Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

помощ!

mimatroyan снимка mimatroyan 02 март 2010 - 13:19

Здравейте всички! От няколко дена съм собственик на Астра кабрио 1.8, 1996г. На скоростната кутия, която е четиристепенна пише 90 334 345..... 84 15 - 6 F16. :mhihi: Моля за помощ. Каква е точно скоростната кутия и от каква друга кола може да се сложи петстепенна? Предварително ви благодаря!
Отговори

gsimania снимка gsimania 02 март 2010 - 15:30

Да не те подведа,но си търси пак кутия F16 само че пет степенна.До колкото знам има няколко разновидности според предавателните числа на кутиите.Тук нека се изкажат по-запознатите.Аз лично за първи път чувам че има 4степенна F16ка :mhihi:
Отговори

djface снимка djface 02 март 2010 - 15:34

И аз за първи път чувам, освен ако не е автоматик.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 02 март 2010 - 18:11

Имам една в мазето такава.
Просто някои да ти обясни разликата м/у къса и дълга кутия,решаваш каква искаш и купуваш.
Отговори

andreev81 снимка andreev81 03 март 2010 - 10:11

Здрасти значи можеш да си сложиш пак ф16 или ф18 и ф20 сьщо става за твойта кола с кьсата скоростна кутия колата ще ти е по-нервна а с дьлгата ще е малко по-тромава.А има и вариант да си сложиш само 5-та предавка на твойта скоростна кутия.
Мнението беше редактирано от andreev81: 03 март 2010 - 10:14
Отговори

mimatroyan снимка mimatroyan 04 март 2010 - 15:04

 andreev81, на 03 Mar 2010, 9:11, каза:

Здрасти значи можеш да си сложиш пак ф16 или ф18 и ф20 сьщо става за твойта кола с кьсата скоростна кутия колата ще ти е по-нервна а с дьлгата ще е малко по-тромава.А има и вариант да си сложиш само 5-та предавка на твойта скоростна кутия.

Сърдечно благодаря на всички, които се отзоваха и ми отговориха. Вече пробвахме 2 вида скоростни кутии, които се оказа, че не стават. Майсторите казаха, че имало някаква несъвместимост. Днес свалихме от друга кола и утре ще я пробваме. Доколкото разбрах майсторите казаха, че пише Ф16 на тази скоростна кутия, която е в момента на колата. Но това въобще не означавало, че е оригиналната. Влизах на един руски сайт и там пише, че този модел от 96г. е с 5 степенна кутия - оригинално. А вчера пък ми се лучи на едно кръстовище, на свободна скорост бръмченето беше все едно, че някой натиска педала на газта. Вече не знам дали само това е проблема.... и все пак ви благодаря за съветите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg