Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна лагер на предна главина

Николай Коев снимка Николай Коев 23 февруари 2012 - 23:46

Здравейте колеги днес взех нов лагер на предната главина щото почна да чука при ниска скорост! Проблема ми е че искам да разбера дали ще ми трябва преса за ваденето и набиването? Към лагера има 2бр зегерки и мисля,че може и без преса! Някой сменал ли е ....? :)
Отговори

kalin09 снимка kalin09 24 февруари 2012 - 00:59

Има начин без преса,и тои е набиване с ЧУК.Не че не съм си сменявал така лагер едно време на кадета (изкара 90 х) но правилния начин е на преса,като има определен ред.Ако ти е за пръв път не се захващаи.20 лв е смяната.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 24 февруари 2012 - 05:38

Попринцип сам си ремонтирвам колата и винаги това ми е хоби,но просто несъм сменал точно на Вектра Б....
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 24 февруари 2012 - 07:25

И на мен ми се наложи ония ден да сменя единия преден лагер и моите симптоми бяха такива,само че аз доста време карах така и смених и главината.Та както е казал колегата по-горе най добре си е на пресата.И аз всичко сам си правя по колата,ама си има неща,които не трябва да се вършат от ръцете на човека.Пресата си е преса,насочваш си го лагера малко в гнездото с чука и после за няколко секунди като го натисне и всичко си заспива :drinks:
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 24 февруари 2012 - 16:40

Благодаря колеги значе ще си търся преса!
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 24 февруари 2012 - 22:08

И аз до сега преден лагер не съм сменял, само заден ама той прови.Та колега можеш ли да споделиш симптомите кви са за преден лагер?
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 24 февруари 2012 - 23:23

Не знам дали към мен беше въпроса,ама да споделя-започва да причатква отпред или да пука,то си се осеща от нея страна,както при ниска скорост,при мене вече и при висока се чуваше,даже не можеше да се стои вътре.При висока скорост също се усеща и треперене от съответната страна,колата става нестабилна.А най-добре сигурно всеки знае как се разбира,дори и да няма тези симптоми като се вдигне на крик се поклаща гумата,хваната вертикално и ако има луфт значи си е за смяна! :icon_wink2: :drinks:
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 24 февруари 2012 - 23:59

щом искаш сам да си я правиш кой ти пречи ? сваляш главината /главините/ и със новите лагери та на пресата избива ти старите слага ти новите лагери прибираш се във вас и си я събираш колата и това е
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 26 февруари 2012 - 00:45

Да така ще и направя я сваля и ще ида я избият на преса! Симтомиите са при ниска скорост тракат все едно са се натрошили съчмите вътре! :)
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 26 февруари 2012 - 21:33

Колеги днес си го смених сам лагера. Несъм удрял по лагера ами с стария лагер го набивах и стана перфекно! :)
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 27 февруари 2012 - 22:52
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 27 февруари 2012 - 21:47

Добре де,радваме се,ами обясни как изби стария и сложи новия :biggrin: Така както си написал изглежда все едно на ръка си го набил.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 27 февруари 2012 - 22:20

За набиването се използва старата гривна на лагера като се внимава накрая да не я заклиниш и нея.
Вътрешната се ако не излиза , режеш с флекса 2 каналчета като внимаваш да не докоснеш оста.
Това е в очщи линии, няма нищо сложно.
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 27 февруари 2012 - 22:48

външната гривна я избих с чука,а вътрешната гривна го разах понеже се разпръсна на парчета лагерчетата! Процедурата е по същия начин както е писал колегата над мене.
Мнението беше редактирано от Николай Коев: 27 февруари 2012 - 22:50
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 27 февруари 2012 - 22:52

И при мен се пръсна така на парчета и ми се наложи да махам вътрешната част отделно.А за набиването на преса или не?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 27 февруари 2012 - 23:58

Извинявайте, че леко отклонявам с въпроса си, но искам да попитам - как намерихте ПРЕДВАРИТЕЛНО лагер, като ПО ПРИНЦИП се продават капсуловано лагер-главина !? Някъде има ли им размерите за различните модели, или просто някак сте измерили стария преди да го избиете ? :confused:
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 28 февруари 2012 - 00:57

 DALGONSKi, на 27 февруари 2012 - 23:58, каза:

Извинявайте, че леко отклонявам с въпроса си, но искам да попитам - как намерихте ПРЕДВАРИТЕЛНО лагер, като ПО ПРИНЦИП се продават капсуловано лагер-главина !? Някъде има ли им размерите за различните модели, или просто някак сте измерили стария преди да го избиете ? :confused:


Пич, хората тука сменят преден лагер ако не си забелязал!!!
Отговори

Leoncho снимка Leoncho 28 февруари 2012 - 06:59

На Вектра Б нали не са с лагер главина,отделни са-главината си излиза от лагера и после пак се набива в оста му.Astra G са с по-шибаните дето са цели. :smile3560:
Мнението беше редактирано от Leoncho: 28 февруари 2012 - 07:07
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 28 февруари 2012 - 07:35

Leoncho нали ти казах набиването става с старата гривна.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 28 февруари 2012 - 19:44

 IVAN-72, на 28 февруари 2012 - 00:57, каза:

Пич, хората тука сменят преден лагер ако не си забелязал!!!


"Пич", мислех че на Вектра Б е аналагично на Астра Г, за това и попитах, моите са лагер-главина и предни и задни.

п.п. На другия отговор - БЛАГОДАРЯ.. и жалко, че не можем да минем 'тънко' ние.. :surrender:
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 02 март 2012 - 21:25

На моята астра ми се наложи да сменям лагер на главина отпред... Купих нов лагер, старият го избихме с тръба с същият размер като на лагера, но след избиването му просто отидох и купих нова главина... Причината е, че при предишното слагане на лагера така нареченият майстор(преди да купя автомобила) е еб*ал майката на главината и беше издрана... в окаяно състояние... за тези, който не знаят на надрана главина(отвътре) нов лагер не се слага - разбива се за норматив! После го насочихме новият лагер в новата главина с чука и пак с тръбата малко по малко на принципа на стягане на болтовете на джантите. От тогава съм минал над 30к км и милион дупки. Не се е обадил и няма никъкви ядове :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg