Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Радиото не тръгва без контакт?

Димитър Fishing снимка Димитър Fishing 22 март 2015 - 19:45

Здравейте,

Става въпрос за Вектра А. До скоро беше с оригиналния си Grundig SC 303, но той се повреди до степен, до която не си струва да бъде ремонтиран. Купих си ново радио Blaupunkt Tokyo 110. Днес при слагането първо директно поставих конектора от колата в новото радио (А и В частите са сдвоени в общ блок) и новото радио отказа да тръгне докато не дадох на контакт (ACC). След това обърнах внимание, че макар и кулунгът външно да е еднакъв и да пасва, всъщност кабелите за постоянни 12V и 12V през контакт (ACC) са разменени, т.е. на колата са така, че да отговарят на стария Grundig, но това е обратното на новия Blaupunkt. Извадих пиновете (самите кабелни обувки) от конектора и ги размених, при което очаквах всичко да заработи, но уви - отново тръгва само на контакт. Чудя се какво да направя - да свържа и постоянния +, и ACC на радиото към постоянния + на колата.. но така пък като загася двигателя радиото ще продължава да свири, а оригиналното се изгасяше автоматично.. Някакви идеи какво може да съм пропуснал? Или просто конкретният модел, който съм купил, е произведен така? Бих оценил няколко мнения.

Поздрави!
Отговори

CH_M снимка CH_M 22 март 2015 - 20:45

 Димитър Fishing, на 22 март 2015 - 19:45, каза:

Или просто конкретният модел


Нищо му няма на модела, просто на Вектра А на контактния ключ липсва заводски междинното положение на ключа за което пишеш -"АСС" / Автоаксесоари/ .Просто другите +12 волта се появяват направо "на контакт". Според мен не е желателно да го свързваш и с двата плюса към постоянните 12 волта, да не те изненада в някой момент завишена консумация в st/bay .
Но ти си решаваш ......
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg