Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

темпомат вектра ц не тръгва

2.0 T снимка 2.0 T 14 ноември 2016 - 15:59

Добър ден колеги доста се лутах из нета и ето ме тук.Колата е СИГНУТ 2.0 Т проблема е тавъв,че реших да подкарвам темпомата.Купих си оп кома и започнах но ......
имам лостче,имам датчик на съеденителя на който ще обърна повече внимание.При него проблема е следния изобщо не опира в съденителя а май тр постоянно да е натиснато ако някой е обънал внимание точно как е супер
Друго което направих е да провеля дали този датчик излиза на оп кома ама цък няма го.
Намерих къде се тества светлината за активиран темпомат на таблото тя си работи.
Излизат ми и следните глешки:
1 SWITCH CRUISE CONTROL CIRCUIT MALFUNCTION B3794-08

2 SWITCH CRUISE CONTROL CIRCUIT OPEN OR HIGH VOLTAGE B3794-04

3. STEERING WHEEL REMOTE CIRCUIT OPEN OR HIGHT VOLTAGE
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
Мнението беше редактирано от 2.0 T: 09 декември 2016 - 12:45
Отговори

didko_just снимка didko_just 14 ноември 2016 - 16:32

Щом не опира веригата е отворена , както го показва и грешката.Пробвай да натиснеш палеца с ръка и виж дали пак ще излезне същата грешка.
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 14 ноември 2016 - 17:24

не знам как да проверя само този датчик с оп-ком.
Мнението беше редактирано от 2.0 T: 14 ноември 2016 - 17:25
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 ноември 2016 - 17:31

 2.0 T, на 14 ноември 2016 - 17:24, каза:

не знам как да проверя само този датчик с оп-ком.


Клъч суич примерно. Ще е актив и инактив.
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 14 ноември 2016 - 18:15

[quote name='Ne6to Smisleno' timestamp='1479137489' post='1252607']
Клъч суич примерно. Ще е актив и инактив.
не излиза в менюто,гледах за зафира не знам дали има значение.Утре ще се закача да видя какво щя намеря.
Друго което видях в нета и не ми се получи е проверката на лостчето до волана изобщо не го намира.Чудя се дали има връзка между нещата
Мнението беше редактирано от 2.0 T: 14 ноември 2016 - 18:42
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 15 ноември 2016 - 10:27

Ето до къде я докарах,пуснах оп-кома ключа на съединителя работи.Друг проблем изкочи ЗАЩО ПЕДАЛА НЕ КОНТАКТУВА С КЛЮЧА,не мога да си обясня дали някой е бутал нещо или луфта в педала е от износване.
Дайте мнения
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 ноември 2016 - 10:32

Не ми се е налагало на такава кола да бърникам тоя суич, но на вектра б примерно на стоп машинката има саморегулиране. Това палче влиза навътре до колкото си му трябва. Ако влезе твърде навътре, значи трябва да го издърпаш пак напред и да оставиш педала да си го саморегулира. Надявам се ме разбра. Във форума съм виждал хора да им е крива планката на която е закрепен също.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 15 ноември 2016 - 10:33
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 15 ноември 2016 - 11:57

 Ne6to Smisleno, на 15 ноември 2016 - 10:32, каза:

Не ми се е налагало на такава кола да бърникам тоя суич, но на вектра б примерно на стоп машинката има саморегулиране. Това палче влиза навътре до колкото си му трябва. Ако влезе твърде навътре, значи трябва да го издърпаш пак напред и да оставиш педала да си го саморегулира. Надявам се ме разбра. Във форума съм виждал хора да им е крива планката на която е закрепен също.

ПОЗДРАВИ точно това се указа издърпах палеца той щракна и сега май си работи отивам да я закача с оп-ком да видя на къде сега. :padlock:
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 15 ноември 2016 - 13:49

Първите две грешки B3794-04 и B3794-08 вече ги няма остана само B2810-04 /но това най са копчетата на волана/
Но никъде с op-com не можах да пробвам с педала дали изключва само при теста ги нямаше грешките.
Има и нещо друго тр да сменям датчик ABS естествено на танлото си свети заедно с TC дали има и това значение :love_opel:
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 21 ноември 2016 - 16:00

колеги дайте идея в Русе къде мога да отида,че ходих и в Опел там какви ми ги наговориха чак нищо/трябвало ЦИМ да се програмира наново 60лв./ и пак не се знае дали ще стане. :surrender:
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 25 ноември 2016 - 00:35

Колега, за ключът на съединителят трябва да го търсиш в Measuring Blocks на двигателя.
Мисля че там беше.
А и по TIS е вързан към ECU-то на двигателя ...

Не знам какво искат да му програмират на CIM-а, ама с OP-COM можеш и сам да си го провериш и промениш някоя др настройка ако не е правилна. Но за Variant config-a ще ти трябва Security код-а.

Грешките за лоста може да пробваш първо да му почистиш контактните плочи, че е по-лесно.
ако не свърши работа ... може да натегнеш малко пластините в CIM-a, но там иска нерви и доста играчка да сглобиш пак CIM-а, има вътре механизъм който отчита на колко градуса е завъртян волата и малко трудно се нацелват зъбите. Аз 5-6 пъти го отварях и затварях докато ги нацеля и захапят.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 25 ноември 2016 - 10:24

Колега, темпомата се активира от 3 места в менютата на колата, ако не си имал до сега. Не помня къде беше, но примерно цим модул, ецу и още някъде. В програминг на тия модули трябва да дадеш енейбъл на темпомата. Иначе ще ти пише грешки и няма да работи. Дали има връзка с абс, възможно е. На старата ми вектра от там взема данни за скорост. Предполагам и при теб може да е така.
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 25 ноември 2016 - 14:03

3-те места са: CIM, Instrument, Engine
ама тя май си е дошла с Cruise Control, но не пречи да се провери все пак :-)

Между другото, ABS-а май има много общо, защото в TIS-а на няколко пъти ми дава да се смени ABS-а ...

Tака че, зарежи за сега Cruise Control-a докато оправиш ABS-a.
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 02 декември 2016 - 12:18

 Petar_kazakov, на 25 ноември 2016 - 00:35, каза:

Колега, за ключът на съединителят трябва да го търсиш в Measuring Blocks на двигателя.
Мисля че там беше.
А и по TIS е вързан към ECU-то на двигателя ...

Не знам какво искат да му програмират на CIM-а, ама с OP-COM можеш и сам да си го провериш и промениш някоя др настройка ако не е правилна. Но за Variant config-a ще ти трябва Security код-а.

Грешките за лоста може да пробваш първо да му почистиш контактните плочи, че е по-лесно.
ако не свърши работа ... може да натегнеш малко пластините в CIM-a, но там иска нерви и доста играчка да сглобиш пак CIM-а, има вътре механизъм който отчита на колко градуса е завъртян волата и малко трудно се нацелват зъбите. Аз 5-6 пъти го отварях и затварях докато ги нацеля и захапят.

С CIM всичко изглежда наред /комуникация ,отчита позицията на волана една калобровка му направих.Не искам да го смъквам за сега поне,ше те послушам и само една лека профилактика и ще видим какво ще се получи.Благодаря
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 02 декември 2016 - 12:24

 Petar_kazakov, на 25 ноември 2016 - 14:03, каза:

3-те места са: CIM, Instrument, Engine
ама тя май си е дошла с Cruise Control, но не пречи да се провери все пак :-)

Между другото, ABS-а май има много общо, защото в TIS-а на няколко пъти ми дава да се смени ABS-а ...

Tака че, зарежи за сега Cruise Control-a докато оправиш ABS-a.

Само не знам как да провера кабелите преди да сменя главината,че ако излезе кабел което е мн велоятно ще се изям.
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 09 декември 2016 - 10:20

Колеги ето до къде стигнах.Смених главината но АБС си свети,сега ми излиза следната глешка
C0040-06 FRONT RIGHT WHEEL SPEED SENSOR CIRCUIT OPEN OR LOW VOLTAGE.
Като в аутодата пише ,че кода след глешката 06 означава algorithm based failure.
Какво мислите тр. ли нещо да се програмира
Мнението беше редактирано от 2.0 T: 09 декември 2016 - 12:37
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 12 декември 2016 - 18:50

 2.0 T, на 09 декември 2016 - 10:20, каза:

CIRCUIT OPEN OR LOW VOLTAGE.

Това означава - ОТВОРЕНА ВЕРИГА ИЛИ НИСКО НАПРЕЖЕНИЕ
Което е 80% прекъснат кабел.

Най-добре премери кабелъм м/у ABS-а и буксата на колелото ... ако е прекъснат - супер, ако не е ... намирисва на датчик на колелото ...
Мисля че датчиците на колелата са еднакви, само не знам колко е сложно да закачиш някой от другите датчици ...
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 13 декември 2016 - 15:20

 Petar_kazakov, на 12 декември 2016 - 18:50, каза:

Това означава - ОТВОРЕНА ВЕРИГА ИЛИ НИСКО НАПРЕЖЕНИЕ
Което е 80% прекъснат кабел.

Най-добре премери кабелъм м/у ABS-а и буксата на колелото ... ако е прекъснат - супер, ако не е ... намирисва на датчик на колелото ...
Мисля че датчиците на колелата са еднакви, само не знам колко е сложно да закачиш някой от другите датчици ...

Главината е сменена сега колата е в сервиз 2-ри ден.Последно когато се чух с момчетата ми казаха,че може да излезе и от CIM.Когато разбера какво е ще пиша.
Все пак ако някой има идея за какво става въпрос нека сподели. :bishop:
Мнението беше редактирано от 2.0 T: 13 декември 2016 - 15:22
Отговори

pa800 снимка pa800 22 декември 2016 - 00:19

 2.0 T, на 13 декември 2016 - 15:20, каза:

Главината е сменена сега колата е в сервиз 2-ри ден.Последно когато се чух с момчетата ми казаха,че може да излезе и от CIM.Когато разбера какво е ще пиша.
Все пак ако някой има идея за какво става въпрос нека сподели. :bishop:

И на мен ми изкарваше същата грешка за АБС'а, ходих на сервиз да го видят, казаха целия шенкел се сменя датчика се повредил, питах ги - само датчика не се ли сменя, не ставало казаха било вътре някъде, закачих на оп-кома и пак погледнах грешката, същото показваше отворена верига, значи не е от датчика(левия датчик ми го даваше отворен), и взех контактен спрей и пръснах по съединенията като едновременно се опитвах да ги раздвижа лекичко, и чудо лампите за абс и тракшъна угаснаха, изтрих грешката и сега си имам функционираща ABS и ESP ;)
Отговори

2.0 T снимка 2.0 T 23 декември 2016 - 09:06

 pa800, на 22 декември 2016 - 00:19, каза:

И на мен ми изкарваше същата грешка за АБС'а, ходих на сервиз да го видят, казаха целия шенкел се сменя датчика се повредил, питах ги - само датчика не се ли сменя, не ставало казаха било вътре някъде, закачих на оп-кома и пак погледнах грешката, същото показваше отворена верига, значи не е от датчика(левия датчик ми го даваше отворен), и взех контактен спрей и пръснах по съединенията като едновременно се опитвах да ги раздвижа лекичко, и чудо лампите за абс и тракшъна угаснаха, изтрих грешката и сега си имам функционираща ABS и ESP ;)

При мен вече не излиза глешка в АБС,а сензор за скоростта.Ходих на още едно място успяха да угасят лампите и да подкатак АБС и ЕСП но все още светва от време на време,темпомата още е мистерия.Сега само карам и се опитвам да намеря някаква зависимост от какво светват чековете.При рестарт всичко си е наред.Единствено до сега ми направи впечатление,че когато дам на контакт и лампите угаснат понякога след запалване пак престева АБС,ЕСП,а понякога не
Мнението беше редактирано от 2.0 T: 23 декември 2016 - 09:10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg