Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Пак аз с куп въпроси за куп ремонти

benzy снимка benzy 07 юни 2018 - 11:56

Тъй... отдавна не ви бях занимавал, но както съм казвал и преди - вие сте енциклопедии и предпочитам да ме ориентирате вие отколкото да седим да се надлъгваме с майсторите...

Та мойта "любима нова кола" (Astra G Z14XE), с която по принуда почнах да привиквам се очертава като една средноразмерна дупка за наливане на пари... не че е лоша колата, но на мен стандарта за поддръжка ми е по-висок явно...

Та заврях се отдолу и въпреки че ръжди по купето като цяло няма, само едно петънце на задна вежда, което ще видя как да третирам, за да го спра има куп други неща за подмяна.

1во) Kъде и се намира на тая кола катализатора, някой знае ли? Меката връзка отпред е позаминала, средното гърне никакво го няма и отзад предвид, че ще я карам следващите няколко години не си струва да закърпвам положението - ще сменям от - до, въпросът е че по цялата тая система не откривам катализатора... данеби средното гърне да играе такава роля? Обаче пък има една сонда бодната веднага след меката връзка и се чудя дали не е гепен катализатора и преправяно нещо...

2ро) Mнение за смяна на тръбопроводите на спирачките. Има един два, които минават по протежение на гредата и са дооста зле, но като цяло по всички се забелязва някаква степен на корозия. Ако не е прекалено скъпо ми се ще да сменям и тук от-до, (тъкмо ще сменя и спирачното масло) но не знам доколко сложна е тая операция, не знам и дали да се доверя на кварталния майстор, който принципно работи старателно или да я тупна в Опел сервиз, да ми откъснат главата, но да ми дадат гаранция за свършеното - спирачки са все пак.

3то) Смяна на еърбега, всъщност само капака на еърбега ми е за смяна, знаете, че им се чупят "бутоните" за клаксона. Звънях на 100 автоморги продават го заедно с еърбега. Има из нета и разни китайски май, които са само капак, но от клиповете, които съм гледал за смяна оригинало капака е занитен за металната шина, която държи еърбега и когато се сменя тия нитове заминават и се държи само на едни пласмасови "копчета". Та ако взема цял коплект капак с еърбег ще има ли проблем с електрониката? Някъде четох, че до 4 смени може да правиш преди компа да препищи.

4то) Това си е вече някаква проява на технически проблем, който още не мога да хвана - някои сутрини след като тръгна започват да ми играят оборотите, когато пусна на празен ход. По, скоро го прави когато е студена, но интересното е, че като пална пред блока работи равномерно, тръгна ли и на 50 метра започва да го прави тоя номер, трябва да спра да я изчакам да се успокоят за 10-20 сек и после заспива... Мислех си за някое маркуче, вакум нещо, въздух нещо... закачена на комп не дава никъде грешки и работи като пушка...

Та засега това имам да оправя, после ще видя какво ще последва... прословутия темпомат, смяна на антифриза преди зимата и ше видим още какво ще излезе...
Мнението беше редактирано от benzy: 07 юни 2018 - 12:27
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 07 юни 2018 - 12:44

катализатора ти е между меката връзка и средното гърне

капака за аирбега се продава по 25лв има доста обяви в ОЛХ

за оборотите както казваш някой вакуум може да е , стъпковото моторче и ЕГР-а (ако не е изолиран) може да почистиш за сега :icon_wink2:

даже тук има капаци по 15лв - - https://www.olx.bg/a...60-ID70KIP.html
Мнението беше редактирано от FrIsKy_86: 07 юни 2018 - 12:50
Отговори

benzy снимка benzy 07 юни 2018 - 12:47

 FrIsKy_86, на 07 юни 2018 - 12:44, каза:

катализатора ти е между меката връзка и средното гърне

Ми Цъ - нямам такова чудо, даже по-скоро и място не виждам, затова се чудех дали не е някъде между изпускателния колектор и меката връзка...

За капака, да продава се, но трявба да е без нитовете, само на тия пластмасови пъпки, а като си върви на цяло с еърбега всичко си става дас ориджинал :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от benzy: 07 юни 2018 - 12:51
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 07 юни 2018 - 12:55

 benzy, на 07 юни 2018 - 12:47, каза:

Ми Цъ - нямам такова чудо, даже по-скоро и място не виждам, затова се чудех дали не е някъде между изпускателния колектор и меката връзка...

За капака, да продава се, но трявба да е без нитовете, само на тия пластмасови пъпки, а като си върви на цяло с еърбега всичко си става дас ориджинал :icon_wink2:


при мен катализатора е там, - след мекъта връзка но на мен сондата е след колекторите а при теб явно е в катализатора все пак моторите ни са различни може да има разлика и в изпускателната система но не ми се вярва толкова
Отговори

benzy снимка benzy 07 юни 2018 - 13:01

На Ф-ката ми с твоя мотор е точно така както казваш, тука обаче са по-различни нещата май...
или пък вярно ми е гепен катализатора : :confused: :col01cop: :biggrin:
Мнението беше редактирано от benzy: 07 юни 2018 - 13:08
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 07 юни 2018 - 13:03

 benzy, на 07 юни 2018 - 13:01, каза:

На Ф-ката ми с стоя мотор е точно така както казваш, тука обаче са по-различни нещата май...
или пък вярно ми е гепен катализатора : :confused: :col01cop: :biggrin:



и тук е преди средното гурне
Отговори

benzy снимка benzy 07 юни 2018 - 13:12

Е.. значи ми го няма... да видим дали ще покрие емисиите на прегледа пък тогава ще мисля и него да взимам...
Отговори

indi снимка indi 07 юни 2018 - 19:01

Ако трябва да перифразирам :19a: един колега от форума--пак аз с мнение по твоите "тревоги". По първа точка--това не ти е проблем, а измислена тревога.НЯМА пункт за ГТП,който да не те "пусне" с твоя "проблем". Т.Е.-липса на катализатор ! Нито пък липсата му /на катализатора/ ще се отрази на вървежа,разхода или каквото и да е при експлоатацията на твоята кола !!! По точка 2--Всеки квартален майстор,достатъчно кадърен, може да смени тръбопроводите на спирачките. Самите тръбопроводи--Майстора ще те изпрати в сервиз,където занасяйки старите,демонтирани тръбопроводи,ще ти свият по форма и размер, и поставят щуцери на чисто нова медна тръба,след което кварталния майстор я монтира за минути. При нас във Видин цената е 14 лв. на линеен метър готова тръба,включително щуцерите.Нищо сложно няма,нито специално. Според мен,смяната на спирачната течност е излишно упражнение,но пък само мераклиите са повече от Китайците.По точка 3--не мога да взема отношение. Лично аз бягам с 200 от "фирмени сервизи",където всичко е на тройна цена,за сметка на качеството.Гаранцията-ако всеки месец ходиш "по гаранция" какъв е смисъла ?!?!???По точка 4--Ако го прави на бензин най-вероятно /според мен/ се касае да проблем със стъпковия за празен ход, или "смуче въздух". Ако е на газ--пак тегли повече въздух,съответно бедна смес. ВСИЧКО описано дотук,съм го преминал като проблематика и споделям личен опит.Бих те посъветвал да си максимално рационален-Т.Е. тръгни от най-лесния към най-трудния вариант за решаване на проблемите си.Успех и късмет ти желая !!! :thu:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 юни 2018 - 20:05

И аз така преди си мислех "А бе спирачната течност - е@и я в гъза". Ама като сменях гумичките на апаратите и видях що за "черно нещо" изтече от там, направо ми стана лошо. И след доливането на вече изтеклото и изчистило се, имаше определено разлика в педала. Всичката тая мръсотия кара системата да натискаш повече за да се "компресира" колкото чиста течност.

Тъй че течност ли е - сменяй на определен пробег - да нямаш ядове. Колко струва една бутилка дот4 ?
Отговори

benzy снимка benzy 07 юни 2018 - 20:17

 indi, на 07 юни 2018 - 19:01, каза:


Мерси колега, на мен проблема ми е, че излишно се филмирам и започвам да наливам пари за алилуята за да "стане правилно"

Значи по т1 поръчвам си целия комплект, следобед го гледахме по каталог - ми то не излиза да има катализатор - каквото ми е на колата, такова е и по каталог в магазина.

по т2 малко по-проблемно е, точно щото нямаме серзиз, който да ги свие по старите и да сложат щуцерите и подозирам, че майстора ще прояви инициатива сам да го прави, евентуално ще трябва да видя по София някой свесен сервиз за тая работа. За спирачното масло може да се втелявам малко но то не е кой знае колко пари литъра май излизаше около 16 лв...

по т3 последното което измислих е да взема капак с еърбег, да разпробия нитовете и да си сложа моя, дано операцията е успешна

по т4 само на бензин е колата, няма газ - аз лично си мисля, че от някъде смуче въздух обаче идея си нямам от къде ще проверявам маркучите за напукано. А стъпковия подлежи ли на някаква профилактика или само нов...
Отговори

indi снимка indi 07 юни 2018 - 20:46

 benzy, на 07 юни 2018 - 20:17, каза:

Мерси колега, на мен проблема ми е, че излишно се филмирам и започвам да наливам пари за алилуята за да "стане правилно"

Значи по т1 поръчвам си целия комплект, следобед го гледахме по каталог - ми то не излиза да има катализатор - каквото ми е на колата, такова е и по каталог в магазина.

по т2 малко по-проблемно е, точно щото нямаме серзиз, който да ги свие по старите и да сложат щуцерите и подозирам, че майстора ще прояви инициатива сам да го прави, евентуално ще трябва да видя по София някой свесен сервиз за тая работа. За спирачното масло може да се втелявам малко но то не е кой знае колко пари литъра май излизаше около 16 лв...



по т4 само на бензин е колата, няма газ - аз лично си мисля, че от някъде смуче въздух обаче идея си нямам от къде ще проверявам маркучите за напукано. А стъпковия подлежи ли на някаква профилактика или само нов...

Значи по точка 1--не правиш нищо. По точка 2--След отрязването на тръбата на определения размер,"Свиването" го направиха пред мен на ръка.Щуцерите ги "вденаха" , и след това на една опора раздуха със съчма стърчащата част на тръбата и ...готово.Това от единия край,същата операция и от другия и ..това е.Това което описах се прави за около 3-4 минути, и всичко на ръка.Ако майстора е кадърен,ще го направи сам.Нищо,ама нищо сложно няма,само така изглежда,когато някой "велик" /и скъп/ "специалист" :blahblah: започне да ти го описва,същевременно слагайки те на "шейната".Пак повтарям--гореописаното бе извършено пред мен,всичко на ръка, в рамките на 3-4 минути.Вече 2 год. си карам колата с новите тръби без проблеми. По точка 4--стъпковия подлежи на ремонт-тоест-разглобяване,почистване с обезмаслител,бензин или коресилин.След това сглобяване.И това не е ремонт, а просто почистване от нагар на един конус и леглото,в което този конус "ляга".
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 07 юни 2018 - 20:53

А бе баш си има катализатор тази кола BOL 099-638 WAL 20408 питай чичко Гугъл за тези номера и той ще ти ги покаже.
Отговори

sathv снимка sathv 07 юни 2018 - 23:03

Катализатора е вендага след меката връзка
https://www.ebay.de/...4442/1420587314
Отговори

benzy снимка benzy 08 юни 2018 - 01:06

 mrsch66, на 07 юни 2018 - 20:53, каза:


 sathv, на 07 юни 2018 - 23:03, каза:


Абе нямам бе :naughtynono:
Ето точно така изглежда мойто, а не тези, които сте дали:
https://www.aaavyfuk...6kw-katalyzator

След меката връзка имам само 1 дупка за сондата иначе си е тръба - точно като показаното, личи и там. Има нещо като катализатор, едно уширение точно след колектора като гледам на тая картинка...



 indi, на 07 юни 2018 - 20:46, каза:

Значи по точка 1--не правиш нищо....

О не, не, имам да правя по 1ва точка, може би не съм бил много ясен, меката ми връзка е заминала, средното гърне направо се държи на магия и само задното има някакъв хляб в него, но дори да издържи още година и нещо няма да издържи 4-5 колкото е минимума да я карам тази кола - при всички случаи сменям вместо да ми пърпори и да ходя през 6 месеца да го кърпя, въпросът беше има ли катализатор, но явно го изяснихме - има, но е по-напред...

по точка 3 ще видя майстора, доста е читав, наскоро го открих, но дава вид на сериозен човек, все пак ако намеря готови комплекти за Астра Г ще предпочета малко повече да платя, но за спирачки искам нещо свясно направено, не побългарявани неща... тва вече си е моя шъшкания.

по точка 4 почистването ще бъде направено в най-скоро време да видим дали ще има ефект, аз по-скоро си мислех въздух, но то не му пречи, че е почистено. ако не подейства ще проверявам маркучите един по един за нещо нацепено откъдето да смуче...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 юни 2018 - 06:14

Печелиш голямата награда по скъпия вариант BOL 099-458 дето е с колектора честито.
Отговори

indi снимка indi 08 юни 2018 - 06:25

 benzy, на 08 юни 2018 - 01:06, каза:







.

по точка 3 ще видя майстора, доста е читав, наскоро го открих, но дава вид на сериозен човек, все пак ако намеря готови комплекти за Астра Г ще предпочета малко повече да платя, но за спирачки искам нещо свясно направено, не побългарявани неща... тва вече си е моя шъшкания.


Разбира се,най-добре е фабрично произведени тръби.Така е."Побългаряването " е алтернатива..
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юни 2018 - 10:22

Катализаторът ти , колега, е точно онова "издутото" полукръгло на изпускателния колектор вертикално надолу, преди връзката с фланеца на "меката връзка".
И аз се зачудих как така нямаш.. Имаш, въпросът е дали има нещо вътре или е изтърбушено.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 юни 2018 - 10:23
Отговори

benzy снимка benzy 08 юни 2018 - 15:22

Както каза mrsch66 - "печелиш скъпия вариант" :icon_wink2:
Над 300 лв излиза и то без колектора с катализатора, може и да е там моя, просто не го загледах нагоре, защото трябва да се махне предпазната ламарина на картера - дали работи - ако ще! Даже се замислих дали да сменям и задното гърне след като има някакъв хляб в него, че половината пари дефакто са в него... ще резна тръбите да сменя само меката връзка отпред, те се продават отделно, ще кръпна задното гърне и ще сменя само средното, че то е на тор и цената пада на около 1/3.

(една скоба тук за колеите в бъдеще, които четат при X14 мотора е "нормален" катализатора и се намира след меката връзка, а за Z14 (2000 до 2003 год) след меката връзка е средното гърне, а катализатора е на едно с колектора. А за 2003-2004 пак има изменение при 14XEP мотора)


Тая кола всеки ден ме изненадва с нещо, докато и дойда доуки да я вкарам в ред зор ще е!:wall:
Ремъка, който минава и задвижва алтернатора какво още задвижва? Отпред при радиатора има нещо, не знам дали не е водната помпа днеска се разсвири на умрял лагер :unsure: :sad-smiley-046:

Най-тъпото е, че искрено вярвам, че е на 118 000 км колата (и ще го проверя в Опел) и не мога да си обясня защо толкова много неща са в толкова незадоволително състояние :unsure:
Мнението беше редактирано от benzy: 08 юни 2018 - 15:46
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 юни 2018 - 20:21

Аз пък ти казвам най-искрено да не вярваш че е на 118 000. Моята е от малка Белгия, нали се сещаш 3 пъти по-малка от България и гони 300 000. Въпреки че имам изходни документи заверени от служби, пак не съм сигурен изобщо дали е вярно. А твоите 118 ми бият на 318 - не искам да те засягам нещо или пък да ми вярваш...но...

Още нещо, и да провериш в Опел, ще провериш всичко до гаранцията. После гаранция-Франция дали и къде е правена след това.... тъй че ме съмнява да си отговориш на нещо с проверката "в Опел"..поне не напълно..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 юни 2018 - 20:26
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 08 юни 2018 - 21:27

Винаги съм се усмихвал на твърдения за коли на 100тина хиляди километри ако имам време в неделя ще наснимам моята кошница дето по километраж трябва да е на 500000 ??? без някой километър да ги сравните с вашите 100 хилядници и съм сменял по-малко неща от теб макар че колата е купувана и се кара доста по-на север от България.А предполагам сте чували за врътки с километража в гаранция за да е се плащат луди пари а дилъра за сервиз при тях се ходи веднъж на всяка втора-трета смяна на масло.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg