шини, които го държат вероятно има 5мм. ход напред-назад, но не си личи да се е местил. Знам ли...


И каква е логиката на това, резервоар пълен. Накъдето и да се измести, цедката му е чак долу. Накъдето и да се зимести, няма логика да спира приток на гориво нататък. А и тия 5мм за които споменаваш, са твърде малко, за да окажат някакво влияние, пак да кажа, особено на пълен до горе резервоар.
Би гаснало, ако има въздух, така съм съгласен, но от местене.. нещо не ми се връзва.
Виж вътре ако има някакви маркучи по тялото с цедката или помпата. Възможно е да ти прекъсва някой кабел към помпата в резервоара или към някой датчик. Кой знае..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 април 2021 - 16:56
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg