Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra H обороти на двигателя

Теодора снимка Теодора 10 декември 2013 - 11:56

Здравейте, колеги! Наскоро купих Астрата и още й свиквам (предишната беше Голф 3, по-предишната Кадет Е). На първо време ме смущава следното: 1. Оборотите на празен ход са 1000, не е ли малко повече от нормално? 2. При подаване на газ при празен ход (за потегляне) оборотите падат и ако не натисна силно газта, двигателят гасне. Неприятно, особено на светофар! 3. Скоростите се включват малко по-трудно отколкото съм свикнала. Моля за съвет и насока къде да потърся специалист, особено за спадането на оборотите.
Отговори

ivanlutov1 снимка ivanlutov1 15 декември 2013 - 21:44

Имам и аз астра H 2007г. с двигател 1.6 116 коня абсолютно същатата работа с подаването на газ при тръгване всеки път тръгват да падат оборотите ако не я поизфорсирам леко и тръгва да гасне.При мене на 99% е от стъпковия мотор,защото го чистих 1 път вече и за около 1 месец след това колата тръгваше перфектно без падане на обороти с подаване на малко газ, и после пак леко по леко започна да прави проблеми.Казаха ми че максимум 2-3 пъти може да се изчисти и трябва нов.Обаче за държането на оборотите на 1000 не е нормално със сигурност при мене са си на около 800.Знам че това стъпково моторче също регулира и оборотите на празен ход и при тебе може би е заминало повече.Ако искаш се посъветвай в някой сервиз и ако го оправиш сподели от какво е било да съм сигурен и аз.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 17 декември 2013 - 22:34

"двигател 1.6 116 коня" няма стъпоков мотор - той е с електронна дроселова клапа, която се отваря толкова, че да направите оборотите на празен ход, а те са около 800 оборота на празен ход

1000 оборота при празен ход на тези двигатли означава сериозен проблем и завишен разход - може да е ECT (датчика за темшпература на двигателя) а може и да е нещо по сериозно. Някакви лампи по таблото да светят?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg