Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Вибрации

mart0f3na снимка mart0f3na 10 ноември 2010 - 21:47

Колеги имам следния проблем. Колата е Астра Ф без оборотомер, не знам на какви обороти е в момента но при свободен ход на двигателя вътре има доста вибрации. На звук изглеждат нормални оборотите но вътре вибрира, като натисна газта се оправят вибрациите но пък оборотите ми се струват високи и става шумно. Ако някой може да сподели идея как да го оправя? И Още 1 въпрос в същата тема, ако не е проблем. Дали може да се обезшуми двигателя, в смисъл да работи по-тихо?
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 11 ноември 2010 - 08:58

Ниски обороти...или някой тампон на двигателя. На прима виста това...
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 11 ноември 2010 - 09:28

 mart0f3na, на 10 Nov 2010, 21:47, каза:

Колеги имам следния проблем. Колата е Астра Ф без оборотомер, не знам на какви обороти е в момента но при свободен ход на двигателя вътре има доста вибрации. На звук изглеждат нормални оборотите но вътре вибрира, като натисна газта се оправят вибрациите но пък оборотите ми се струват високи и става шумно. Ако някой може да сподели идея как да го оправя? И Още 1 въпрос в същата тема, ако не е проблем. Дали може да се обезшуми двигателя, в смисъл да работи по-тихо?


Самия двигател по-тих няма да стане. Може да си направиш звуко изолация на стената към купето която е и така вътре в купето ще ти е тишина. Същото се отнася и за пода и вратите.

А тресенето първо си провери колко оборота ти работи на празен ход ако са добре тогава търси по тампоните.
Отговори

mart0f3na снимка mart0f3na 11 ноември 2010 - 22:35

Някаква идея, как да проверя оборотите? ???
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 12 ноември 2010 - 08:28

На елкон, не виждам друг начин или да мушнеш едно табло с оборотемер.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg