Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

op-com

SpearBG снимка SpearBG 17 януари 2021 - 21:26

 Д-и-м-о-в, на 17 януари 2021 - 20:30, каза:

А ще ни споделиш ли какво точно си си купил?
Примерно снимка отвътре.
Твърде е възможно да не работи, както ти е казал колегата по-горе, защото зависи какво ти се е паднало.
Може би е трябвало да питаш преди да купуваш, щяхме да ти кажем от де да вземеш нещо поне малко по-читаво.

Може ли имейл, ще изпратя там снимки и линк.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 януари 2021 - 22:54

 SpearBG, на 17 януари 2021 - 21:26, каза:

Може ли имейл, ще изпратя там снимки и линк.

Имам предвид на всички ни да покажеш
Пoлзвай сайта radikal.ru да качиш снимките и сложи линковете тук
Щом и на XP не си можал да го подкараш, значи има нещо..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 януари 2021 - 22:55
Отговори

SpearBG снимка SpearBG 18 януари 2021 - 09:26

 Д-и-м-о-в, на 17 януари 2021 - 22:54, каза:

Имам предвид на всички ни да покажеш
Пoлзвай сайта radikal.ru да качиш снимките и сложи линковете тук
Щом и на XP не си можал да го подкараш, значи има нещо..

Дано да съм направил всичко като хората със снимките:
1. Публикувано изображение
2. Публикувано изображение
3. Закупен от тук цък type 5 е модела
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 януари 2021 - 18:19

В случая, V5 е само надписа, няма нищо общо с истински V5. Тоест, този кабел е напълно фалшив. Нито процесорът е реален, вероятно и останалите чипове са фалшиви. Тези TJA1040 са хубави, само когато са истински, но тези има голям шанс, само означението им да е такова.

Ето виж как изглежда истинска 5-ца

Долу , където пише ITEM 2
OPCOM.5 2007-12-10
Така изглежда истинско V5
https://www.aliexpre...2729813553.html
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 януари 2021 - 18:28
Отговори

SpearBG снимка SpearBG 18 януари 2021 - 18:25

 Д-и-м-о-в, на 18 януари 2021 - 18:19, каза:

В случая, V5 е само надписа, няма нищо общо с истински V5. Тоест, този кабел е напълно фалшив. Нито процесорът е реален, вероятно и останалите чипове са фалшиви.

Може, не споря, но това не означава, че е неработещ кабел. Приятел си е закупил същият и при него работи, но каза, че инсталирал някаква руска версия, а тази от диска също не му тръгвала.
Аз исках читава програма+драйвери и евентуално да опитам пак, но за сега не съм намерил такава и за това се обърнах към вас във форума.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 януари 2021 - 18:36

 SpearBG, на 18 януари 2021 - 18:25, каза:

Може, не споря, но това не означава, че е неработещ кабел. Приятел си е закупил същият и при него работи, но каза, че инсталирал някаква руска версия, а тази от диска също не му тръгвала.
Аз исках читава програма+драйвери и евентуално да опитам пак, но за сега не съм намерил такава и за това се обърнах към вас във форума.


Не е въпроса, да имаш само читава програма. Взема се кабел, който може да се обнови, да се ползва с последните версии на програмата. Така и да си намериш "руската версия" - ще си останеш само с нея и нищо друго не можеш, освен ако не разчовъркаш самия кабел и да му изпосмениш много от чиповете.

Разбираш ли ме ? Тъй че по-добре е да си набавиш каквото трябва, за да бъдеш още по-функционален.
С тоя тотален ментак, е напълно възможно да си обозиш колата, ама както трябва.

Затова горе ти сложих линк да видиш. Моят съвет е да си купиш хубава платка. Пък вече ти си решавай.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 януари 2021 - 18:38
Отговори

SpearBG снимка SpearBG 18 януари 2021 - 20:24

Разбрах те, но при избора ми гледах основно две неща: да е от продавач с висок рейтинг и положителни коментари от хора, които вече са му закупили стоката и са я тествали. За това бях споделил и линк към него.
За смяната на чипове и дали тези са ментаци нямам понятие как се правят нещата, нито колко ще ми струва.
Няма и как да съм сигурен дали проблема е в кабела или просто не съм попаднал на читава програма или пък съм пропуснал някоя стъпка.
Ще се поровя още малко и ако не го подкарам ще му мисля.
Благодаря за отделеното време!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 януари 2021 - 20:32

Това, че имал продажби, нищо не значи. Важното е, да знаеш какво да купиш и да питаш, ако трябва.
И аз така си купих боклук, защото аз поръчах едно, дойде друго.
Но сега вече имам точно каквото трябва и работи чудесно.

В случая, ти си знаел явно за "версия 5" да бъде, но не знаеш как изглежда и си клъвнал на "черната платка"
Аз ти казвам че със 100% сигурност, процесорът ти не е истински (това квадратното), не е това, което пише на него.
Опитвам се да ти помогна, преди да си си съсипал колата. Защото както ти казах, и това е възможно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 януари 2021 - 20:32
Отговори

SpearBG снимка SpearBG 18 януари 2021 - 20:37

 Д-и-м-о-в, на 18 януари 2021 - 20:32, каза:

Това, че имал продажби, нищо не значи. Важното е, да знаеш какво да купиш и да питаш, ако трябва.
И аз така си купих боклук, защото аз поръчах едно, дойде друго.
Но сега вече имам точно каквото трябва и работи чудесно.

В случая, ти си знаел явно за "версия 5" да бъде, но не знаеш как изглежда и си клъвнал на "черната платка"
Аз ти казвам че със 100% сигурност, процесорът ти не е истински (това квадратното), не е това, което пише на него.
Опитвам се да ти помогна, преди да си си съсипал колата. Защото както ти казах, и това е възможно.

Има ли удобен за теб вариант, да ти пиша някъде на лично, че станаха доста постовете? :)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 18 януари 2021 - 23:13

При мен тази програма работи.
https://dox.abv.bg/d...?id=7cf21c58a3# - Линк за сваляне
ОПКОМ-а от снимката е V6 и подлежи на ремонт!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 януари 2021 - 07:56

Има и още подробости. Важно е наква ОС се слага. Някои фърмуери могат и на 10ка а други не могат. Най добре е на ХП. На 7, 8,1, 10 има ообености, тоест трее са спре търсенето на цифров подпис.
Отговори

petuv снимка petuv 07 февруари 2021 - 21:04

Здравейте колеги. Купих си опком- Версия 1.78 с чип PIC18F458 и софтуер OPCOM 2014 .Може ли да се инсталира руски eзик от къде и как ?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 февруари 2021 - 09:17

Може. По руските форуми, търсиш версия 08210. Работи, лично проверено.
А това че на чипа ти пише еди кво си нищо не значи, и на фалшивите го пише. На ХР се инсталира нормално без ядове. На Уин 7, 8,1, 10 требе първо да изключиш да търси цифровия подпис на драйвера.
Отговори

petuv снимка petuv 09 февруари 2021 - 20:10

 JorkataG, на 08 февруари 2021 - 09:17, каза:

Може. По руските форуми, търсиш версия 08210. Работи, лично проверено.
А това че на чипа ти пише еди кво си нищо не значи, и на фалшивите го пише. На ХР се инсталира нормално без ядове. На Уин 7, 8,1, 10 требе първо да изключиш да търси цифровия подпис на драйвера.

Може ли линг от къде да я сваля че нищо не намирам
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 февруари 2021 - 20:58

този може би
https://www.drive2.ru/l/8786531/
Отговори

petuv снимка petuv 10 февруари 2021 - 17:43

 Д-и-м-о-в, на 09 февруари 2021 - 20:58, каза:

този може би
https://www.drive2.ru/l/8786531/

Благодаря работи
Отговори

sharky_ssm снимка sharky_ssm 07 март 2021 - 07:37

Колеги отскоро съм собственик на Мерива с изитроник. Ще стане ли адаптирането на съединителя и скоростите с ОП КОМ и ако стане с коя версия на букса и софтуер. Лаптопа, който мога да използвам без батерия е с 10 Ка, а другия без батерия 7
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 март 2021 - 07:47

Има доста версии и на фърмуер и на софт. И инсталирането също е особенно. Изключва се ОС да търси цифрово подписан драйвер.
Отговори

versay13 снимка versay13 03 май 2021 - 11:37

Здравейте колеги, изчетох всички мнения за OP COM и така и не разбрах от къде може да се закупи истински работещ такъв. Моля ако някой знае нека да предложи. Колата ми е opel meriva B 1.4 i 2013г. Благодаря предварително.
Отговори

versay13 снимка versay13 03 май 2021 - 13:09

Да смятам ли, че ако си купя op com от български представител и се окаже менте, то колегата ivan_pop ще може да го преправи,като работещо и функционално устройство(естествено с/у заплащане)? Благодаря предварително.Моля погледнете този линк и коментирайте Моята връзка
Мнението беше редактирано от versay13: 03 май 2021 - 13:12
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg