Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Неще да върви на Бензин :(

bareze снимка bareze 23 януари 2007 - 22:52

Ае хора автомобила е кадетт 1.6 моно -> проблема е колата има АГУ и като вклиючим на бензин 1-ва предавка даваш гас колата забива моцуната замисля се ако нетрагне веднага припомпвам газта и като хукне нема спиране на високите обороти се отпушва а на ниските глахне и отвреме на време гасне :( сменена е бензиновата дюза с втора рака уж работи праи хубаво впраскване във формата на мъгла ...
Та сменени свещи , капачка на делкото , кабели на свещите проблема не е от токовете значи на газ този проблем го няма... а и въздушния филтар е сменен всичко е ток като се кара колата на газ но на бензин проблема е явен откакво може да е това нещо като форсираш на място непрекасва хувабо се форсира а на свободен ход оборотите понякога са добри пронякога променливи леко се разтриса отвреме на време немога да го проумея това от какво е...
според мен нещо има запушено и като и дадем голяма газ до ламарината на автомобила както ви казах забива муцуната и след това са изтрелва както си му е реда напрао са отпушва отвссякаде и много доволно се набира ...


Айде ся който размира да си каже мнението от какво може да е този проблем :angry:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 24 януари 2007 - 09:19

спри газтта от кранчето на бутилката и пробвай пак - може газовото да ти пуска по малко газчица
Отговори

npace снимка npace 24 януари 2007 - 10:04

Ако на газ ти работи нормално а на бензин прави парчета , провери си оная тръба дето подава газта (с тройника).Аз съм с карбуратор , сигурно има голяма разлика от моноинжекциона :angry: , обаче при мен оттам идваше този проблем.Изпаритела се беше попрецакал , отделно от тая работа и тоя маркуч с тройника (при мен няма тройник но при 95% от колите с АГУ има) се беше цъфнал леко и когато минеш на бензин от някъде се бъркаха вакуумите.Проблема го реших с "изкормване" на АГУ-то обаче сега съм се навил да я правя пак на газ и ми трябва изпарител+въпросния маркуч с тройника (при мен права труба с кранче) :flag:
Отговори

Embezzler снимка Embezzler 24 януари 2007 - 10:21

Пробвай да ресетираш ECU-то като махнеш минус клемата на акумулатора. При мене се получава нещо такова в ниските обороти, когато карам на бензин, защото нямам ламбда симулатор и отчетените грешки влияят на работата на мотора. В моя случай имам 100% успеваемост при ресетиране на ECU-то.
Отговори

Peshe снимка Peshe 24 януари 2007 - 11:57

Бих те посъветвал също да провериш ЕГР клапана.За по-лесно откачи маркучлето му дето взима вакуум от инжекциона,запуши го с един болт 5 мм,и тогава пробавай дали забива муцуната. :angry:
Отговори

Велислав снимка Велислав 24 януари 2007 - 13:18

bareze, на Jan 23 2007, 10:52 PM, каза:

Ае хора автомобила е кадетт 1.6 моно  -> проблема е  колата има АГУ и като вклиючим на бензин 1-ва предавка даваш гас колата забива моцуната замисля се ако нетрагне веднага припомпвам газта и като хукне нема спиране на високите обороти се отпушва а на ниските глахне и отвреме на време гасне :(  сменена е бензиновата дюза с втора рака уж работи праи хубаво впраскване във формата на мъгла ...
Та сменени свещи , капачка на делкото , кабели на свещите проблема не е от токовете значи на газ този проблем го няма... а и въздушния филтар е сменен всичко е ток като се кара колата на газ но на бензин проблема е явен откакво може да е това нещо като форсираш на място непрекасва хувабо се форсира а на свободен ход оборотите понякога са добри пронякога променливи леко се разтриса отвреме на време немога да го проумея това от какво е...
според мен нещо има запушено и като и дадем голяма газ до ламарината на автомобила както ви казах забива муцуната и след това са изтрелва както си му е реда напрао са отпушва отвссякаде и много доволно се набира ...


Айде ся който размира да си каже мнението от какво може да е този проблем  :angry:
 

Провери си налягането на бензиножата помпа, имах същия проблем с астра 1.8 моно, може да е и от позапушил бенз. филтар! Успех
Отговори

mita4ka снимка mita4ka 24 януари 2007 - 20:40

:angry: провлема е в недостига на гориво. откачи обратния бензини даи на контакт и виж дали помпата прави достатачно налягане / трябва да връща бензин обратно в резервоар/
ако не връща : помпа .бензинов филтър или маркуча които е в резервоара и е свързан с помпата/ тои е около 4 см и често се разлага от стар бензин/
ако връща бензин:потенциометър на дроселовата клапа или датчика за разреждане в смукателните траби
:flag: повери си момента на запалването
успех
:25:
Отговори

hayabusa снимка hayabusa 26 януари 2007 - 17:08

Аз мисля че най-вероятно е от бензиновата помпа или пътят на бензина .Щом е сменил дюзата значи впръскването е добре.Тогава остава пътят на бензина или самата помпа което е много вероятно да е тя защото колата явно не е карана на бензин.Пък и да е карана нали знаете като се сложи газово и почват да се прецакват. Та най-добре е да се провери налягането дали е добре и да смени горивният филтър и би трябвало да се оправи УСПЕХ !
Отговори

bareze снимка bareze 26 януари 2007 - 17:18

ае каде са намира бензиновия филтър щот аз идея си нямам да го проверя като заначало него ... :angry:
Отговори

пламен снимка пламен 26 януари 2007 - 18:01

пред задна дясна гума между криковата точка и купето
Отговори

пламен снимка пламен 26 януари 2007 - 18:03

а като слагаш другия да не объркаш посоките има стрелка
Отговори

bareze снимка bareze 26 януари 2007 - 18:41

пламен, на Jan 26 2007, 06:03 PM, каза:

а като слагаш другия да не объркаш посоките има стрелка
 

OK мерси много :angry:
Отговори

zlatev снимка zlatev 27 януари 2007 - 19:12

Според мен проблема не е в бензиновата помпа,защото човека е написал че на празен ход си се форсира нормално и че като резне на високите върви идеялно.Така че ако беше бензиновата помпа, или колата въобще нямаше да върви на бензин или нямаше да може да върви на високите поради недостатъчно налягане.
п.с. bareze пиши като установиш проблема, че ми е интересно от какво ще се окаже.
Отговори

mita4ka снимка mita4ka 28 януари 2007 - 18:25

хаиде колега кажи какво стана :25:
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 29 януари 2007 - 20:08

ako имаш плочка този проблем е налице на газ е добре но на бензин не стига въздух и до към 3000 оборота колата не е добре пробвай да махнеш плочката и тогава на бензин
Отговори

mp13 снимка mp13 29 януари 2007 - 21:47

YAMAHA88, на Jan 29 2007, 08:08 PM, каза:

ako имаш плочка този проблем е налице на газ е добре но на бензин не стига въздух и до към 3000 оборота колата не е добре пробвай да махнеш плочката и тогава на бензин
 



Имах същия проблем на скоро и се преборих с него, този ефект се получава само от заминаваща помпа запушен филтър и запушена дюза при мен беше филтъра и дюзата. А филтъра бях сменял преди 25 000 км. нов филтър 12 лв. и една добавка за почисване на инжекцион на ликуи моли от 9 лв. и си готов. Ако не стане мери налягането на помпата.
Отговори

doolettle снимка doolettle 03 март 2007 - 03:39

mp13, на Jan 29 2007, 09:47 PM, каза:

YAMAHA88, на Jan 29 2007, 08:08 PM, каза:

ako имаш плочка този проблем е налице на газ е добре но на бензин не стига въздух и до към 3000 оборота колата не е добре пробвай да махнеш плочката и тогава на бензин
 



Имах същия проблем на скоро и се преборих с него, този ефект се получава само от заминаваща помпа запушен филтър и запушена дюза при мен беше филтъра и дюзата. А филтъра бях сменял преди 25 000 км. нов филтър 12 лв. и една добавка за почисване на инжекцион на ликуи моли от 9 лв. и си готов. Ако не стане мери налягането на помпата.
 

пич, на брат ми стрелата (МИ) има същия пр. а тя нема газ, та тия изводи за плочки и кранчета ги махам- аве на практика когато рязко подадеш газ нещо нема време да ти оправи горивовъздушната смес и за момент гасне.При карбуратора тая ебавка я прави ускорителната помпа а при тебе неиния аналог. трябва да разбереш обаче дали не е от датчика на дроселовата кл(както колегата предположи) но тоя проблем тр даго има и на място т.е. даваш рязко газ до лам. и малко проплясва.Тва беше за горивото, но затова е гориво въздушна смес или ако нещо ти прецаква въздуха на ниските ефекта е същия но аз лично не мисля че е възд. щото после къса гуми!Погледни на място при свален филтър и при рязко подаване на газ до дупка дали впръскжа повече гориво от следващите 2-3 секунди когато вече е на 3000-4000об.
Отговори

bareze снимка bareze 14 септември 2007 - 08:12

извинавам се за късният отговор но не бях влизал в форума отдавна ся ще ви кажа какъв ми беше проблема -> сменихме потенциалометар и бензинова помпа и мотора все да мърка като коте на бензин всичко е наред . Слава богу колата е в перфектно състояние карам я вече на каквото ми е кеф на бензин или на газ зависи от кинтите в наличност ;)
айде със здраве :icon_rolleyes:
Отговори

vankata79 снимка vankata79 14 септември 2007 - 16:03

 bareze, на Sep 14 2007, 09:12 AM, каза:

... сменихме потенциалометар и ...


Би ли пояснил малко повече това какво е ?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 14 септември 2007 - 17:17

 vankata79, на Sep 14 2007, 05:03 PM, каза:

 bareze, на Sep 14 2007, 09:12 AM, каза:

... сменихме потенциалометар и ...


Би ли пояснил малко повече това какво е ?

Предполагам, че е искал да каже потенциометър. :icon_rolleyes:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg