Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

центровка Астра 1,7ДТЛ

hartun снимка hartun 07 август 2006 - 16:24

можели да ми каже някой колко градуса трабва да е центровката на помпата на Astra 1,7DTL 95г.понеже трудно палеше и дадохме преварение 8-9 градуса .сега пали лесно
:devil-smiley-019: но при развивине на скорост над 140км/ч до 160км/ч максимум двигателът видимо започва да загрява90 и 100и нагоре.всички майстори се правят че разбират а като закараш колата ти става ясно че нямат точна информация.Дали проблема може да е от не точна центровка? :bishop:
Отговори

zvezdi снимка zvezdi 07 август 2006 - 19:05

"Astra 1,7DTL 95г" - не мислиш ли, че може да е от това проблема?Мойта е от същата година с исузовски мотор, и със 120-130 си поддържа норм.темп.-92-94С'.Но при 140 и нагоре видимо качва темп. от 97-98С' и нагоре.Мисля, че тогава дизелите не са ги мислили да се движат с такива скорости :devil-smiley-019: .А пък ако е вкл. климатика, е +2С' :bishop:
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 07 август 2006 - 22:53

Аз съм с немския двигател, същото е и при мен, над 130-140 почва да качва температурата, така че си карай и не се притеснявай, нормално е :)
Отговори

bamze74 снимка bamze74 08 август 2006 - 10:40

аз също съм го забелязал това моят е isuzo 60kw когато карам с тази скорост ми загрявя но сваля ли под 120 температурата пада значи са си така и дане се панираме :devil-smiley-019:
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 10 август 2006 - 13:19

Не знам, как определяте градусите предверение, но такова понятие при центровка на дизел няма. Центровка се прави на нафтовата помпата, като се поставя приспособление с индикаторен часовник в технологичен отвор на помпата и за всеки двигател и марка помпа има точно определени стойности на настройка. За двигател 17DTL е 0,83mm +-0,05mm, измерено при студен!! двигател. Всичко друго е "майсторлък" на всезнаещи майстори. Обикновено настройват помпата на слух и цвят на пушеците, но често са далеч от оптималния режим на работа.
Успех
Отговори

hartun снимка hartun 10 август 2006 - 15:22

Точно така,прав си колега.Първо закарах колата в реномиран севиз за дизели в Варна,те ми направиха някаква настройка на помпата,по този начин,казаха че е малък аванса.Но понеже първо ме обеждаваха :devil-smiley-019: за основен ремонт,не бях сигурен че са ми направили точния аванс,все пак не палеше от рас и реших да проверя при друг майстор.Оказа се че двигателчето е топка :a049: има си комресиии.Та той ми направи нова регулировка на помпата с някакъв електронен апарат който му показва в градуси момента на впръскване.Но той незнаеше каква трабва да е точната стойност. :fire: Можели още едно въпросче? При скорост 160км/ч при 100градуса на двигатела освобождавам на свободна(енерция)колата изгасва :bishop: ,и асе панирам все пак от това зависят спирачките.Каква може да е причината да изгасва двигатела? Казахте че темперетурата е нормална. :first: БЛАГОДАРЯ за информацията!!"astra17DTL"!! Йавно няма да правя рекламация на майстора а ще го сменя.Все пак ако на някого му попадне информация в градуси на фпръскване на гориво няма да е лошо да я сподели с нас.
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 14 август 2006 - 08:52

Недопустимо е да гасне двигателя в такава ситуация. Ако са ти наред филтри и гориво, трябва да търсиш причината. По признаците които казваш, може би не ти е добре центровката. При мене при скорост около 150-160 двигателя не ми загрява до 100 градуса /имам предвид, че прибора на таблото не винаги е точен показател но все пак/ , при тази скорост има голямо обдухване на радиатора. Прав си, че има момент на предверение на впръскване, но то е относително и не е точно. При палене имаме едно предверение, при затоплен двигател друго.
Сега се сещам да провериш да няма пробити маркучета от вакум помпата към нафтовата помпа /дали работи добре системата за подаване на предверение при студен двигател за лесно палене/ и също така маркучето от входящия колектор към помпата.
Като форсираш рязко какъв пушек излиза при топъл двигател? Отчетливо ли се чува чукането на двигателя или работи по-меко, как го преценяваш.
Успех
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 15 август 2006 - 20:06

твърде е възможно да засмуква въздух
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg