Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Динамо или Реле ...

Тази тема е заключена

pavkata-sv снимка pavkata-sv 09 октомври 2007 - 23:36

Абе колеги прибирам се аз и точно на 100 метра пред дома ми светва лампата за акуомолатора и ми замирисва на пластмаса едно такова ... възможно ли е да е проблема в релето или е в динамото .. ?
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 10 октомври 2007 - 09:02

 pavkata-sv, на Oct 10 2007, 12:36 AM, каза:

Абе колеги прибирам се аз и точно на 100 метра пред дома ми светва лампата за акуомолатора и ми замирисва на пластмаса едно такова ... възможно ли е да е проблема в релето или е в динамото .. ?

Според мен е реле или диодния блок (сменят ги и двете като идиш на майстор понеже ако е изгорял диодния блок имало голяма вероятност и релето да е изгоряло, на тях не им се занимава и сменят и двете) Ремотнта ще ти излезе 100-120лв. Това е често срещан проблем с алтернаторите по опелите,сигурно всеки го е преживял :mhihi:
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 10 октомври 2007 - 09:40

Ми това и ще сменям диоден блок и реле каза ми около 84-90 лева.Но Колега когато я купих моита ми един приятел в сервиз работи каза ми следното - " Исузо мотора често пукат ГЛАВИ"Е Спука се и я смених" и често страдат от изгаряне на динамо или в случая на тези два консуматива "е сегаи това" защото на исузо моторите динамото е в непосредствен контакт със вода при мокро време и това не са го направили както треа .до сега като пари за 1 седмица ще станат на 1100 лева за ремонти .. Аз ли съм каръкът или имало да става.
Отговори

peterl снимка peterl 10 октомври 2007 - 11:58

Провери колко струва втора употреба генератор за твоя мотор.И не си карък, това си е втора употреба кола.Нормално е да се троши.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 10 октомври 2007 - 12:27

колега то ми е за смяна само диоден блок и реле ... утре го карам правят го и до след обед трябва да съмм .... огин ... :mhihi: 90 лева еми то наведнъж ми се изсипа всичко ии .. :) :19a: но :19a:
Отговори

peterl снимка peterl 10 октомври 2007 - 12:30

Работата е там, че за моя мотор генератора струва 60лв.(втора употреба).Не знам какъв е твоя и затова не смея да твърдя дали ще ти излезе по-евтино.Но ако си вземеш втора употреба ще имаш и резервни части от стария.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 10 октомври 2007 - 12:35

Исузо ми е мотора ... скъпичко от 150 лева нагоре.. за генератора до колкото разбрах за сега не съм търсил стар употребяван или нов за сега да сменят този диоден блок и релето и пак става бомба :)
Отговори

Nedko_ снимка Nedko_ 10 октомври 2007 - 13:23

при мен се получи същия проблем и след много сваляния на динамото установихме че проблема е в статора и направо го подмених с един втора употреба за 20лв. ,но преди това съм дал над 100лв.докато установя т тапите майстори че статора ми е избил на няколко места. И на мен по сащия начин ми миришеше на изгоряло.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 10 октомври 2007 - 13:29

Ами уттре ще го смъкнат предполага се че е диоден блок и реле сега незнам ... може и статора каквото излезе това ... но човека ми каза 90 лева за тия двете неща кото стане ще пиша утре след ремонта ...
Отговори

chriss снимка chriss 10 октомври 2007 - 20:10

Колега най-вероятно ти е презареждал алтернатора / щом е замирисало на пластмаса / Не е хубаво да я караш така, че ще ти изгори електрониката по колата. Преди 2 седмици имах същия проблем / аз имам Исузо само че е 1.5 / и ми струва 80 лв. Смениха ми реле-регулатор, диоден блок и четки / въпреки, че не бяха свършили съвсем, цената им е 6 лв а така или иначе алтернатора беше свален. Ремонта при Исузо е по-скъп, защото марката на алтернатора е Хитачи и е съвсем различен от този при немския дизел или бензиновите мотори.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 10 октомври 2007 - 22:53

Ми колега то ми замириса на пластмаса и аз спрех почти веднага пред нас утре 9 сутринта е в сервиза да сменят диодния блок и релето каза ми сум близка до 90-те ако не и 100-те .. за диодния блок ми каза 64 лева и реле 20 ... и за него 10 15 лева ... ама тои е мои човек може и без 10 15 лева но ще му купя 2 3 галона с бира :)за 3 4 часа ще стане ли работата 1-ва кола съм пък и имам едно ходене до Търново следобед .. ще мога ли да се впиша незнам малко тоест не разбирам особенно от тия ел... неща :) би трябвало да става бързо :)
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 10 октомври 2007 - 23:08

Ами тези кори могат ли да се изнамерят някаде си ..да ги слагам че като капне дъждец се чудя как да карам .. като видя локвичка и се чудя само как да я окрача а ако е голяма почти спирам ... и ето го и момента в които се прецака . ама няма как решил съм твърдо да търся кори да наслагам отдоло .Да държи горе доло сухо .По моргите от некои от заминалите Астри не може да няма А ?
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 11 октомври 2007 - 00:03

еххх аз видях на един Мерцедес 190 Д и това беше повече на никоя кола не съм виждал освен на новичките дето са и подразбирам че ако него измаисторя сам някак си (чрез майстор естествено) няма да стане друго яче сигурно и нема и да намеря :)
Благодаря колега за полезното инфо ... :mhihi:
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 11 октомври 2007 - 17:55

така работата е свършена ... успешно 120 лева ми струва цялата история сменено е -диоден блок +реле+реле .... направо се е изпекло здравата а и релето за датчика на таблото и тои горкия почернял от ток :)
Отговори

mitk_ снимка mitk_ 12 октомври 2007 - 08:55

Колега не те разбрах в генератора има регулатор на който ти му викаш реле къде е другото реле което ти си сменил.
Аз мисля, че в таблото има само лампа.
Отговори

radok снимка radok 12 октомври 2007 - 09:24

 pavkata-sv, на Oct 11 2007, 06:55 PM, каза:

така работата е свършена ... успешно 120 лева ми струва цялата история сменено е -диоден блок +реле+реле .... направо се е изпекло здравата а и релето за датчика на таблото и тои горкия почернял от ток :)


В Свищов май режат глави до кръста. В Плевен Илиян зад Битова техника ми смени диодния блок, регулатора и лагерите за 70 лв. Ако твоя майстор не е подменил лагерите, да яде л---а.
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 12 октомври 2007 - 10:10

Ми + лагерите ... все пак това е един от наи - добрите сервизи за ел инсталации и така нататък и + това ми е японско шит динамо....
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg