Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Светна лампата за Инжекциона на бензин!

hanchko снимка hanchko 05 декември 2009 - 19:22

Добър вечер. Днес за втори път ми се случи, когато си карам колата на бензин да ми светва лампата на инжекциона. Преди светваше на Газ, когато бях без емулатор, но на бензин никога не ми е светвала. Какъв може да е проблема... Ако някой има представа нека сподели. Благодаря.
Отговори

Sandman снимка Sandman 05 декември 2009 - 19:46

Прегледай ТАЗИ ТЕМА.
Отговори

BlackEagle снимка BlackEagle 05 декември 2009 - 20:20

Абе пичове за трети път виждам някой да спомена въпросната лампа. Я кажете коя точно лампа наричате така и за какво свети(става дума за ВектраА).
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 декември 2009 - 21:09

Всички наричат така Check-engine лампата :mhihi:
Отговори

Sandman снимка Sandman 05 декември 2009 - 21:32

Не всички :mhihi:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 05 декември 2009 - 21:34

Добре де, перифразирам :mhihi:

Всички колеги, посочващи "Лампата на Инжекциона" имат предвид "Check-engine" лампата :mhihi:


По въпроса на Колега - Най-вероятно Ламбда сондата се е предала !
Отговори

BlackEagle снимка BlackEagle 05 декември 2009 - 21:44

Интересно.
Абе от 2 години я карам вектрата и мине се не мине 5-6 месеца тая лампа си светва, стой си светнала за 15-20 км(без значение дали спирам или карам нон стоп, дали ги минавам за ден или 5) и после решава че няма смисъл да свети и спира. Баща я караше преди мен 6 години и каза че го имала този навик, да не съм му обръщал внимание. Трябва ли да му обърна внимание?
Отговори

hanchko снимка hanchko 05 декември 2009 - 22:28

В крайна сметка никой ли не може да даде някаква причина за да свети Check engine. Само колегата siegfrid споменава, че може да е ламбда сондата. Там ли да търся проблема ?
Отговори

hanchko снимка hanchko 05 декември 2009 - 23:32

 Sandman, на 05 Dec 2009, 19:46, каза:

Прегледай ТАЗИ ТЕМА.


Мерси за темата колега. Само едно не успях да разбера отчетената грешка, която всъщност е цифра, къде се показва. Къде мога да я видя, че нещо неможах да разбера от темата... Благодаря...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg