Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вакуумен ЕГР клапан на мотори 1.7, 2.0 и 2.2 DTI

yankokalud снимка yankokalud 24 март 2019 - 17:00

Колеги, някой от Бургас може ли да ми съдейства за място или някакъв телефон, където изолират тоя ЕГР клапан и на каква цена е?
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 март 2019 - 17:04

Като гледам кода на мотора той е електрически. Само софтуерно.
Отговори

иван иванов c снимка иван иванов c 07 май 2019 - 10:05

Колеги,а на астра г с код на двг Y17DT,може ли само софтуерно да се премахне EGR,и необходимо ли е и механична намеса?
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 22 ноември 2020 - 22:05

Само като идея към колегите, които решават проблема с диод и реле! Понеже режима на работа на релето е високо честотен/ увреждащ/ самото релето а колеги питаха дали няма електронно реле. Защо не се замени механичното реле полупроводников елемент- тиристор?
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 22 ноември 2020 - 22:33
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 22 ноември 2020 - 22:33

 dimitarmark, на 07 октомври 2015 - 15:58, каза:

Вакуумния да, електрическия е малко по различен :) във аутодата има бюлетин който описва кой кабел се реже и няма проблем с чека, но остава да работи егр. Както и описах проблема е цялостната му изолация :)

Митаче, ами аз какво да правя с моя Сааб? Леглото на оста на ЕГР-а е толкова износено, че засяда в движение и колата дори гасне понякога. Трябва да вдигам капака и с ръка да я освободя да се върне в начално положение. Вече всеки ден така, егати излагацията по улиците!
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 23 ноември 2020 - 14:50

Изолираш софтуерно с чиптунинг и си решаваш проблема.
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 23 ноември 2020 - 18:37

 dimitarmark, на 23 ноември 2020 - 14:50, каза:

Изолираш софтуерно с чиптунинг и си решаваш проблема.

Дай идея къде в Стара Загора може да стане това. Или ще се ходи настрани? Ти например как си с изолирането?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 26 ноември 2020 - 15:11

 Тодор Ялъмов, на 22 ноември 2020 - 22:05, каза:

Само като идея към колегите, които решават проблема с диод и реле! Понеже режима на работа на релето е високо честотен/ увреждащ/ самото релето а колеги питаха дали няма електронно реле. Защо не се замени механичното реле полупроводников елемент- тиристор?

Транзистор с оптронче? Айди де! Някой знаещ да драсне схемата.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 ноември 2020 - 15:43

Колко да е увреждащ ?? че на моята и врътнах едни 50-60000км докато я оставя жената да я кара само в Пловдив и досега работи. По добре не барайте работеща схема.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 ноември 2020 - 17:35

Според мен няма да стане. Просто релето е по-бавнодействащо от оптрона или какъвто и да било електронен елемент на негово място и схемата затова работи.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 26 ноември 2020 - 18:42

Схема с електронни елементи
Схема
Отговори

Тодор Ялъмов снимка Тодор Ялъмов 04 декември 2020 - 22:44

 mrsch66, на 26 ноември 2020 - 15:43, каза:

Колко да е увреждащ ?? че на моята и врътнах едни 50-60000км докато я оставя жената да я кара само в Пловдив и досега работи. По добре не барайте работеща схема.

Моля те дай ми подробности тогава! Може и снимково, даже е по- добре. Не мога да си ползвам колата заради тая еко педерастия! Впрочем твоя релеен вариант ще тръгне ли на Сааб 9-3 2.2 ТиД 125 к.с. 2003г.?
Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 04 декември 2020 - 22:46
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 декември 2020 - 22:48

Не. Сааба ти е с ПСГ16. Виж какво ти е писал Митко Марков.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 04 декември 2020 - 22:49
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 декември 2020 - 09:42

Снимки нямям и няма какво да снимам когато правих схемата бях свалил гофретата и вкарах кабелите от дебитомера в снопа самото реле е монтирано в кутиятя при останалите релета в моторния отсек диода е запоен на крачетата на самата букса така самото реле може да се сменя са секунди ако се повреди .На външен вид няма никакви изменения по инсталацията на колата дори и в кутията с релетата трудно се забелязва защото там е орг. Опелска букса закачена на свободен клипс поне при мен имаше два свободни.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 декември 2020 - 10:16

Твойта е ПСГ5, неговата е ПСГ16 и е с обратна връзка за положението на клапана от самия клапан. Тая схема там не работи.
Отговори

didandron снимка didandron 09 март 2021 - 18:10

Привет.Тия дни си поиграх и изолирах ЕГР по дадената схема на X17DTL.Преди манипулацията дебитомера отчиташе около 400 mg на празен ход а сега отчита от 180 до 200.Не ми дава грешка ,но как се отразява това на вървежа?Ползвал съм един диод 1N4005.Как да се доближа до нормалните стойности?Друг диод или да добавя още един?Благодаря
Отговори

Явор-Зафира снимка Явор-Зафира 12 септември 2021 - 12:06

Здравейте и от мен! Карам си извънградско с 95км/ч. и изведнъж заби муцуната, загуби мощност. Филтрите са ми наред обаче ЕГР-а омаслен много и зацапан. Почистих го и тръгнах към Русе. За 150км.два пъти заби леко,ясна е работата и реших да пробвам схемата диода и релето
Карам Зафира А 2000г,82кс,дизел X20DTL.В Русе купих диод 1N4007(само такъв намерих) и реле за Лада 20А-30А,12в. с 5 крачета.Поставих възможно най-далече от топлинни източници-разширителен съд, двигател, радиатори.За сега е добре в градски условия,ще добавя коментар и за извън града в най-скоро време

Здравейте и от мен! Карам си извънградско с 95км/ч. и изведнъж заби муцуната, загуби мощност. Филтрите са ми наред обаче ЕГР-а омаслен много и зацапан. Почистих го и тръгнах към Русе. За 150км.два пъти заби леко,ясна е работата и реших да пробвам схемата диода и релето
Карам Зафира А 2000г,82кс,дизел X20DTL.В Русе купих диод 1N4007(само такъв намерих) и реле за Лада 20А-30А,12в. с 5 крачета.Поставих възможно най-далече от топлинни източници-разширителен съд, двигател, радиатори.За сега е добре в градски условия,ще добавя коментар и за извън града в най-скоро време
Мнението беше редактирано от Явор-Зафира: 12 септември 2021 - 12:06
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 септември 2021 - 18:44

Щом е влязла в авариен режим, значи има грешки записани. Нито казваш какви са, гледани ли са изобщо?

Намери си друг ЕГР или иди да ти го спрат от софтуера. Не се занимавай с глупости.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 септември 2021 - 18:47
Отговори

Явор-Зафира снимка Явор-Зафира 24 септември 2021 - 17:32

 Д-и-м-о-в, на 12 септември 2021 - 18:44, каза:

Щом е влязла в авариен режим, значи има грешки записани. Нито казваш какви са, гледани ли са изобщо?

Намери си друг ЕГР или иди да ти го спрат от софтуера. Не се занимавай с глупости.

Мисля че идеята на тази темаот 31 страници е съвсем друга,на мен ми струва 4лв. за релето и 20ст. за диодите...смятам че това отлично постижение спрямо стойността на една диагностика и и софтуерно изключване на ЕГР клапана.Между другото ми падна разхода на извънградско с 0,5л.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 септември 2021 - 19:06

 Явор-Зафира, на 24 септември 2021 - 17:32, каза:

Мисля че идеята на тази темаот 31 страници е съвсем друга,на мен ми струва 4лв. за релето и 20ст. за диодите...смятам че това отлично постижение спрямо стойността на една диагностика и и софтуерно изключване на ЕГР клапана.Между другото ми падна разхода на извънградско с 0,5л.


Между другото има и клип, в който обясняват на кой адрес да си изключиш сам ЕГР-а точно на тия мотори 2.0(без PSG16).
Струва 0.00 лева, стига да имаш с какво да си извадиш софтуера от колата(някой познат например).
И става много по-качествено да се изключи по този начин, отколкото разни релета, схеми и диоди. Това, че ти е паднал разхода, може да е субективно. При ремап и изключване също пада при спокойно каране.
Софтуерното изключване на тия дъртаняни вече не струва милиони. Ще кълцам кабелаци, ще правя тъпотии...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 септември 2021 - 19:11
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg