Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Смяна на ангренажна верига Инсигния 1.6 CDTI

Пламен Костов снимка Пламен Костов 07 юни 2022 - 10:32

Добре де, някой сменял ли е верига на този мотор, нека сподели малко опит, слага ли се тази гарнитура, мембрана, реструктор или там както се казва на обтегача, сервиз.....
В официалните искат по 1700-2000 само за труд, и като сложим и липсата на доверие, не е оферта.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 юни 2022 - 11:07

Слага се, да... Това е "fix"-а всъщност, който може да се сложи и само той, в случай, че останалото по веригата си е наред. Можеш да сложиш само тая 'гарнитурка"....
Давал съм и видео , в което човека сам си го монтира, само нея.
От там нататък кое е оферта и кое не, си прецЕня всеки сам, нали така беше?

Не е оферта, да, но който не може сам или да има някъде "свой човек" - няма избор.

На теб ти е напълно оферта да си купиш верига(като поискаш снимка реална на комплекта) дори и от местата, които съм дал и да си отидеш при твоя човек.
Дори и да те прецакат, ти парите ще си ги вземеш, бея не се церемони с такива.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 юни 2022 - 11:24
Отговори

Ken Block снимка Ken Block 11 юни 2022 - 20:59

 Пламен Костов, на 07 юни 2022 - 10:32, каза:

...
В официалните искат по 1700-2000 само за труд, и като сложим и липсата на доверие, не е оферта.

Колега, моята Астра е купена 'върната от лизинг' от представителството в Русе, Автосвят. Казаха ми, че при продажба сменят веригите на всички коли над 160-170 хил., защото иначе не могат да дадат 1 година гаранция. Дадоха ми някакъв неофициален документ за обслужването, според който верига+комплект е около 450лв, и още толкова за труд. Но по техни думи това са 'вътрешни цени' и за същите неща обикновено се плаща повече.

Както и да е - имат сервиз в София и може да ги питаш колко излиза при тях. Със сигурност ще е по-евтино от Дженеръс, но не знам с колко.
В краен случай може да пробваш и Стефанов в Пловдив.
Мнението беше редактирано от Ken Block: 11 юни 2022 - 21:15
Отговори

Пламен Костов снимка Пламен Костов 12 юни 2022 - 09:33

 Ken Block, на 11 юни 2022 - 20:59, каза:

Колега, моята Астра е купена 'върната от лизинг' от представителството в Русе, Автосвят. Казаха ми, че при продажба сменят веригите на всички коли над 160-170 хил., защото иначе не могат да дадат 1 година гаранция. Дадоха ми някакъв неофициален документ за обслужването, според който верига+комплект е около 450лв, и още толкова за труд. Но по техни думи това са 'вътрешни цени' и за същите неща обикновено се плаща повече.

Както и да е - имат сервиз в София и може да ги питаш колко излиза при тях. Със сигурност ще е по-евтино от Дженеръс, но не знам с колко.
В краен случай може да пробваш и Стефанов в Пловдив.

Toчно от Автосвят имам оферта-1680 лв. труд(с 30% отстъпка) и 980 части.
На Денсръс е подобна, Стефанов в Пловдив са се взели много насериозно, там е най дебело.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 юни 2022 - 10:38

И каква стана тя? Тоз документ (макар и неофициален) доказва, че все пак веригата не е 1080 лева, нито 980 ( с 20 или 120% отстъпка). Интересното е, защо като давам цени около 600-650 лева(като съм уточнил, че това са цени с всичките вземания на ибей), тоест с поне 15% повече... нещо ми се смеете и казвате, че толкова излизало и в Опел. Аз дотук не видях ни една цена да излиза толкова, освен тоя НЕофициалния документ, който се води вътрешносервизен, изглежда заради гаранция(логично е).

Следователно, след като 900 лева е всичко по вътрешно ползване(да се забележи,че тук има и труд казва човекът около 450 лева). Значи направете си сметката колко ви дерат "с другата брадва". От 900 всичко, до 1680 само труд(и то с 30% отстъпка) +980 части = 2600+ лева.

Сигурно някой ще се изцепи, че това е документ за данъчна измама, а официалните ще са пъти нагоре..... но защо ще е неофициален тогава? Този вариант отпада. Просто такива са истинските цени. Останалото е дива джунгладжийска спекула, казано директно, в прав текст.

Като с турбото на Бенза, 3800 било, а изведнъж се оказва, че го има в съвсем официален онлайн магазин за 1100 лева... както се казва - рокада, шах и мат.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 юни 2022 - 10:44
Отговори

Ken Block снимка Ken Block 12 юни 2022 - 18:55

Зачудих се да не би да съм излъгал, та го изрових ви давам снимка на частта с веригата.
Публикувано изображение

 Д-и-м-о-в, на 12 юни 2022 - 10:38, каза:

И каква стана тя? Тоз документ (макар и неофициален) доказва, че все пак веригата не е 1080 лева, нито 980...

Нищо не доказва, защото е просто листче хартия без правна стойност. Заглавието му е 'проформа фактура'. Но ние пак можем да си правим изводи от него.

Да обърнем внимание на следните неща:
1. Това е от началото на миналата година. Сега цените на автомобили, авточасти и на услуги са малко по-високи.
2. В документа има изредени много стоки и услуги - явно стандартен списък. Съмнявам се на мен да ми сменили батериите на двата ключа, примерно. Или да са ми сипвали 'чистител на дизеловата система'. Има още три пъти колкото на снимката - чистачки, реглаж и пр.
3. В списка присъства въздушен филтър AK 375/1 на цена от 20лв. Бързо търсене в нета показва, че из различни сайтове тоя филтър струва 30-40лв. Надали в сервиз биха ни го продали за под 50лв. А в оторизиран сервиз сигурно е поне 60. Подобни сметки могат да се направят и за маслото, което е дадено по 6лв/л. Аз до миналата година си взимах от maxcar 5л dexos 2 на GM за около 40лв.
4. Смяна на ангренажна верига е отчетена като 25 часа по 16лв = 400лв. (Пламен казва, че в момента му искат 4 пъти по толкова)

Всичко това ме навежда на мисълта, че описаните в документа цени са вътрешни и че не се предлагат по никакъв начин на клиенти. Т.е. така самата фирма си прави сметка какви разходи има, за да може след това да продава поне на двойни цени (върху които пък ще има и данъци), и да има печалба. Повтарям - това са цени за себестойност.
Предвид че това е официален дистибутор и предвид че за всичко ни се дава касова бележка и гаранция, очаквам че продажните цени преди година и половина са били тройни. А сега след надуването на цените явно са четворни.
Мнението беше редактирано от Ken Block: 12 юни 2022 - 21:12
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 юни 2022 - 19:00

За да си сложил труд в "другите цени", няма как да говорим за "себестойност".

Извинявай, но това, че на тях им излиза веригата 450 лева(или тма колкото е), не значи по никаъв начин, че на теб трябва да ти я продават на 1000 лева. Защо ли? Защото все пак тяхната работа е сервиз! Тоест печалбата им е от работата. А още повече, че са оторизиран такъв, повярвай ми и тия 450 за верига не са толкова за тях, като поръчат 100 комплекта....
Отговори

Ken Block снимка Ken Block 12 юни 2022 - 19:39

 Д-и-м-о-в, на 12 юни 2022 - 19:00, каза:

За да си сложил труд в "другите цени", няма как да говорим за "себестойност".

Защо да няма? Трудът също си има себестойност. Примерно 16лв/час плащат на механика, с осигуровките.


Цената на себестойност примерно се удвоява защото имат оборудване (което се амортизира), наем на сервиза, рекламации, разходи за представителност... И се утроява, защото трябва и да печелят.
Не казвам че съм доволен от цените. Не съм. Към 400-450лв ми излиза годишното обслужване (масло + филтри) на 5-годишна кола среден клас. Как да съм доволен от цените.

Но това е пазарната икономика - това се предлага в официалния сервиз и това си купувам... Съществува и друга крайност. Мога и да сменям само масло и маслен филтър веднъж на 2 години в кварталния сервиз и да ми излиза 100лв с труда (50 на година). Астрата е корава машина, ще издържи 5-6 години така и после ще я продам. Всеки си избира.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 юни 2022 - 20:04

Аз дали случайно казвам, че наливането на пари в купчина желязо, особено в такова време е най-тъпата инвестиция, която може да се направи.

И всеки дрънка как някой щял да му забрани да кара в центъра. Това нещо още 10 години най-малко няма да стане, защото тогава ще има бой, ама як бой! Тук е джунглата, не европа и скоро европа няма да стане.

Моята кола излиза обслужване около 80-90 лева... и това ако сменям на година маслото.

Пазарна, мазарна.... има си някаква линия на срама и при това.
Айде сложи си сложи си .. 500-600 лева отгоре на цялото нещо, ама по 3 или по 4 да ми умножаваш.

Ще си купувам откъдето намеря и ще правя както намеря, отново да кажа... ЗАД блока! И не ми дреме за никакви сервизи, ако ще и да умножават по 20.
Ей, за тейните пари за труд+ още толкова(защото се вдигнаха) ще си купя почти подемник бе! Както се казва - алоУ, Враца...Хюстън? Куку-Руку, вафла чудна, пълна с течен динамит?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 юни 2022 - 20:21
Отговори

Sim снимка Sim 12 юни 2022 - 21:11

Димов, започваш да ставаш досаден със словоизлиянията си. Всеки има право да изрази мнението си, но не и да го налага на другите. Купуването на нова кола в случая може да се сравни с лафа, защо не оправям жената на улицата, ами защото всеки ще ми дава акъл.
Очаквам дълъг и колоритен коментар.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 юни 2022 - 21:30

По какъв точно начин налагам моето мнение? Изразявам го точно както останалите.
Това, че ти си набутал камара пари за нова кола, аз не съм виновен. И това, че си се засегнал, също не е мой проблем. КъФ колоритен коментар, кви 5 лева?! И веднага аз виновен - словоизлияния!!! А твоето какво е, ако тръгна и аз по тая плоскост? Що просто не помисли, че е точно мнение, като на всичките тук, само че малко по-различно от твоето! Трябва ли да съм съгласен с теб за всичко, че да НЕ СЪМ ТИ ДОСАДЕН? Вземи се малко в ръце...

И като ти ставам досаден, имаш пълното право да не четеш, още по-малко пък да ми отговаряш......надявам се няма нищо неясно в краткия ми , но съдържателен по въпроса с дразненето ти коментар.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 юни 2022 - 21:48
Отговори

Sim снимка Sim 13 юни 2022 - 06:42

Парите за нов Опел са нищо пред тези, които дадох за Targa 4S.
Така че оценка за моите действия може да направя аз. Във форума се очакват съвети, а не мнения за правилността на нечие действие.
Мразя празните приказки, но понякога се поддавам на провокации и не само аз.
Отговори

BayPhilip снимка BayPhilip 12 май 2023 - 23:16

Моята верига я смениха в Автосвят в Русе и съм изключително доволен от гаранционното обслужване. Нямал съм никакви проблеми след смянта. Не знам колко ще струва смята, но цената на веригата ми я показаха, че е 976лв., а тридът май беше 18 или 24ч., но не съм напълно сигурен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg