Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra J (2009 - 2016) инфо за модела

benzy снимка benzy 15 ноември 2020 - 19:08

 Д-и-м-о-в, на 15 ноември 2020 - 17:37, каза:

Според мен се възползвай...

От една страна си прав, от друга има вариант да ми хареса К-то и само да се вкисна, че ми е тотално извън обхвата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 ноември 2020 - 19:27

 benzy, на 15 ноември 2020 - 19:08, каза:

От една страна си прав, от друга има вариант да ми хареса К-то и само да се вкисна, че ми е тотално извън обхвата.


Изчакай и догодина, може да се понапълни още с такива + цената ще падне още. Гледам има една продадена за 11 бона, иначе вървят 12-15...
Смятам че другата година ще са между 10-12 бона и ще може да отмъкнеш нещо за 10-ка..
А ако изчакаш не една, а две години, то със сигурност под 10-ка ще вземеш.

Според мен няма за къде да бързаш. Все пак не са 5 лева.
Отговори

benzy снимка benzy 15 ноември 2020 - 21:00

Абе горе долу това правя - изчаквам. Кола имам да търкалям. Вече не съм на години да наливам пари в железария, ама тоя път ми се ще нещо по "новичко" колкото може под 10 години. За сега съм го измислил да е Jка, 7-8 годишна и да я покарам 7-8 години пък после да се мъча за някоя Инсигния .. ако до тогава еко-джендърите не ги изпозабранят :)
Мнението беше редактирано от benzy: 15 ноември 2020 - 21:03
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 16 ноември 2020 - 10:06

Чакай да ти дам и мойте 5ст по темата.
При мен при избора много по важно от двигателя, беше възрастта и обурудването на автомобила. Имаше екстри които 100процентово исках и не трябва да правиш компромис спрямо това. Двигателя избрах след като се оказа, че автоматик няма по малко от 136кс, а ръчни дори и не помислях да гледам.
За тестдрайва - според мен е задължителен. Бях се насочил към върнати от лизинг автомобили от официален представител - Стефанов, Автосвят и т.н.
Ходих в Стефанов, карах, гледах, но се оказа че колите са нов внос от Германия,сертифицирани от тях с цена + 2000лв отгоре. Не мерси. От отношението съм доволен.
Накрая си намерих кола в Германия от голяма автокъща, която ме устройва като цена и обурудване и скочих.
За тестрайва, който ти предлагам на мен ако ми се беше отдала такава възможност преди покупката щях да се възползвам със сигурност. Друго е.
Отговори

benzy снимка benzy 16 ноември 2020 - 10:39

Оф това с екстрите е много тегаво, исках пълната кожа заради AGR седалката, обаче е мисия невъзможна. Не ги разбирам хората поръчвали са навигация за по 3-4 хиляди, вместо добри седалки за тия пари... супер редки са Астрите с пълна кожа и в общи линии съм ги прежалил. От там насетне какво ми трябва климатроник и музика и на 120 да прави само леко ффффуууу :icon_wink2:

Чудех се как стои въпроса със Стефанов, гледам ги че въртят добър бизнес с втора употреба и се чудех дали не внасят и дали да не говоря с тях да ми намерят каквото търся, но фейслифтовите като цяло са ми малко извън бюджета, по-точно казано струват повече отколкото бих искал да платя.

А щом толкова настояваш да направя тестдрайв ще взема пък да се възползвам при първа възможност :) Бива ли да ти чупя хатъра :drinks:
Отговори

Коцето снимка Коцето 16 ноември 2020 - 19:08

Ако може и аз едни 5 стинки по въпроса! - защо гледаш и се ограничаваш единствено с Опел? огледай се добре, ослушай се, прочети, и в други градинки погледни. Видимо разбираш от коли, поинтересувай се и от други каручки, може и помощ от приятел без да се вързваш на хвалби от "прима виста", ако трябва и тест драйв от приятел или познат да пробваш. Повервай ми колкото и да обичаш, или да си се влюбил в Опел има и други марки и то не по-лоши. Не ме разбирай грешно, аз също си обичам марката, 21 години и близо 400к километра имам на Опели и сантимента към марката ще е вечен, но това не трябва да ни заслепява нито пък да сме "коне с капаци".
Важното е да не бързаш при избора, още повече щом имаш какво да караш в момента. Избираш си концепция, примерно - атмосферка със среден/голям обем или малък обем с вятърничав (с турбина де) двигател, може пък и среден обем с вятър - всичко това ако е нормален мотор за да отговаря на ника ти. Ако е печка тогава без вятър ясно че не може - тук недостатъци няма :naughtynono: , ако питаш Д_И_М_О_В :smile3560: . После кутия - ръчка, автомат, робот, CVT и разни други вагински изгъзици с по 2,- 3, -4 и повече съединителя :confused: . След това идва ред на шукарииките които не са маловажни но все пак не са решаващи, поне някой от тях. Всяка една екстра обаче вдига стотинките като се има предвид че при някой марки определени екстри са опция а при други марки същите екстри са серийно вграждани.
Успех с огледите и избора, когато и да е!
Мнението беше редактирано от Коцето: 16 ноември 2020 - 19:37
Отговори

benzy снимка benzy 16 ноември 2020 - 21:16

 Коцето, на 16 ноември 2020 - 19:08, каза:

Ако може и аз едни 5 стинки по въпроса!

И 10 стотинки може колега.
Стояли са ми и други марки като опция и ако се сблъскам с нещо няма да го откажа, но като цяло се ориентирам към Опел по 2 основни причини:

1во сантимента за мен е много важно нещо. 22години съм Опелист, а аз съм вярно к***ле, (заради тая простотия с верността си останах и сам, това колкото да покаже колко съм сбъркан), особено в момент, в който нещата явно вървят надолу е и въпрос на чест дето се вика да устискаш. Потъващ кораб не напускам.

2рото е нещо много по-рационално. Знам им и кътните зъби на опелите и къде какво може да се очаква като проблем, а както са казали древните: Предупреден означава въоръжен. Знаейки проблемите мога да предвидя какви ще са разходите и да съм относително подготвен. Тепърва да влизам в час с нова марка ще ми отнеме време и не знам дали имам и желание.

И 3то смятам, че като цена качество Опел е марка, която трудно може да я бият.

Концепцията е ясна, възможно най-нов автомобил, с приличен комфорт, икономичен, но не и лемав на пътя. Всъщност нямам против "вятърничевите" мотори, ако не е поне 3 литра атмосферка, по-скоро е безсмислено да е атмосферен. За сега ръчка, още не съм готов да изоставя ръчката, нищо че признавам комфорта и представянето на модерните автомати (роботи CVT и други извращения, не мерси). Един ден бащата като сдаде книжката тогава вече ще мисля за автомат за ежедневието, щото тогава втората ще е роудстърче с ръчка за кефа (В идеалния случай Опел Спийдстър и не защото е Опел, а защото е дяволски добра кола за шофиране - чиста от всякакви изгъзици, само ти механиката и законите на физиката).

Гледах Мерцедес Ц-класа W204, но 3 бона за верига като начало.. е айде няма нужда, да не говорим колко зверски им превъртат километражите. БМВ се отказах, 5ца ми е малко голяма, върви и автомат, който не искам, 3ката не ми пазва много на возия. А и като им разгледах форума, те тия коли сутрин преди закуска ги разглабят, че да могат да идат една баничка да си вземат :) Ауди държи необосновано високи цени, особено на фона на лимбизявото и скъпо окачване. Вярно всички тези са далеч повече кола от Опелчето, но рисковете и финансиите също са далеч по-големи.
Французите не ми допадат, може би съм силно предубеден, но френско не. Японците са ми малко дървени и накрая се връщам пак при Опел като една балансирана опция за мобилност. Не говоря за кеф - за това трябват много пари...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 ноември 2020 - 21:34

Нещо с турбо и поне 2 литра :first:
Отговори

benzy снимка benzy 16 ноември 2020 - 22:09

 IvailoM, на 16 ноември 2020 - 21:34, каза:

Нещо с турбо и поне 2 литра :first:

Следващата: Кармазъ червена Insignia GSI, само да им паднат цените, а на мене да ми се вдигне дохода, че там колкото пари ще се наливат не е истина :biggrin:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 ноември 2020 - 02:07

За съжаление, неговият избор J-ка , нещо с турбо и поне 2 литра е пак дизел. Ако не броим OPC-то за 23 хилки в евро. Предполагам е силно извън бюджета.
https://www.mobile.b...540724788858116

Нямам за цел да го дразня Бенза с OPC-то, но само да кажем че най-големият двигател на К фейслифт е 1.5. Май ще се окажа прав че Астра M ще има най-голям двигател 1.2 tri-turbo 225 коня, но това ще е на OPC-то. И ще дават по един резервен двигател, както даваха за булгар-рено.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 ноември 2020 - 02:19
Отговори

benzy снимка benzy 17 ноември 2020 - 02:45

Бъркаш Димов... бъркаш...
1.2 ще са двигателите на наточените AMGта и Мки
За опелче 0.6... 0.7... ако сме късметлии да ни олабят :biggrin:

От 2ка дизел в J съм се отказал (макар и да не съм пробвал още). Предполагам ще върви яко, но обезшумяването в J, колкото и да е добро не е на нивото на голямото купе на Инсигния и "дизеловия проблем" пак ще ми се появи, както сам казваш 2.0 не е "шептящ". А тази синя красавица колко пък да надхвърля бюджета 3-4 пъти. Ако поспестявам от закуски и свикна да пропускам обеда и вечерята и аха аха чипа и гумите съм и взел :biggrin:
Мнението беше редактирано от benzy: 17 ноември 2020 - 10:27
Отговори

Mutanta снимка Mutanta 17 ноември 2020 - 07:06

 benzy, на 16 ноември 2020 - 10:39, каза:

Оф това с екстрите е много тегаво, исках пълната кожа заради AGR седалката, обаче е мисия невъзможна. Не ги разбирам хората поръчвали са навигация за по 3-4 хиляди, вместо добри седалки за тия пари... супер редки са Астрите с пълна кожа и в общи линии съм ги прежалил. От там насетне какво ми трябва климатроник и музика и на 120 да прави само леко ффффуууу :icon_wink2:

Чудех се как стои въпроса със Стефанов, гледам ги че въртят добър бизнес с втора употреба и се чудех дали не внасят и дали да не говоря с тях да ми намерят каквото търся, но фейслифтовите като цяло са ми малко извън бюджета, по-точно казано струват повече отколкото бих искал да платя.

А щом толкова настояваш да направя тестдрайв ще взема пък да се възползвам при първа възможност :) Бива ли да ти чупя хатъра :drinks:


Здравейте колеги, да се включа за сефте и аз. Карам опел от 12 години, започнах с Астра H, която закупих 2008 година на 3 год 1.9дизел 150. Обслужвах я само в Стефанов, като цяло не мога да кажа, че беше много здрава, доста неща строших. Бях по-млад, карах по-бясно. От 2 години и малко карам J-Ка , докарах си я от Германия на 30200км, 1.4Т автомат, афл, спортни седалки, голямата навигация , подгрев седалки волан и т.н. Общо взето всичко което търсех без шибедах го има. Преди да я наплатя се обадих на Георги, приемчика който ме е обслужвал с години, дадох номер на рамата, да проверим колата. Каза, че била в опел преди 3 месеца на 29.500км за обслужване. Взех я и я карам и до днес. Сложих газов инжекцион преди година. До тук за 2 години съм сменил масло и филтри 2 пъти + 1 път филтри на газта и едни наклатки предни. Сега е на 55к и водната помпа сдава багажа, прокапа ми в гаража и от тогава всеки ден като я вадя виждам кръгче петно колкото 2лева монета под нея. Смяната е 60 лева в Стефанов , помпите са сравнително скъпи, но можеш да си вземеш и занесеш по твой избор да ти я сменят. Тропат апаратите на спирачките по паваж, има побългаряване което е 40 лева на апарат..забравяш завинаги. За сега не съм решил как да процедирам с това. Електрическата ръчна никога не ми е създавала проблем, ползвам я постоянно, тъй като опелите нямат екстрата като натиснеш 2 пъти спирачка в спряно положение да седи на едно място. Впечатлен съм от колата много, импруув спрямо предната във всяко едно отношение. 1.4турбо върви по-малко от 1.9 150, но си го знаех и преди да я купя. Имам въпрос, масло на скорости при тези модели кога се сменя?
Отговори

benzy снимка benzy 17 ноември 2020 - 10:36

Колега от всичко, което съм прочел за тия коли 60 000 км е горна граница за смяна на маслото в трансмисията. Преди няколко дни го обсъждахме това в друга тема, някои колеги казват, че за първа смяна може да изчакаш и до 90 000 км. Аз лично бих си сменил на 60 и после даже на 50, въпреки, че е престараване, но аз съм си шашкънин в това отношение.
Отговори

Mutanta снимка Mutanta 17 ноември 2020 - 10:48

Смятам да го сменям и аз на 60к. В Стефанов ми казаха, че не го сменят цялото, а някво количество което не запомних. Те викат 90-100к...мой познат с 2 чисто нови астра и инсигния ми каза на 60к. Ще ви послушам, пък и не е скъпа процедура изобщо.
Отговори

benzy снимка benzy 17 ноември 2020 - 11:03

Е сега тука колегите с опит с автоматиците да кажат, но си мисля, че по-добрия вариант е да се точи цялото. Мушкат помпа и точат горе долу 2/3 до 3/4, след което доливат (дай боже да правят и промивки т.е няколко пъти да я направят процедурата). Смазочните свойства се обновяват, но така (поне аз така си мисля) остават утайки, мръсотия и недай боже стружки и т.н. За нова и добре работеща трансмисия имаше колеги, които препоръчваха цялостна смяна, дано някой от тях се включи да каже и къде и как...
Отговори

FoxyDimsi снимка FoxyDimsi 17 ноември 2020 - 12:11

Търкалям J-ка от подписа. На 135к км е вече. С ъпдейтната M32 кутия е. Сега като вземете с такава кутия, сменяте маслото и не слагате 2 литра, а 2,4 литра и няма да имате ядове. А като си купувате J, за да разберете коя M32 ползва завъртете волана на макс ляв и вижте капака на самата кутия какъв е."В нета има снимки".
Сменял съм и капак на клапани ~110к км, 1к лева част(нов капак) + труд. Останалото е обслужване и тва е.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 27 ноември 2020 - 12:28

Бензи, що не хвърлиш едно око на тази https://autotechnica.mobile.bg/
Верно на доста километри е, но е с пълна сервизна история и на добра цена. И с твоя мотор :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 27 ноември 2020 - 13:01

 ulieliadi, на 27 ноември 2020 - 12:28, каза:

Бензи, що не хвърлиш едно око на тази https://autotechnica.mobile.bg/
Верно на доста километри е, но е с пълна сервизна история и на добра цена. И с твоя мотор :icon_wink2:

Може би са я отнесли, отваря ми се обща страница на Аутотехника и има само една К, която ми е много извън бюджета. Изникна ми една, и ми обещаха връзки за много ама много сериозно намаление на цената. Да видим, с малко късмет... гадно бяло е и не е много богата на екстри, но запазена и също с история, а цвят кола на кара...
Отговори

Sim снимка Sim 27 ноември 2020 - 13:06

Колега, ако имаш предвид: Opel Astra 1.4T, Цена:12 900 лв., не мисля, че някой ще те окуражи да я купиш. Тази кола, ако е карана 4,5 години, е изминавала по 130км на ден. Готова е за доста ремонти. Задната седалка е кочина.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg