Опел Клуб България: Вода в бензина, какво да правя? - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Вода в бензина, какво да правя? Кажи им "Лукойл" и не ги обиждай повече

#1 Потребителят не е активен   Commodore_69 

• Луд и може би малко опасен...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Opel Astra F C16NZ / Opel Rekord C Coupe
  • Регистриран: 20.04.2005

Публикувано: 29 януари 2007 - 18:54

В събота си сипах бензин за 15 кинта на Лукойл-а на Сточна гара при Бърза помощ. Привечер пътувахме със съученици към вилата ми, да празнуваме на единия РД-то. По пътя колата почна да ми прекъсва, да глъхне, да губи мощност и т.н. и т.н. Понеже имаше няква буря по пътя и големи локви и реших, че сигурно нещо по тоците се е намокрило, макар като отворих капака да видя какво става да беше сухо всичко. Както и да е, с 300 зора се добрахме до вилата, на другия ден по обяд си тръгваме (а там беше кучи студ) и тръгвам да паля - не ще, vectra ми даде ток, че едвам въртеше стартера - пак не ще, забутаха ме по пътя да не се е задавила - НЕ и НЕ. Накрая свалям бензиновия филтър - боклуци колкото искаш и реших че е от него, щото не пуска бензин. Да, ама не! Разкачих разните му маркучи и гледам на входа за бензина на помпата - тапа от лед (в последствие и из маркучите останових, че е замръзнало всичко, че и филтъра не е запушен от боклуци, а от лед и т.н.). Какво са ми сипали педалчетата (к :25: вата в случая) само те си знаят... Та както и да е, размразих помпата на един газов котлон (що вода изтече...), преправих системата с шише за резервоар и така се прибрах (само трябваше да изчакам един приятел да ми донесе от София истински бензин).

Та въпросът ми е какво да правя с тия 5-6 литра "нещо си" дето са ми в резервоара, казаха ми да сипя спирт за горене, ама колко? Предполагам, че няма да е лошо и като си възстановя системата както си трябва да върви колата да се возя, докато изгоря гадостта, нали? (в смисъл да не я оставям пак да може да замръзне, а да карам докато свърши) Дайте акъл... :25: :25: :25:

Мнението беше редактирано от Commodore_69: 29 януари 2007 - 19:08

Моето си Орле...Opel Rekord C Coupe '69
Публикувано изображение

"Човек започне ли веднъж с тая болест колите, напред в живота става тегаво..."

#2 Потребителят не е активен   Skip 

• Сам си ремонтира колата...
  • ПипПипПипПипПипПипПип
  • Група: Валидация на Профил

• Регистриран: 02.11.2006

Публикувано: 29 януари 2007 - 19:12

Обикновенно сипвам от Лукойл и съм доволен.

Иначе - ако можеш надени едим мяркуч за удължител и в едно 8-10 литрово шише на земята източи колкото и каквото излезе. Като източваш - разклати колата, че повече боклуци да излязат от тезервора
После в шишето ще се отделят бензина от водата и лесно ще прелееш бензина в друго шише ... може да си го оставиш за резерва ... :25:

После слагаш 200-300 гр. спирт за горене и поне за 20 лв. бензин.
Ако си с ония малките евтини филтърччета за гориво - смени и него, че като е замръзвало, може да се е разкъсало филтърчето дето е вътре в него.

Ако имаш реални съмнения за Лукойл бензиностанцията - нека ти напълнят една 10 л бутилка за мин. вода и останалото да сложат в резервоара.
Ако има вода - ще я видиш и вече ще имаш основание да си поговориш с управителя и/или с КЗК ... но ме съмява тая вода да е налята от бензиноколонката ... :25:

#3 Потребителят не е активен   ascona_16d 

• Вече сам си сменя маслото...

• Автомобил:Omega A C20NE
  • Регистриран: 16.08.2006

Публикувано: 29 януари 2007 - 19:20

знам че спирта помага но не знам как се дозира. чувал съм че литър на един резервоар пречи на водата да прави мизерии
Публикувано изображение
if you don't like what you see here get the fuck out

#4 Потребителят не е активен   Commodore_69 

Публикувано: 29 януари 2007 - 19:20

Skip, на Jan 29 2007, 08:12 PM, каза:

Обикновенно сипвам от Лукойл и съм доволен.

Иначе - ако можеш надени едим мяркуч за удължител и в едно 8-10 литрово шише на земята източи колкото и каквото излезе.
После в шишето ще се отделят бензина от водата и лесно ще прелееш бензина в друго шише ... може да си го оставиш за резерва ...  :25:

После слагаш 200-300 гр. спирт за горене и поне за 20 лв. бензин.
Ако си с ония малките евтини филтърччета за гориво - смени и него, че като е замръзвало, може да се е разкъсало филтърчето дето е вътре в него.

Ако имаш реални съмнения за Лукойл бензиностанцията - нека ти напълнят една 10 л бутилка за мин. вода и останалото да сложат в резервоара.
Ако има вода - ще я видиш и вече ще имаш основание да си поговориш с управителя и/или с КЗК.
Виж мнение

Честно казано не ми се занимава с разправии... Може да е единичен случай, но ми е достатъчен, за да не зареждам повече от там. Иначе ще източа колкото успея от резервоара, пък да видим какво ще излезе от там. Филтъра иначе беше някъв бош-ов, готин си беше, ама ще го сменям въпреки това, че има разни гадости в него. А някаква промивка може ли да се направи на резервоара?
Публикувано изображение

#5 Потребителят не е активен   TurboManiak 

• Сменя гумите през месец...

• Автомобил:Omega 2.5TD
  • Регистриран: 28.11.2004

Публикувано: 29 януари 2007 - 19:22

Аз също съм доволен от Лукоил обаче тези които са само лукоил без петрол.

За водата ... сипваш спирт етилов (от аптеките, железарийте )

Исипваш всичко на земята и после 300-тина грама спирт за да е сигурно + бензин ... и това е
The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

#6 Потребителят не е активен   Skip 

• ПипПипПипПипПипПипПип

Публикувано: 29 януари 2007 - 19:25

Commodore_69, на Jan 29 2007, 07:20 PM, каза:

А някаква промивка може ли да се направи на резервоара?
Виж мнение

Не му е сага времето ... като се постопли времето, сваляш резервоара и на пароструйка ... :25:

ПП
Това че пише ЛукОйл не е гаранция че бензиностанцията е тяхна.
Най-добре е да видиш от името на коя фирма е издадената касова бележка.

Лично аз пълня от една и съща бензиностанция на Лукойл, а когато съм на път - гледам дали има такава на Екоперолум (гърци).
Аз не стъпвам повече в ШЕЛ ... сигурно уцелвам само кофти техни бензиностанции ... :16:

#7 Потребителят не е активен   Commodore_69 

Публикувано: 29 януари 2007 - 19:36

Така, така. Изяснява ми се какво да правя вече, само не разбрах дали да правя опити да спася нещо от бензина, който е в резервоара в момента или да го хвърлям всичкия и да си сипя нов и за всеки случай ако е останала водя - и спирт малко, за да съм сигурен? Мерси за помощта дотук! :25:

П.П. @ Skip - ей, колега, по колко пъти си променяш постовете бе... :25: Всеки път като чета има по нещо ново. Относно поправката в първия ти пост - откъде, ако не от колонката може да е водата?! Идеята на мен ми е, че може би разреждат бензина с вода, и като отбележим, че може би там температурата през нощта е паднала до -10, може и повече и ето работата е готова... Не казвам, че са ми сипали директно вода! :25:

Мнението беше редактирано от Commodore_69: 29 януари 2007 - 19:42

Публикувано изображение

#8 Потребителят не е активен   Skip 

• ПипПипПипПипПипПипПип

Публикувано: 29 януари 2007 - 19:43

Можеш.
Прочети пак началото на първия ми пост ... :25:

ПП/
Допълвам с надеждата да помогна ... що ми се караш?

Бензин и вода не се смесват.
Като източиш всичкото от резервоара, ще видиш колко е водата и колко бензина - личи си ... водата отдолу, бензина отгоре с ясна граница между тях.
Изглежда като сложено в една чаша моторно масло (или олио) и вода ...

Затова съм писал да източиш бензина в голяма бутилка от минерална вода, че да вижда добре и после да може да отделиш бензина от водата.

Същата работа е в бензиностанциите.
Смукателя се намира на някаква фиксирана дълбочина и помпата ще смуче само бензин ... или само вода ... :25:

#9 Потребителят не е активен   borro 

• Бачка на 100 места...

• Автомобил:first edition vectra C20NE; mazda 5
  • Регистриран: 19.02.2006

Публикувано: 29 януари 2007 - 20:08

Отгоре не четох, но ако е повечко водата в бензина, най-добре е да се източи. Ако не ти се занимава, на 10 л. от тая смес сипвай 2л. метилов спирт и издухай накуп всичко с едно каране. Той е способен да направи еднородна смес от водата и бензина.
Публикувано изображение

#10 Потребителят не е активен   Commodore_69 

Публикувано: 29 януари 2007 - 20:45

Skip, на Jan 29 2007, 08:43 PM, каза:

Допълвам с надеждата да помогна ... що ми се караш?

Виж мнение

Глупости! Никой не ти се кара! :25: за помощта!
Публикувано изображение

#11 Потребителят не е активен   SeaDog 

• Пешеходец

• Автомобил:Opel vectra 2.0i
  • Регистриран: 02.05.2006

Публикувано: 29 януари 2007 - 20:47

Според мен истината е OMV просто защото те некопуват горивата си от нефтохима. Определено мога да кажа че навтат и газта са по-качествени. Другият варянт е Лукойл но не петрол както каза колегата по горе, но пък те несипват толкова колкото показва на колонката.

#12 Потребителят не е активен   Commodore_69 

Публикувано: 29 януари 2007 - 20:56

SeaDog, на Jan 29 2007, 09:47 PM, каза:

...но пък те несипват толкова колкото показва на колонката.
Виж мнение

Това и други хора са ми го казвали, явно наистина не са коректни! Благодаря на всички отзовали се! :25: Утре ще действам и ще пиша какво е станало после.
Публикувано изображение

#13 Потребителят не е активен   Skip 

• ПипПипПипПипПипПипПип

Публикувано: 29 януари 2007 - 21:23

SeaDog, на Jan 29 2007, 08:47 PM, каза:

Според мен истината е OMV просто защото те некопуват горивата си от нефтохима. Определено мога да кажа че навтат и газта са по-качествени. Другият варянт е Лукойл но не петрол както каза колегата по горе, но пък те несипват толкова колкото показва на колонката.
Виж мнение

Карал ли си с техния прехвален алпийски дизел?
Миналата зима хвърлих към 200 лв по майстори и диагностики ... и уж всичко все беше наред, а колата не вървеше. Накрая се оказа, че проблема е бил в горивото.

А дали мамят с литрите - това са стари градски митове и легенди ... поне за повечето бензиностанции.
Един колега си прави експеримент и беше купувал от няколко бензиностанции по 10 литра и после ги мереше. С изключение на една местна малка бензиностанция, количесвото от другите си беше в нормата.

#14 Потребителят не е активен   Commodore_69 

Публикувано: 29 януари 2007 - 21:43

Skip, на Jan 29 2007, 10:23 PM, каза:

Карал ли си с техния прехвален алпийски дизел?
Виж мнение

:25: Отклонихме се от темата малко, ама така както твоя приятел се е преебал заради горивото от ОМВ, а колегата го хвали, така и ти си доволен от Лукойл-а, ама аз вчера съм ги клел до 9-то коляно всичките... Явно каквито и да са ОМВ, ШЕЛ, Лукойл и т.н. - "все в гъз и все в нашия"! :25:
Публикувано изображение

#15 Потребителят не е активен   John 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Opel Vectra 1.6i 1988 г.; Audi 100 C4, `93
  • Регистриран: 15.05.2006

Публикувано: 29 януари 2007 - 23:38

Допуска се смесване на чист етилов или метилов алкохол към бензин в части 1:3 максимум в полза на бензина, тъй като все пак спирта съдържа вода, освен че я разтваря.

#16 Потребителят не е активен   espero2000 

• Ветеран...

• Автомобил:Kadett e 20SEH
  • Регистриран: 06.01.2006

Публикувано: 30 януари 2007 - 00:04

Това с водата в бензина си има логично обяснение и може да се случи на всяка една бензиностанция където не се спазват технологичните норми
Задължително на всяки резервоар за бензин на дъното се сипва вода и когато се пълни с гориво вътре става бъркоч и зада се оттаи отново водата на дъното на резервоара и да не я засмуква сондата трябва да мине определено време но както знаете времето е пари и за да не пропускат клиенти докато изчакват сипват с горивото и вода

Бенца не го хвърляи сипи на това което ти е в резервоара първо един два литра спирт и след това досипи и бензин

#17 Потребителят не е активен   John 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Opel Vectra 1.6i 1988 г.; Audi 100 C4, `93
  • Регистриран: 15.05.2006

Публикувано: 30 януари 2007 - 09:23

Всичко си има логично обяснение, даже това, че ти слагат по-малко бензин отколкото показва брояча. Само дето много бензинджии станаха милионери от тая работа. По-конкретно става въпрос за едновремешната Петрол на Хан Кубрат в Надежда. Още през 90-те години всички от персонала си изпонакупиха западни коли, а на мен като ми наливаха в резервоара уж 12 литра свършваха за 40 км.

#18 Потребителят не е активен   Commodore_69 

Публикувано: 30 януари 2007 - 12:49

Така, преди малко си възстанових системата, сипах спирт и запалих колата. Работи нормално, не се дави (поне на едно място, не съм я карал още) и имайки впредвид, че навън не е особено топло, а бензина е удобно да го точа на канал някъде и трябва да стигна до Горубляне чак, мисля да се возя докато го изгоря и така. А дали има смисъл да му сипя по-високо октанов бензин, както ме съветва браточката? Аз си карам на 95, а той ми вика да си сипя 5-10 кила 98, за да се омеша - схващам логиката на тая операция, ама се чудя дали си заслужава... :25:
Публикувано изображение

#19 Потребителят не е активен   Skip 

• ПипПипПипПипПипПипПип

Публикувано: 30 януари 2007 - 13:50

Няма голямо значение дали ще сипеш 95 или 98. С 98 е по добре де ...
Но е добре да сложиш поне 5-10 литра бензин, че ако наистина имаш много вода в резервоара ...

За източването не ти е трябвало канал. Но след като си сложил вече спирт - няма смисъл, защото не може да отделиш водата от бензина.
За източване -достатъчно е долния край на маркуча да е под нивото на резервоара.
Като качиш колата на по-восок тротоар и сложиш съда в който ще източваш ниско ... и си готов.
Лично изпробвано ...

А ако след време свалиш резервоара за миене - ще останеш изненадан каква тиня ще изтече от резервоара ...

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg