Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Скъсан кабел на ABS датчик

qsencho снимка qsencho 11 февруари 2013 - 14:49

здравейте на всички днес след цял ден светене на сигналната крушка на таблото за АБС ... след сваляне на едното колело видях че едното кабелче се е скъсало незнайно по каква причина .. иии също така километража в колата не работи очевадно поради тази причина ... моля всеки който има идея как да се оправи този проблем да каже... ще може ли да се припои/запои отново към главината :)) мерси предварително
Отговори

румънеца снимка румънеца 11 февруари 2013 - 15:12

Може да се запои стига да има място затова но няма връзка с не работещия километраж.Там виж буксата на скоростите да не е зацапана.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 февруари 2013 - 15:24

Е как да няма връзка :doh: Нали взима сигнал от датчика на главината колега. При Астра Г е така.
Отговори

qsencho снимка qsencho 11 февруари 2013 - 17:59

Да при астрите е така... Взема данни от главината.... Иии така де бесен съм като цяло от случката ... И се чудя как да го оправя... Самата жичка се е скъсала от.самата основа от кадето излиза.. а тази основа е пластмасова... И незнам как ще стане запояването.. моля за идеи хора..че кошмар направооо....
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 11 февруари 2013 - 18:50

Преди година и половина смених предна лява главина защото произволно святкаше абс и автоматично падаше километража .Сложих от Омега китаиска всички маистори плюеха че е китаиска до сега без проблем 53000км .Струваше 135лв на половин цена от тази на Астрата .
Отговори

qsencho снимка qsencho 11 февруари 2013 - 19:29

:))) мен идеята ми е въобще да не сменям самата главина .. понеже нищо и няма, а да се отремонтира проблема :))) аз имам оферта за чисто нова главина за 100 лева оригинална ноо не там е въпроса ;)))

 mrsch66, на 11 февруари 2013 - 18:50, каза:

Преди година и половина смених предна лява главина защото произволно святкаше абс и автоматично падаше километража .Сложих от Омега китаиска всички маистори плюеха че е китаиска до сега без проблем 53000км .Струваше 135лв на половин цена от тази на Астрата .
Отговори

StacK снимка StacK 11 февруари 2013 - 20:15

Е трябва да има и някаква метална пластинка в пластмасовата основа, към която да запоиш кабела. Като я намериш, зачисти я хубаво и ползвай някакъв флюс. Поялник, тинол и флюс от някой магазин за електроника.
Отговори

qsencho снимка qsencho 11 февруари 2013 - 21:39

 StacK, на 11 февруари 2013 - 20:15, каза:

Е трябва да има и някаква метална пластинка в пластмасовата основа, към която да запоиш кабела. Като я намериш, зачисти я хубаво и ползвай някакъв флюс. Поялник, тинол и флюс от някой магазин за електроника.


такъв човек ми трябваше да ме надъха :))))) я кажи сега колега по точно ми разясни тоя флюс каква му е ролята за по здрава запойка ли е ? ... понеже имам поялник и една ролка с уловна тел и някакво бурканче с жълта смес... но не знам каква е ... благодарности заотговора ;)))
Отговори

StacK снимка StacK 11 февруари 2013 - 22:19

Да, флюса служи хем за по-добра и здрава спойка, хем за почистване и осигуряване на възможност да стане спойка между кабела и пластинката. Но преди спояване, хубаво почисти повърхността, ако трябва даже я поостържи с дизайнерско ножче.
Това, което го имаш в бурканчето е може би колофон смесен със спирт, който може да играе ролята на флюс, но ако не стане, което е най-вероятно, купи си едно флюсче от някой магазин, опаковката да е 1-2 лв. Виж магазина на Поп Харитон №10 например.
Отговори

qsencho снимка qsencho 11 февруари 2013 - 23:07

 StacK, на 11 февруари 2013 - 22:19, каза:

Да, флюса служи хем за по-добра и здрава спойка, хем за почистване и осигуряване на възможност да стане спойка между кабела и пластинката. Но преди спояване, хубаво почисти повърхността, ако трябва даже я поостържи с дизайнерско ножче.
Това, което го имаш в бурканчето е може би колофон смесен със спирт, който може да играе ролята на флюс, но ако не стане, което е най-вероятно, купи си едно флюсче от някой магазин, опаковката да е 1-2 лв. Виж магазина на Поп Харитон №10 например.



така и така съм тръгнал да те питам :)) този флус как се нанася? в/у поялника и после на запояваният детайл ли ? или само на поялника ;)))
Отговори

swetla777 снимка swetla777 11 февруари 2013 - 23:42

Първо флюса се слага на детайла който ще запояваш, второ трябва да знаеш какво поиш за да вземеш подходящия защото флюса не е един вид, трето поялника трябва да е достатъчно силен да го нагрее и последно доколкото знам никой досега не е успял с това което ти искаш да поправиш, а купуват ново или втора употреба. Това не означва, че не трябва да пробваш.
Отговори

qsencho снимка qsencho 12 февруари 2013 - 08:45

 swetla777, на 11 февруари 2013 - 23:42, каза:

Първо флюса се слага на детайла който ще запояваш, второ трябва да знаеш какво поиш за да вземеш подходящия защото флюса не е един вид, трето поялника трябва да е достатъчно силен да го нагрее и последно доколкото знам никой досега не е успял с това което ти искаш да поправиш, а купуват ново или втора употреба. Това не означва, че не трябва да пробваш.




разбирасе трябва да се пробва ;))) само да се постопли малко и ще видим какво ще стане :П
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg