Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Климатик или климатроник Zafira В

STormDevil снимка STormDevil 03 април 2016 - 17:27

Здравейте, колеги!

Дойде време да сменям колата и пак ме затегли към Опел... Намислил съм си да взема една Зафира, но има нещо, което не разбирам и ме притеснява.

Търсих в темите тук, теглих ръководства, но въпросът си стои. За какво иде реч - на много обяви в мобилето (като тази) пише "климатроник", но има и други с "климатроник", чийто панел не изглежда точно така...

Моля за съвет / разяснение и предварително благодаря :)

Друго нещо по конкретната обява (има го и на други места) е "системата за контрол на скоростта". Ясно се вижда, че на лостчето за левия мигач ги няма цъкалките, защо го пишат като екстра??? Не знам останалите благинки, като разни сензори за дъжд и светлина, как могат да се тестват...

Та така... Ако някой може да даде акъл да се образовам и аз, свалям му шапка.

Поздрави
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 април 2016 - 19:00

Колега, обяснението е само едно: автоджамбазите маркират каквото им падне при изготвянето на обявите. Това е.
Сензора за дъжд се намира пред огледалото за обратно виждане, там стъклото е с боядисана в черно зона и при внимателно вглеждане се виждат самите фотодиоди или транзистори, знам ли ги точно какви са. За тестването на сензора за дъжд е достатъчно да напръскаш стъклото с вода в тази област. За светлината затъмняваш пак там, датчика отново се намира на същото място. А ако там няма следа от тия датчици- ми няма ги екстрите. И обикновено тези екстри вървят със самозатъмняващо се (електрохроматично) огледало за обратно виждане- като го осветят фарове отзад се затъмнява.
По времето, по което си купувах нова астра Х (2008-ма) опел все още нямаше "система за контрол на скоростта". Единствено имаше класически темпомат, а не като други и ограничител на скоростта. Бутоните са на лостчето за мигачите, три броя. Тази екстра обаче се добавя лесно, може би е най- лесно добавящата се екстра. Ново лостче и Оп-ком, или помощ от приятел с Оп-ком и си готов. Единствено цената на лостчето няма да ти хареса, не е като при вектра б например;-)
А зафирата на обявата съм почти сигурен, че няма климатроник, а климатик. Просто не мога да видя добре, точно тия снимки са поразмазани. Сензор за дъжд и светлина няма (в зоната на предното стъкло, която описах горе, няма нищо, само конзолата на стандартното огледало), най- вероятно и огледалото не е електрохроматично.
А, видях и още нещо. Според мен тая зафира не е 2010, а поне година-две по- ранна. Огледалата са стандартните, по- малките. Като почнаха да правят астра Х като астра класик в края на 2008-ма огледалата на астрата и на зафирата порастнаха на височина. Това се вижда много лесно по снимките.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 03 април 2016 - 19:10
Отговори

gerov снимка gerov 03 април 2016 - 19:18

Тази автокъща и за годинките послъгват!
На таблото се вижда, че има "сензор за слънце " което е за климатроник,а таблото за управление е за климатик - нещо е сменяно!!!
Мнението беше редактирано от gerov: 03 април 2016 - 19:38
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 април 2016 - 11:03

Климатика е SAC, и за това има сензор за слънце. Не е климатроник, но не е и климатик. Има опция за автоматично поддържане на градусите.
Отговори

STormDevil снимка STormDevil 04 април 2016 - 16:38

Благодаря, колеги, явно човек трябва много да внимава... Особено като не разбира :)
Мнението беше редактирано от STormDevil: 04 април 2016 - 16:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg