Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Няколко въпроса около Инсигния

Stefan Stefanov снимка Stefan Stefanov 19 декември 2014 - 21:20

Аз продължавам с търсенето. Вчера карах хечбек 160 коня, автоматик, с FlexRide, но по никакъв начин не усетих по-добра возия в Tour mode-a. Беше еднакво все едно и двата (Спорт и Тур) мода са изключени. Човека ме кара по неравности, на павета ходихме, убии ме не усетих, а от форума останах с впечатление, че е мега яката екстра.

Спортс мода от друга страна е ОК, много почва да дърпа колата, и по стегната става, но днес пък се возих в комби 160 коня пак, без ФлексРайд екстрата, ръчка, и тя си дърпаше много като се натисне.

За мен основното за да искам тази екстра бяха хвалбите които има по форума за Тур мода (спортс не ми е толкова важен). Само аз ли не я усещам тази екстра или може би са ми прекалено големи очакванията?

Тази дали има АФЛ: http://www.cars.bg/c773080
Мнението беше редактирано от Stefan Stefanov: 19 декември 2014 - 21:34
Отговори

tlilock снимка tlilock 21 декември 2014 - 22:02

Тази екстра на спорт се усеща. На тур разлика и за мен няма.
Да, с афл е тази, но бяла кола, комби, автоматик, нов внос не се надявай да е на тези километри. На около 300+ хиляди може и да е. Имай предвид, че нов внос имаш едни около 2500лв. само регистрация, застраховки, първоначално обслужване, данък и гуми, даже може и да не ти стигнат.
Мнението беше редактирано от tlilock: 21 декември 2014 - 22:07
Отговори

Stefan Stefanov снимка Stefan Stefanov 22 декември 2014 - 07:30

И аз така мисля, дори четох по чужди форуми, усещало се било на дълго пътуване по магистрала (ала бала). Май ще я махна от критериите ми, тъй като спорт мод за мен не е толкова важен.

Как разбра че е с АФЛ, само по това, че е с лупи ли, защото ако погледнеш снимката която показва ляво от волата, ще видиш че има само един плъзгач (а, за афл уж трябва да са 2)?
Отговори

tlilock снимка tlilock 22 декември 2014 - 09:25

Като я видиш, че е с лупи, значи е с афл. Един плъзгач е при афл, защото фаровете се нагаждат сами спрямо ъгъла на завиване и неравностите по пътя. С два плъзгача са колите с обикновени фарове, които ти сам настройваш на каква височина да светят.
Когато се кара на дълъг път на мен лично ми харесва да е постоянно на спорт режим, особено ако се кара по хубави европейски пътища :-)
Мнението беше редактирано от tlilock: 22 декември 2014 - 09:26
Отговори

Stefan Stefanov снимка Stefan Stefanov 22 декември 2014 - 11:10

Мерси за уточнението.
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 22 декември 2014 - 19:09

също гледай и огледалото за обрано виждане на него има монтирана камера която гледа напред, по посока на движението, тък като следи скоростта, както и евентуално насрещно движещи се автомобили, а и ако ти се движиш зад автомобил, трябва да е ей такова обръщам внимание тъй, като наскоро мернах в мобилето една "Врачанска" очевидно преправяна тъй като имаше фарове с лупи, а на снимката на траблото личеше че има копче/плъзгач за регулиране на височината, при AFL-а става автоматично. Също така имаше и предни фарове за мъгла, а бурона вътре беше цял, не от двете половини, като едното пали предните,а другото задните...
Просто внимавай и оглеждай добре
Отговори

Stefan Stefanov снимка Stefan Stefanov 10 февруари 2015 - 20:10

Случайно някои да знае кое от тези ръководства е за инсигния 10.2011: https://www.opel.bg/...aruchnitsi.html

Opel Insignia Упътване (model year: 12.0)
Opel Insignia Упътване (model year: 12.5)
Opel Insignia Упътване (model year: 13.0)

Какви са тези версии 12, 12.5, 13?
Отговори

vaissd снимка vaissd 29 март 2015 - 20:16

Какво означават инициалите SRI при инсигниа.И бихте ли ми казали повече за недостатъците при тези модели.Благодаря
Отговори

Icemann снимка Icemann 30 март 2015 - 00:48

SRI е обозначението на Воксхол за ниво на обурудване Спорт.
Отговори

vaissd снимка vaissd 30 март 2015 - 13:51

 Icemann, на 30 март 2015 - 00:48, каза:

SRI е обозначението на Воксхол за ниво на обурудване Спорт.

Благодаря ти! приятел
Отговори

harbinger снимка harbinger 20 юли 2015 - 13:12

Здравейте,

Нов съм във форума, но изчетох темите, които съществуваха в БГ пространството относно Insignia, и преди седмица се сдобих с една такава от Германия, та като цяло да споделя първи впечатления от колата :)
- Реален разход - Градско 12,5 +, извънградско (темпомат 120 км./ч.) 7+, тоест далеч различаващо се от данните по каталог.
- Ускорение - перфектно докъм 170/180, от там нататък бавно го добутва до 200. Напълно достатъчно за ежедневна употреба, просто сравнявам с предишния ми автомобил.
- Управляемост - Много добра, в завоите е като залепена за пътя, и на места, които с Е60-ката влизах със смесени чувства, с тази влизам без проблеми и кофти тръпки :)
- Комфорт - Tour-режима, наистина работи, колата почва да се клати малко повече от нормалното, но обира неравностите доста по-осезаемо. Първите няколко дни бях на кантар дали наистина има някаква разлика, но в последствие, след като свикнах с нормалния режим взех да усещам разликата.
- Климатик - много духа, направо се схванах целия :) Както и да се опитвах да настроя духалките, все ми духа във врата. Жената и тя орева света. Вече пътува само с шал и чорапи.
- Медия и свързаноста - чудесни - Работи без проблем с iPod-а, USB-та, телефони, Bluetooth и т.н. За една седмица вече се рестартира инцидентно, но това подозирам, че се дължи на големия брой песни в iPod-а, четох че има проблем с индексирането на голям брой файлове. BOSE-то си струва всички пари, звукът е кристален, без изкривявания и дрънчене!
- Активен Темпомат - чудесна екстра, но дали има опция как да се изключва при необходимост, тоест да си остава само нормален автопилот ?
- Защита от сблъсък - вече я изключих, защото на няколко пъти щях да се пребия с нея, когато в момент на изпреварване, реши че има опасност от сблъсък, рязко набива спирачка и ме изправя на нокти, мен и колите зад мен :(

Та, това е като за начало. BTW, колата е Country Tourer, 195к.с.

Поздрави,
Отговори

mladenoff снимка mladenoff 27 юли 2015 - 21:57

 harbinger, на 20 юли 2015 - 13:12, каза:


- Активен Темпомат - чудесна екстра, но дали има опция как да се изключва при необходимост, тоест да си остава само нормален автопилот ?


Нямаш такава опция, а би било добре понякога и на мен ми липсва обикновения темпомат.



- Защита от сблъсък - вече я изключих, защото на няколко пъти щях да се пребия с нея, когато в момент на изпреварване, реши че има опасност от сблъсък, рязко набива спирачка и ме изправя на нокти, мен и колите зад мен :(



Имал си проблем в системата и си прибързал да отрежеш екстрата вместо да я поправиш - в програмата е заложено, че при натиснат педал на газта е невъзможно автоматично активиране на спирачка - за да ти прави подобни номера това при теб не е било активно - аз си изградих навик докато карам на автопилот и приближа кола да пипна леко газта, така че дюзите да не го усетят, а само компа, така че да не активира спирачка. Така лашканията газ-спирачка от автопилота отиват в историята, верно за сметка на моето внимание, но се отразява на разхода.
Мнението беше редактирано от mladenoff: 27 юли 2015 - 22:01
Отговори

harbinger снимка harbinger 03 август 2015 - 17:54

 mladenoff, на 27 юли 2015 - 21:57, каза:

Имал си проблем в системата и си прибързал да отрежеш екстрата вместо да я поправиш - в програмата е заложено, че при натиснат педал на газта е невъзможно автоматично активиране на спирачка - за да ти прави подобни номера това при теб не е било активно - аз си изградих навик докато карам на автопилот и приближа кола да пипна леко газта, така че дюзите да не го усетят, а само компа, така че да не активира спирачка. Така лашканията газ-спирачка от автопилота отиват в историята, верно за сметка на моето внимание, но се отразява на разхода.


Тук имах предвид не движението с Темпомат, а рязкото изпреварване и мушването между два автомобила. Засече ли бавно движещ се обект или опасност от сблъсък си набива мъжката спирачка без значение, дал ли си газ или не :) Както и да е, реших че е полезно да е включено и се нагодих да шофирам с наличието на тази екстра.

Поздрави,
Отговори

mladenoff снимка mladenoff 24 септември 2015 - 23:48

 harbinger, на 03 август 2015 - 17:54, каза:

Тук имах предвид не движението с Темпомат, а рязкото изпреварване и мушването между два автомобила. Засече ли бавно движещ се обект или опасност от сблъсък си набива мъжката спирачка без значение, дал ли си газ или не :) Както и да е, реших че е полезно да е включено и се нагодих да шофирам с наличието на тази екстра.

Поздрави,


Бъркаш! Щом крака ми е на газта автоматичното спиране е изключено! Дори и да се забиеш в предния автомобил само ще пищи на бордовия но НЯМА да натисне спирачка - навъртях вече 57 000 километри и мога да го гарантирам - ако при крак на газта ти натисне спирачка това е дефект в системата.

И нещо извън темата: Вчера купих за майка ми корса ц 2006 година Z10XEP19HD... Италиянка с газов инжекцион(ланди-ренцо LPG) монтиран там. Днес минах 115км. с пет и половина литра газ, като 30 от тези километри бяха в задръствания из София. При газ на 0,80ст. се хваща кръгло 4 лв. на 100км. - това ми разби всички мечти за икономично каране! Двигателя трака като дизеляк на Т 34, като добавиш към този шум тракането от инжекторите на газта, фученето на веригата и една скърцаща ролка се получава симфония :biggrin: До онзи ден си мислех че инсигнията ми е върха на икономията 7 кинта на 100км (4.5л Х 1,56лв(македонска нафта)), но се оказа, че ако си непретенциозен има още какво да се желае.
Стана ми малко гадно като ми казаха че съм купил "лагерница", но за сметка на това харчи почти като такава. :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от mladenoff: 25 септември 2015 - 00:46
Отговори

Vladko снимка Vladko 25 септември 2015 - 05:42

 harbinger, на 20 юли 2015 - 13:12, каза:

Здравейте,

Нов съм във форума, но изчетох темите, които съществуваха в БГ пространството относно Insignia, и преди седмица се сдобих с една такава от Германия, та като цяло да споделя първи впечатления от колата :)
- Реален разход - Градско 12,5 +, извънградско (темпомат 120 км./ч.) 7+, тоест далеч различаващо се от данните по каталог.
- Ускорение - перфектно докъм 170/180, от там нататък бавно го добутва до 200. Напълно достатъчно за ежедневна употреба, просто сравнявам с предишния ми автомобил.
- Управляемост - Много добра, в завоите е като залепена за пътя, и на места, които с Е60-ката влизах със смесени чувства, с тази влизам без проблеми и кофти тръпки :)
- Комфорт - Tour-режима, наистина работи, колата почва да се клати малко повече от нормалното, но обира неравностите доста по-осезаемо. Първите няколко дни бях на кантар дали наистина има някаква разлика, но в последствие, след като свикнах с нормалния режим взех да усещам разликата.
- Климатик - много духа, направо се схванах целия :) Както и да се опитвах да настроя духалките, все ми духа във врата. Жената и тя орева света. Вече пътува само с шал и чорапи.
- Медия и свързаноста - чудесни - Работи без проблем с iPod-а, USB-та, телефони, Bluetooth и т.н. За една седмица вече се рестартира инцидентно, но това подозирам, че се дължи на големия брой песни в iPod-а, четох че има проблем с индексирането на голям брой файлове. BOSE-то си струва всички пари, звукът е кристален, без изкривявания и дрънчене!
- Активен Темпомат - чудесна екстра, но дали има опция как да се изключва при необходимост, тоест да си остава само нормален автопилот ?
- Защита от сблъсък - вече я изключих, защото на няколко пъти щях да се пребия с нея, когато в момент на изпреварване, реши че има опасност от сблъсък, рязко набива спирачка и ме изправя на нокти, мен и колите зад мен :(

Та, това е като за начало. BTW, колата е Country Tourer, 195к.с.

Поздрави,

Колега, разходите които обявяваш ми се струват доста сериозни дори за този мотор. Имайки предвид, че карам същия двигател никога не съм правил повече от 6,5 извънградско, при скорости 140 на магистрала, понякога и повече и доста бързане по обикновени пътища. В града също сега жена ми я кара основно в града и дори без старт стоп системата никога не е харчила повече от 9,5. Отчитам факта, че кънтри туръра е повдигнато комби накичено с безмислени панели, което допълнително влошава аеродинамиката и теглото на автомобила, но чак такива разлики.... :confused:. И само да добавя, че от близо година карам с багажник на покрива, което не се отразява драстичо на разхода....
Мнението беше редактирано от Vladko: 25 септември 2015 - 05:43
Отговори

ГостH_bgh_* 02 октомври 2015 - 13:42

Здравейте (евентуално бъдещи) колеги,

Първо искам да се извиня , ако нарушавам някое правило на форума или не съм пуснал темата в правилния раздел ... моля за снизходителност, нов съм тук ...
Опитах се да потърся в съществуващите теми, но не намерих нищо релевантно.

От известно време се оглеждам да сменя колата , като един от вариантите е Инсигния.
Тези дни гледах една от 2009та.
Но получих доста негативни мнения за двигателя : 2.0 cdti еcoflex ... дизелите на Опел не били надеждни (особено с Бг нафтата), проблеми с дюзи, с помпи и тнт .
Но доколко са приказки ей така да има и стари предразсъдъци или са обосновани и положението наистина е такова ?
Интересува ме доколко са надеждни и дали имат наистина такива проблеми или пък други .


Мерси предварително . :)
Мнението беше редактирано от H_bgh: 02 октомври 2015 - 13:49
Отговори

mladenoff снимка mladenoff 04 октомври 2015 - 20:03

 H_bgh, на 02 октомври 2015 - 13:42, каза:


От известно време се оглеждам да сменя колата , като един от вариантите е Инсигния.
Тези дни гледах една от 2009та.
Но получих доста негативни мнения за двигателя : 2.0 cdti еcoflex ... дизелите на Опел не били надеждни (особено с Бг нафтата), проблеми с дюзи, с помпи и тнт .

Мерси предварително . :)

Вече година и половина карам Инсигния дизел 2,0 екофлекс с комън рейл - нямам никакви проблеми с нафтата, но трябва да внимаваш де наливаш. Последните три месеца карам изключително на македонска нафта, която е същата боза като нашата - проблемът е по високия разход - около литър нагоре в сравнение с европейските дизелови горива. Дюзите на почти всики дизелови двигатели за Инсигния са БОШ и се съмнявам че има нещо по-броро на пазара. Ако наливаш от селската бензиностанция е напълно нормално да заминат бързо, но това ще се случи със всеки комънрейл дето си вземеш. Помпите не са особено проблемен елемент, но всичко си е до късмет. Ако вземеш кола на 200 - 250 хиляди км. говорим за 2009 година по-скоро трабва да се притесняваш за демпер, турбо и ЕГР-клапан. Това обаче е в реда на нещата - безплантно удоволствие няма, а карането на Инсигния е наистина удоволствие...
И една интересна подробност - от няколко месеца насам в продажба е Инсигния с дизелов 1,6 литров двигател при който системата Екофлекс е достигнала ново измерение - двигателят е с впръскване на AdBlue ( 32,5% разтвор на урея) целящ редукция на отделяните азотни оксиди - това доскоро се ползваше само при тирове и автобуси, но ето го вече при леките автомобили. Разхода на урейния разтвор е около 700 мл на 1000 км. и когато свърши в резервоарчето си колата има система непозволяваща и да запали докато не налееш. Тази ектра струва около 1000 лв. преди отстъпка и едва ли някога ще бъде оценена в нашта, милата родинатъ, но ако примерно живееш в Германия и ти намалят данъка наполовина заради наличието и ще побързаш да си я поръчаш...
Отговори

Icemann снимка Icemann 04 октомври 2015 - 22:30

А колко струва този АдБлу? И има ли къде в БГ да се налее? Не ми е правило впечатление да го мяркам по бензиностанциите
Отговори

harbinger снимка harbinger 05 октомври 2015 - 17:36

 Vladko, на 25 септември 2015 - 05:42, каза:

Колега, разходите които обявяваш ми се струват доста сериозни дори за този мотор. Имайки предвид, че карам същия двигател никога не съм правил повече от 6,5 извънградско, при скорости 140 на магистрала, понякога и повече и доста бързане по обикновени пътища. В града също сега жена ми я кара основно в града и дори без старт стоп системата никога не е харчила повече от 9,5. Отчитам факта, че кънтри туръра е повдигнато комби накичено с безмислени панели, което допълнително влошава аеродинамиката и теглото на автомобила, но чак такива разлики.... :confused:. И само да добавя, че от близо година карам с багажник на покрива, което не се отразява драстичо на разхода....


За съжаление разходът на гориво, поне при моята е такъв какъвто съм го описал. Вече изминах над 13000 км, потвърден е на 100%. Харчи си мъжката. Не съм карал друг ОПЕЛ за да имам сравнение. По-тежка е заради 4х4 със сигурност около 250кг, не знам колко са допълнителните панели. Сега ще и правя първо обслужване, да видим след това, ама надали.

Поздрави,
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 05 октомври 2015 - 22:40

 Icemann, на 04 октомври 2015 - 22:30, каза:

А колко струва този АдБлу? И има ли къде в БГ да се налее? Не ми е правило впечатление да го мяркам по бензиностанциите


Вчера видях на един ЛукОйл в посока София,че на табелата имаше АдБлу...Около 90 стотинки литъра.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg