Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra - проблем с маслото

miro29 снимка miro29 05 август 2008 - 15:22

Здравейте. В началото на юли месец си купих опел астра 96 година и направих ремонт на ходовата част.Съответно смених маслото. Онзи ден наблюдавам, че маслото е на минимума.Да съм изминал не повече от 1200 километра от тогава.Никъде не виждам теч или зацапване с масло, отзад ауспуха не пуши при запалване.Двигателя ми е с нова италианска уредба Ловато и последния път долях масло на приста ойл за бензинови двигатели, които работят с газ.Един познат казва, че проблема е в гумичките на клапаните, друг пък казва, че семерингите са за смяна.Кажете колко ще струва евентуално ремонта само, ако се размина със смяна на гумичките.Едно време сменях семеринги и тампони на Кадета и ремонта ми излезе към 400 лева /но тогава излизаше огромна пушилка/ :dummy: , сега същото ли да очаквам.Благодаря за отговорите.
Отговори

sauber снимка sauber 05 август 2008 - 15:39

За да разбереш дали са гумите на клапаните :

Права отсечка. Ръч и сменяш над 4000 оборота. Виж между смените дали изстрелва облаци отзад :)
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 05 август 2008 - 16:22

 miro29, на Aug 5 2008, 03:22 PM, каза:

Здравейте. В началото на юли месец си купих опел астра 96 година и направих ремонт на ходовата част.Съответно смених маслото. Онзи ден наблюдавам, че маслото е на минимума.Да съм изминал не повече от 1200 километра от тогава.Никъде не виждам теч или зацапване с масло, отзад ауспуха не пуши при запалване.Двигателя ми е с нова италианска уредба Ловато и последния път долях масло на приста ойл за бензинови двигатели, които работят с газ.Един познат казва, че проблема е в гумичките на клапаните, друг пък казва, че семерингите са за смяна.Кажете колко ще струва евентуално ремонта само, ако се размина със смяна на гумичките.Едно време сменях семеринги и тампони на Кадета и ремонта ми излезе към 400 лева /но тогава излизаше огромна пушилка/ :dummy: , сега същото ли да очаквам.Благодаря за отговорите.

Колега да не би да си налял по-малко масло при смяната, с една дума да си си бил на минимума :dummy: . Ако е паказвало на щеката , че е на средата а сега е на минимума значи е изгорила половин литър за 1200 км. което си е страшно много и спред мен трябва от зад да пуши доста ! Ако този разход е действително такъв на дали само със смяна на гумички на клапани ще се разминеш. Направи и това:
След като караш колата я остави за около 30 мин. и накарай някой да е запали , а ти гледай от зад какво изкарва. Ако изпуши яко занчи са гумички на клапаните. Успех колега !
Отговори

Ba3KaTa снимка Ba3KaTa 05 август 2008 - 16:46

Колега,прия смяна на масло(ако си го сменял сам) не се запълва цялата система с масло,затова се налива до максимума.След като запалиш и филтъра се напълва,а след това пада малко нивото.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 05 август 2008 - 17:02

 miro29, на Aug 5 2008, 04:22 PM, каза:

Здравейте. В началото на юли месец си купих опел астра 96 година и направих ремонт на ходовата част.Съответно смених маслото. Онзи ден наблюдавам, че маслото е на минимума.Да съм изминал не повече от 1200 километра от тогава.Никъде не виждам теч или зацапване с масло, отзад ауспуха не пуши при запалване.Двигателя ми е с нова италианска уредба Ловато и последния път долях масло на приста ойл за бензинови двигатели, които работят с газ.Един познат казва, че проблема е в гумичките на клапаните, друг пък казва, че семерингите са за смяна.Кажете колко ще струва евентуално ремонта само, ако се размина със смяна на гумичките.Едно време сменях семеринги и тампони на Кадета и ремонта ми излезе към 400 лева /но тогава излизаше огромна пушилка/ :dummy: , сега същото ли да очаквам.Благодаря за отговорите.


Не искам да те пуашим колега, но май отиваш към това приключение: http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...=17801&st=0

Имаш всички предпоставки. Добрата новина: поне катализатора ти е О.К.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 05 август 2008 - 17:33

Честито :dummy: Колата най-вероятно е харчела масло още преди това и в момента на продажба са и набухали вътре разни добавки, за да закрепи положението! Със смяната на маслото тея добавки са отишли и се появява отново "харченето"... Принципно може да е от доста неща - става ясно след като се отвори мотора :/

Гумички на клапаните (прясно напазарувани вчера) 1,5лв/бр. Goetze ;)
Отговори

miro29 снимка miro29 06 август 2008 - 07:03

Здравейте, отново!Вчера пак мерих маслото, не е мръднало от неделя, когато пак долях.Колата съм я пробвал на равно, като двигателят не е работил почти 10 часа.Преди, когато правих ремонт на колата в сервиза ми го смениха и доляха до максимума.Ще го следя това масло и ако пак започне да изчезва, че я карам хубавицата в сервиз.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 06 август 2008 - 07:22

Колега не се занимавай с глупости.Сложи си едно хубаво Кастролче или Мотулче и ако пак се губи толкова много ще си хвърля ХЕ то в морето.
Отговори

StK снимка StK 06 август 2008 - 09:58

Ако слушаш повечето тук, то веднага трябва да се втурнеш да разтуриш двигателя и да похарчив една торба с пари. Първо виж дали правилно си засичаш маслото. Второ какво масло слагаш. Трето и да ти харчи до 300 грама на 1000 км, по-добре си я карай тъй, щото за това ремонта е скъп и трудно ще си го избиеш ако ти отпадне разхода по доливането на масло.
Много зависи как се кара една кола.
Моята като се кара нормално не харчи масло, но когато я карам на две колела, се е случвало и 1 литър за 1000 км да глътне, говориме като се кара магистрално с над 5500 оборота нонстоп.
На първо време си отвий свещите и виж дали резбата е суха или омаслена.
Ако е суха всичко е ОК, ако е омаслена значи че има харч на масълце.
Отговори

bgstan снимка bgstan 06 август 2008 - 10:22

И аз съм на мнението да си караш и да доливаш. Моята астра е 99" и първо налях едно масло Esso 10В40 и се оказа тънко за двигателя и го лапаше като ламя (отделно е въпроса колко е качествено при положение че на 5000 км беше станало на вода ).Сега съм с Castrol минерално 15В40 пак си харчи ама си свиркам и си доливам и това е. Дори идеята че някой Българси майстор" ще ми бара по двигателя и настръхвам. Според мен караш докато ти създаде проблем и тогава стягаш а не както много хора нещо тропнало малко аре основен ремонт и кво пак кара стар таралясник.
Отговори

Miro снимка Miro 06 август 2008 - 10:25

Ако колата си е наред,няма значение на колко гуми я караш-няма да пипне масло!Според мен смени маслото-тая приста не е много свят.Лично мое мнение!Но 1 л. за 1200 км няма как да ги изгори без да пуши,а и другото,което си мисля е,че от гумички толкова голям разход няма как да постигнеш.Смени си маслото,и го следи внимателно.Не се хвърляй веднага в ремонти!Друг начин за проверка на гумички-когато е студена и я запалиш на бензин,би трябвало да изпушва.Успех!
Отговори

stei снимка stei 06 август 2008 - 12:18

 bgstan, на Aug 6 2008, 11:22 AM, каза:

И аз съм на мнението да си караш и да доливаш. Моята астра е 99" и първо налях едно масло Esso 10В40 и се оказа тънко за двигателя и го лапаше като ламя (отделно е въпроса колко е качествено при положение че на 5000 км беше станало на вода ).Сега съм с Castrol минерално 15В40 пак си харчи ама си свиркам и си доливам и това е. Дори идеята че някой Българси майстор" ще ми бара по двигателя и настръхвам. Според мен караш докато ти създаде проблем и тогава стягаш а не както много хора нещо тропнало малко аре основен ремонт и кво пак кара стар таралясник.

бъркаш много с 15W40 този двигател не е за това масло.
Отговори

StK снимка StK 06 август 2008 - 12:24

Който иска може да ми даде колата си да си долее до горе масло и отиваме и се връщаме до и от Стара Загора. Аз ще карам, ако не е пипнала маслото давам 1500 лева, ако е пипнала маслото със същите пари олеква собственика на колата. Веднага предупреждавам, че оборотите няма да падат под 4500.
Има ли желаещи ??? :dummy:
Отговори

Miro снимка Miro 06 август 2008 - 12:32

Аз съм желаещ!Кога и къде?!Парите в жабката ги слагаме,нали?!И стига спам на човека в темата,а?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 06 август 2008 - 13:03

Колеги, трогателни сте в опитите си да дадете съвет как да се заобиколи проблема.

Ако искаш да си караш колата за по-дълго време, рано или късно се стига до ремонт. Мотора мине ли 100 000 км вече е готов и си иска. Дори да няма видими признаци, един профилактичен ремонт е до голяма степен оправдан.
- смяна на гарнитурите
- фреза леглата на клапаните, хонинг на водачите на клапаните, напасване на клапаните
- почистване на нагара от буталата
- раздвижване на повдигачите
- шлайф на главата
- смяна гумички
- смяна на сегменти
- смяна на биелни и/или основни лагери ако има нужда
- смяна термостат, водна помпа, свещи, евентуално и семерингите на валовете
- масло, антифриз

Правил съм гореописаните действия и на двете си коли и мога най-отговорно да заявя, че ефекта е повече от осезателен! Конете се връщат, мотора утихва и край на разхода на масло. С колкото почвам, с толкова стигам до следващата смяна!
Е, разбира се майстора комуто давам да прави тези неща си разбира от работата, това не подлежи на съмнение!
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 06 август 2008 - 21:02

Колега, ако решиш да предприемаш ремонт те съветвам найстина да си уверен в майстора, защото аз имам доста лош опит от подобен ремонт. Преди колата за 2 години не ми беше изгорила никаво масло, обача скъсах ремък и ударих клапаните. След смяна на всички гарнитури, клапани, гумички, шлайфане напасване и там както си му е реда колата ми гори по 1 литър за около 2500км. - вече 2 пъти доливам по литър масло.
Първото доливане го приемам за оправднао защото течеше от гарнитурата на капака(нищо че беше току що сменена)- съответно пак я смених, вече от никъде не тече ама маслото си заминава. Свещите не са омалсени, от зад не пуши, аз си доливам масло карам си и това е...
Отговори

StK снимка StK 07 август 2008 - 08:03

Виж сега ти ще си решиш дали да правиш разни интервенции по колата или не. Зависи също колко ще експлоатираш колата във времето. Ако минаваш по 20 - 30 000 км на година и колата ти харчи масло е оправдано да я ремонтиераш и то след като си убеден наистина че харчи яко. Но ако минаваш по 10 - 15 000 км на година си я карай така. Това че харчи масло изобщо не значи че двигателя е износен. Може да е от гумички на клапани, които се сменят на място без да се разтурва двигателя. Дори и да ти харчи от сегменти така може да я караш и 250 000 км още без никакви ядове.
Но отвориш ли двигателя вече ако попаднеш на някой некадърник, а масово са такива, ще има да береш такива ядове, че ти е бедна фантазията.
Отговори

bgstan снимка bgstan 07 август 2008 - 08:54

 stei, на Aug 6 2008, 01:18 PM, каза:

бъркаш много с 15W40 този двигател не е за това масло.


С какво масло да карам Астрата е на 197 000км.
Отговори

dyak снимка dyak 07 август 2008 - 09:00

 miro29, на Aug 6 2008, 08:03 AM, каза:

Здравейте, отново!Вчера пак мерих маслото, не е мръднало от неделя, когато пак долях.Колата съм я пробвал на равно, като двигателят не е работил почти 10 часа.Преди, когато правих ремонт на колата в сервиза ми го смениха и доляха до максимума.Ще го следя това масло и ако пак започне да изчезва, че я карам хубавицата в сервиз.


Колега това масло приста за газ не е много удачно за опел и за коли с хидравлични повдигачи .
според мен сложи някое по хубаво масло аз карам с Texaco и съм много доволен има и други хубави масла ако пак го пипа измери компресия да разбереш как са сегментите ако е под 10,5 -11 атмосфери може да си я караш,но не е зле да смениш сегменти а като отвориш двг ако няма течове да сменяш семеринги задължително шлайф на клапани леглата им гумичките им а това със шлайф на главата не се прави освен ако не е крива има си инструменти и се замерва дали има изкривяване .
Ако нямаш течове от семерингите на вала всичко това става без сваляне на двг поне за повечето модели на опел е така . Препоръчително е след смяна на сегменти да смениш и биелни лагери (пак не се сваля ДВГ) струват към 30 лв за C16NZ мотор.
Обаче ти пожелавам изобщо да не стигаш до тоя ремонт а да се оправи всичко със смяна на маслото с по качествено
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg