Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Мнение за 2 проблема с Опел астра H

viper снимка viper 12 февруари 2021 - 22:08

Здравейте закупих на баща ми Опел Астра х 1.9 cdti 101 коня 2007г комби.При огледа се откроиха два по сериозни проблема но все пак е купихме.Първия е че върти по дълго време преди да запали няма значение при топъл или студен двигател.Ако при въртенето подаваш леко газ по лесно пали.Ако е изтървеш при първото въртене и не запали при второто светва лампата на акумулатора на таблото и свети през цялото време докато не е загасиш и запалиш пак.Другият проблем е само при първа скорост.Когато запалиш колата и натиснеш съединителя при включването на първа скорост прехърква все едно че включваш при високи обороти.Ако преди да се превключи се подаде газ като пуснеш газта и натиснеш съединителя включва без проблем.Ще съм благодарен ако някой може да даде насоки от какво може да са дадените проблеми.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 февруари 2021 - 23:31

По това, което описваш...
Проверка на заряда на алтернатора, щом светва тая лампа. Дали стои стабилно, изчезва ли. При паленията какво се получава. Ако трябва и намеса на осцилоскоп.

По второто, може да имаш тръгнал съединител.Но...
Първо проверка на обезвъздушаването на съединителя и смяна на течност. После "пеперудата" за превключване на скоростите, мисля имаше там разни пластмасови втулки.
Проверка и доливане на масло в скоростите(направо смяна най-добре) + доливане на 600-800 мл отгоре. Тоест докъм 2.8 литра.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 февруари 2021 - 11:22
Отговори

viper снимка viper 17 февруари 2021 - 21:39

Акумулатора го мерих само на волтаж при покой дава 12.5-12.6v при запалена без консуматори дава 14.14v а с включени фарове 14.10v.Тези дни ще сменя акумулатора с друг здрав да видя да не би на този да му куца стартовия ток нещо.Скоростната кутия най ме притеснява.Интересното е че като подадеш газ преди това и се вдигнат и паднат оборотите включва без проблем без пребъркваме.Скоро ще е обслужим съмнявам се и в горивния филтър да не е много замърсен и от това двата проблема трудно да пали и да държи по високи обороти и да прехърква при превключване.
Отговори

viper снимка viper 06 април 2021 - 20:03

Проблема с паленето още стой след няколко дена влиза в друг сервиз.Направих диагностика с педалите и излезе грешки
010008
010021
062101
038008
Някой може ли да каже какви са тези грешки нищо не намирам в нета.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 06 април 2021 - 20:45

 viper, на 06 април 2021 - 20:03, каза:

Проблема с паленето още стой след няколко дена влиза в друг сервиз.Направих диагностика с педалите и излезе грешки
010008
010021
062101
038008
Някой може ли да каже какви са тези грешки нищо не намирам в нета.

P0100-08
P0100-21 и двете са свързани с дебитомера.
Р0621-01 проблем с управлението на алтернатора- води до трудно палене или внезапно спиране на мотора при празен ход.
Р0380-08 подгревна свещ за смяна - най-вероятно на 4-ти цилиндър.
Отговори

viper снимка viper 06 април 2021 - 23:14

Мерси колега много добри насоки ми даде.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg