Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпрос, за машинката за повдигане на стъкло

dimy снимка dimy 26 юли 2013 - 20:32

За Опел Астра Г, 1999г , 1,6 16v XEL 5 врати (полицейския модел)

Имам проблем с повдигането на стъклото на предната дясна врата.
Каквато и посока да натисна на копчето, и за вдигане и за спускане, стъклото единствено се спуска, тоест върви само надолу.
Един път от 10 пъти може и да сработи правилно и да вдигне стъклото, като постепенно с времето това сработване се случва все по-рядко.

След диагностика на проблема в електросервиз, майстора ми каза, че проблема е в електрониката, която управлява машинката и варианта е да си намеря машинката - моторчето с електрониката към него или дори целия механизъм.

Колеги от форума ми предлагат такъв механизам но за лявата-шофьорската врата. Въпроса ми е дали моторчето и електрониката от лявата врата ще пасне на механизма на дясната врата?

Други колеги ми предлагат целят механизъм, но от Астра двувратка. Вътпроса ми е дали механизма от двувратката, ще пасне на мойта врата? Ако не се лъжа там вратата е с малко по-големи размери от тази с 4 врати. А ако взема само моторчето и електрониката, тя дали ще пасне на моя механизъм?

Благодаря за всички коментари по темата :)
Мнението беше редактирано от dimy: 27 юли 2013 - 00:27
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 26 юли 2013 - 23:27

Механизмът за двувратите обикновено е по-голям - няма да пасне. Електрониката трябва да стане.
Отговори

румънеца снимка румънеца 28 юли 2013 - 22:01

Колега да не би да си поливал копчетата с вода или кафе аз го направих и стана точно така свалих копчетата почистих и подсуших и ОК. При мен се получи опитай.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg