Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Как да излъжем вградения имобилайзер с чип в ключа - просто решение

gogo_1 снимка gogo_1 14 юли 2008 - 12:07

Здравейте!

Гледах има доста теми за вградения имобилайзер (този който е вързан с компютъра) и ключовете с чип (транспондер)
За направата на нов ключ с транспондер ми искат 80-100 лева...
За премахването на имобилайзера ми искаха 300+

Ето едно просто и много ефикасно решение:

1) Правим си нов ключ, съвсем обикновен, без транспондер. Нарязване на заготовка 2.50 лева. Самата заготовка 3 лева. Общо 5.50

2) Разглобяваме оригиналния ключ и с подходящи отверки и ножчета изваждаме транспондера. Намира се огледално на лампичката в ключа. Пипайте леко да не го повредите. Излиза сравнително лесно. Залепен е за самия ключ с лепило. С макетно ножче се отделя от ключа без проблеми.
СНИМКА

3) Разглобявате пласмасите около волана СНИМКА

4) Монтирате транспондера на датчика който е около и под патрона на стартера. Преди да го монтирате уверете се че датчика безпроблемно детектва транспондера - ако всичко е ОК, когато дадете на контакт лампата за "engine chek" трябва да свети постоянно. Ако не е разпознат транспондера лампата "engine chek" мига и колктоо и да въртите двигателя няма да запали! Монтирането става много лесно с помощта на няколко капки силикон. СНИМКА

5) Сглобявате си пластмасите и вече може да си палите колата с обикновен ключ, можете да си направите няколко резервни, можете да палите колата дистанционно!



ПС1: Надявам се да съм бил полезен! Ако админте сметнат, че темата не е за този раздел - нека я преместят!


ПС2: Ето и доказателство, че "системата" работи (ключа не е на опел) - КЛИПЧЕ - 3GP

ПС3: Джапанките БУМЕРАНГ са задължителни :confused: !!! (Справка: снимкте по-горе)
Отговори

HIGHWAY снимка HIGHWAY 14 юли 2008 - 12:31

Като цяло идеята е добра за който не му се дават пари за резервен ключ с транспондер. Само ще добавя, че не е лошо след тази интервенция да отделите и малко време за монтаж на ключе прекъсващо бензиновата помпа примерно - все пак така всеки наркоман с отверка в ръка може да ви подкара колата!!! Но всеки сам решава все пак :confused:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg