Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Vectra B x20xev >> Astra F 1.4

SlowMotion снимка SlowMotion 25 юни 2011 - 19:45

Здравейте колеги !

Та историята е следната, имам на разположение една вектра Б с Хев в перфектно състояние на 90000км. , но пък е за скрап по ред други причини.Имам също и Астра Ф 1.4моно със скъсан ангренаж , но идеално купе.Предполагам, че се досещате каква е идеята.Та главно ме интересува какво реално мога да ползвам от вектрата (освен мотора разбира се) и колко голям е списъка с части ,които са ми необходими за конверсията.Нещо, което смятам за важно да отбележа е , че астрата е от първите 91-ви набор , вектрата е пре-фейс 98-ма.А също да отбележа че имам и спортно окачване за астрата все още в кутията както и много нерви и време за губене (и пари разбира се) :flag:


Всяко мнение по темата ще е безкрайно полезно. :icon_wink2:
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 25 юни 2011 - 21:36

От вектрата ще ти трябват Спирачките,Инсталацията и Скоростите(естествено.. :mhihi: )
P.S : 100% съм сигурен че има още ДОСТА неща които пропускам.. просто във момента се сещам само за това :)
Отговори

espero2000 снимка espero2000 25 юни 2011 - 22:25

Мотор инсталация скорости спирачки полуоски карета ( обаче сигурно имат разлика в дължината за каретата незнам дали са еднакви с на астрата откъм макферсоните някой друг да каже) също така ти трябва радиатор този малкия няма да свърши работа - маркучи тръби сервото е добре да сложиш от вектрата помпата спирачната също и още безброй дреболии които ще ти изникнат по време на трансплантацията. Тампони на мотора ще имат разлика както и лапите. Генерацията няма да ти свърши работа от астрата и нея трябва да се провери дали става от вектрата и т.н. и т.н.
Отговори

martoKZ снимка martoKZ 27 юни 2011 - 00:30

кутията ще стане,обаче с леки заигравки по нея.Първо разкарваш лагер помпата и на нейно място слагаш вилка за жило и най-обикновен аксиален лагер,мястото за датчик за километража трябва да е затапено с някаква тапа,махаш я и нанизваш един датчик за жило.Тампоните за захват на кутията ще станат без особено главоболие.Имаш и един голям + .Кутията на Вектра Б има един тампон в повече от Вектра а/ Астра Ф (от задната страна) .С малко повече въображение ще го използваш и него.Ще ти трябват макферсони от Астра Ф/Вектра А за голямото каре (от 1.8i ; 2.0i ; 2.0i 16v) и като за начало дискове 256мм и апарати.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg