Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Някой слагал ли е китайски дюзи?

Hevy снимка Hevy 17 юни 2016 - 13:20

Май са ми се задръстили дюзите, колата не върви добре, при подаване на пълна газ започва едно кашляне и давeне, направо не мога да изпреварвам. Свещите показват 1 и 2 - много бедна смес, 3 - баш, 4 - леко бедна. Налягането е колкото трябва - 3.8 бара. Свалях дюзите за чистене, един уж ги чисти в една умряла ваничка с ултразвук, обаче само ги оплакна външно, после ги сложи на "стенд" да ги промие и отвътре с някакъв "вълшебен" препарат, цръкна по няколко пъти от всяка при ниско налягане, че да не го дишал, и вика тия дюзи са наред. Естествено промяна никаква. Та ми писна от глупости и мисля да си купя нови. Оригиналните са Сименс 5WK93151 GM 90536149 . Още даже не съм ги намерил по сайтовете, затова не знам и цената, предполагам ще е безбожна. А най притеснителното е че ги има на АлиБаба, като истински, Сименс.
https://www.alibaba....1414163792.html
Което означава че откъдето и да ги взема, на каквато и да е луда цена, пак може да са тези имитации/предполагам са такива/. На Али Експрес ги няма, там си има анонимни, които са снимани само от страната с надписа 90...., дали от другата страна има номера на Сименс не става ясно. Има два отзива че стават на работа. Ще излезат към 130лв с доставката.

http://www.aliexpres...ea-ecdb65579b5e

Та въпроса ми е правил ли го е някой този експеримент, да сложи от тези китайски, или пак трябва аз да се жертвам в името на науката?

ето снимка на свещите, май ми е трепнала ръката ама цвета се вижда:

Публикувано изображение
Отговори

Jdanov снимка Jdanov 28 юни 2016 - 17:24

Моята като я взех също имаше проблем с дюзите понеже вероятно беше карана само на газ.И аз ходих в модерен сервиз за инжекциони за да ги чистят и ефект никакъв, казаха ми че дюзите били за смяна.Тогава почнах да слагам добавки за почистване на горивната система и ефекта дойде обаче след много време, така че не те съветвам да бързаш.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 28 юни 2016 - 18:38

И аз те съветвам да покараш на високи обороти с хубав бензин и добавка. Едно време и аз имах подобен проблем. V power racing + добавка на Вюрт и я изкарах извънградско до Пловдив и обратно. Всичко се оправи.
Отговори

Hevy снимка Hevy 30 юни 2016 - 13:04

Това с Випауъра, ама 95, го почнах веднага, и ме е яд че преди няколко години спрях да правя по няколко резервоара на година профилактично. Колата върви, не ми е спешно, но трябва да се мисли за нови дюзи. Нямам намерение да сменям колата а старите не са вечни. В момента водя преговори с една измамница от Али Баба да ми прати Сименса, по 12.50 долара бр. :mhihi: . Обаче нещо не мога да я убедя че няма да и платя предварително както тя иска, после има още няколко които ги предлагат, и ако с тях не стане ще взема онези от Али Експрес. Гледах и на ибея чисто нови оригинални Сименс по 100 евро парчето, и съм напълно убеден че са китайските копия.
Отговори

ufer снимка ufer 01 юли 2016 - 06:36

Добре дошъл в "Клуба на износените свещи"! :icon_wink2: Може би си спомняш нашия задочен спор за чистенето и износването. Ще трябва да се жертваш за науката! Друго спасение няма! :drinks: Чувал съм, че работят 1-2 години, но това е много относително.
Мнението беше редактирано от ufer: 01 юли 2016 - 06:42
Отговори

Hevy снимка Hevy 22 юли 2016 - 21:48

Поръчах тези с надписа Сименс, като е гарга да е рошава, още повече че открих една обява, където тези без надписа бяха снимани и от другата страна и се виждаха следи от фрезоване, демек изтъркали са го за да могат да ги продават открито. Дали ще получа нещо не се знае, наложи се да платя напред, с ПейПал, без защитата на сайта. Но любопитството е голяма сила...
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 юли 2016 - 13:45

Преди време бях ровил при Руснаците от любопитство.Руснаците ги сменят с дюзи от Волга.
http://vectra-club.r...X18XE1#p2774735
Имаше във форума им и точно от каква Волга,ама трябва да се рови там,че да се намерят подробностите.
Виж какво е писал leonas!

И една табличка с дюзи на различни производители.
http://users.erols.c...ss/tableifc.htm
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 23 юли 2016 - 14:25
Отговори

Hevy снимка Hevy 03 август 2016 - 20:26

Два пъти се опитвам да напиша дълги съобщения и двата пъти ми зацикля форума, при рефреш изчезват, писна ми и само ще кажа от една седмица карам с новите дюзи и излезе че са оригинални, явно Сименс са ги правили там. Колата е като нова, вътъка се върна, всякакви втори употреби и чистения с ултразвук са таше....друг път ще пиша подробно и със снимки...
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 август 2016 - 22:03

Едно въпросче, колко ома са новите дюзи, измери ли ги?
Отговори

ufer снимка ufer 04 август 2016 - 06:17

Честито, да ги караш със здраве! Този път ти ще носиш касата с бира, защото аз отдавна отписах чистенето на дюзите. Бих го правил, ако аркадашите взимаха по 5 лв. на дюза, а не по 15-20 лв. Наздраве! :drinks:
Отговори

vankis снимка vankis 04 август 2016 - 09:18

Колега, може ли да дадеш линк точно от къде ги поръча? Колко ти излезнаха тотал? На Астрата са се позапушили и мисля да ги сменя, защото с добавка се изчистват, но понеже е на газ след няколко месеца са пак готови. Подозирам,че може и да са същите, нищо че съм х16хел.

Мерси предварително
Отговори

sathv снимка sathv 04 август 2016 - 10:53

При китайците алиекспрес и алибаба е пълно с такива дюзи. Това не са китайски дюзи както е заглавието на темата. Китайски дюзи няма. Това са оригинални дюзи свалени от бракувани коли и рециклирани. Много китайски фирми се занимават с това. Същите тези фирми продават и оригинални рециклирани глави за мастилени принтери. Колко и как ги рециклират е отделен въпрос. Ако има ултразвук то той не е като на гаражните чистачи.
Отговори

Hevy снимка Hevy 28 август 2016 - 20:45

Въпроса съм го проучил много сериозно и не ми се четат тука глупости за рециклиране и принтери. Дюзите са нови, с една година гаранция и се изпитват преди изпращане, офертата е че могат да пращат по 1000 на месец. Пише че си че са нови копия на Сименс. На Али Експрес, са същите, но с изтрити надписи Сименс, но единствения който ги продава на тънка цена нещо не беше в час, отговори ми с капслок и после изчезна. Затова рискувах и купих тези от Али баба без протекцията на сайта. Но Shiela , както се е кръстила китайката която ги продава, излезе точна и за десет дена ги получих с уж бавните китайски пощи. Доставката е 20 долара, дюзите са 50 долара 4 бр. За по малко бройки трябва от Али Експрес. Ако се бърза - от Shiela за 50 може да ги прати с DHL и пристигат за 3-4 дена. Но при нея се плаща само с PayPal, и заради това излизат 130 лв.Разглеждах ги с лупа, следи от матриците, материали - еднакви са с оригиналните, технологията е същата,единствената разлика е в едно кръгче, останало от зачистването на пъпката при шприцване.Имат си номера от 1 до 4, имат си и сериен номер.Но най вече - работят перфектно. Омовете са същите, преди да ги пъхна в колектора закачих всичко и дадох контакт да видя дали капят - няма дерт.
Ето линк към Shiela -

https://hengney.en.a...738836.9.9nlYZQ

пс - Чистенето с ултразвук може да ги измие само външно и да им изчисти мрежичката на входа, което по принцип става и със спрей. Няма вълшебни ултразвуци които да бръкнат при клеясалото вътре, дори по най големите сервизи. Вътрешно се мият с течности разни. Така че всеки който пише тука разни мнения за чистенето с ултразвук, да си прави сметката разбира ли изобщо за какво става въпрос.

Ето малко снимки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Препоръчвам при монтажа да се слагат пликчетата ето така , защото иначе омаслените уплътнения събират боклуци докато завираш рампата, махат се като си застанат пред отвора. мажат се с масло а не с веро както правят някои пишман майстори.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Hevy: 28 август 2016 - 21:03
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 август 2016 - 09:52

И аз съм на мнение че чистенето с ултразвук е вятър работа, даже вредно, изобщо ако се чистят по този начин задължително трябва да се пускат с течащ в обратна посока идеално чист разтвор, в противен случай всички отлагания подбиват леглото на иглата и ефекта отрицателен.
Жалко че не мога да намеря за моята 1,6 такива, бих си купил веднага.
Отговори

vankis снимка vankis 30 август 2016 - 09:41

@Hevy

да си жив и здрав приятелю, много полезно инфо!

@Коцето

колега, аз направих една бърз сърч и мисля,че намирам това, което и на двамата ни трябва (х16хеl).

https://hengney.en.a...6_FOR_OPEL.html

Търсих по NUMBER MANUFACTURER и би трябвало да са това инжекторите. (не съм на 100% сигурен, трябва да прегледам малко по-обстойно).

Пише,че мин. количество е 10, но може да измислим някаква схема с тебе и да вземем 8 , предполагам ще се навият...

Поздрави,
И.
Отговори

Коцето снимка Коцето 30 август 2016 - 12:16

Навит съм, само че номера на моите не отговаря на тези които си намерил, на външен вид са същите но пустия номер... знам ли дали ще отговарят другите им параметри, на моите съпротивлението е 13,5 ома а тези да не са нискоомни, има по 3-4 ома дюзи.
Моите са: http://www.ebay.de/i...gAAAOSw1x1UOVOd
Ако искаш пусни едно питане за цена с доставка при 8бр и да видим, може да рискувам.
Мнението беше редактирано от Коцето: 30 август 2016 - 12:21
Отговори

Hevy снимка Hevy 23 октомври 2016 - 21:30

Номерата ги проверявам тук -
http://www.auto-part...p&client=dr2000

И като е тръгнало за китайско - не слагайте китайския заместител на бензиновата помпа /в оригинал Бош/, която се продава на Али Експрес, а тука на форума я продават Олимпия, уж проверена, ставала. Става, само дето не и работи обратния клапан, ако изобщо има такъв. Като стои много време колата, след запалване, има симптоми на бедна смес за известно време. Това е защото бензина се смесва с въздуха който е проникнал в системата и се пени един такъв ако натиснеш вентила. Сложих пак старата Бош и се оправи.
И бобините Huco са абсолютно дърво. Взех я от Косер преди 2-3 г , и противно на всякаква логика колата взе да се държи все едно че съм и налял кофти бензин. При рязко подаване на газ на ниски обороти почва да сеца все едно че няма бензин, на високи обороти ако настъпиш рязко, например да изпреварваш, почва едно прекъсване, ако отпуснеш газта и настъпваш плавно се оправя. Иначе си работи като часовник. Измъчих се с тия симптоми като от горивна система. По руските форуми големите диагностици казваха че са боклуци тия бобини, побърквали компа и затова се получавали странни симптоми, ама аз не повярвах, чисто нов, мейд ин джърмани...
Даже Иво питах тогава дали не е чувал нещо за това. И като ми каза че не е, реших че това е някакво тяхно си руско менте, моя е истински. И смених половината кола. Най накрая сложих Валео , което е оригинала, и всичко се оправи.

Още едно допълнение - от тук проверявам кое е оригинал като производител, има го като GM , има го и като производител.

http://www.autovaux....sagem-opel.aspx
Мнението беше редактирано от Hevy: 06 декември 2016 - 20:43
Отговори

Коцето снимка Коцето 24 октомври 2016 - 09:58

Благодарско! явно ще станат, а ти доволен ли си от тези които взе? колко км. си минал с тях?
На колко ти легнаха с доставката и лесно ли ги придума китайчетата за 4бр.?
Мнението беше редактирано от Коцето: 24 октомври 2016 - 10:00
Отговори

Hevy снимка Hevy 27 октомври 2016 - 21:37

130 лв, писал съм го, пристигнаха за 10 дена, ако бях платил 180лв щяха да дойдат за 3 дена. Офертата си беше мин количество 4 бр, но по принцип са разбрани и на всичко са съгласни стига ти да плащаш те да продават. Като гледам линка това е магазина на Shiela, значи всичко става. Но без протекцията на сайта, не зачитат поръчки под 100 долара. На дребно се купува от Али Експрес, един и същи сайт е, и там има пазарлъци, защото цената е за 1 брой с доставка, а като поръчаш 4 искаш отстъпка.
Не знам колко съм минал с тях но мисля да ги карам още 10 -15 години, дюзата е малко жица, стоманен конус и пружина - няма какво да се разваля...
Мнението беше редактирано от Hevy: 27 октомври 2016 - 21:41
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 декември 2016 - 18:16

Благодаря на колегата Hevy!
Имаше търпение да ми обясни как точно да си поръчам дюзи от въпросната Китайка.Вече и аз съм с нови дюзи.Какъв ще е ефекта ще разбера след няколко дни каране.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg