Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Вероятно проблем с компресора на климатика

ГостB.Ganev_* 03 юни 2011 - 20:02

Здравейте, това е първото ми мнение откакто си купих opel преди няколко дни. Преди 2-3 дни климатика духаше леко студено, но не достатъчно студено. Вчера обаче въобще не духаше студено, направо едва ли не по-топло отколкото навън, а бях го нагласил на 16 градуса.
Днес закарах колата при един майстор за пълнене с фреон ,както ми препоръчаха, обаче той ми каза, че компресора не включвал , обаче бушоните не били изгорели и ме изпрати при жичкаджия. Друг познат пък ми препоръча друг майстор. Какво може да й е на колата , дали компресора е изгорял??
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 03 юни 2011 - 20:16

Колега, необходимо е в специализиран сервиз да закачат компресора на тест-машината, да го проверят за вакуум и фреон, да вкарат известно количество фреон в системата, ако е изтекъл, и да се пробва тогава дали включва.
Ако включи, ослушвай се за тракане - симптом че си заминава. Ако не трака, вероятно е за обслужване.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 юни 2011 - 20:24

ако няма нлягане в системата на климатика няма как да включи, трябва или да има газ или да се имитира датчика за налягане за да включи, ако всичко това е изпълнено и не включва иди при човек който разбира и ще го оправи, ние може само да гадаем кво става...
Отговори

ГостB.Ganev_* 03 юни 2011 - 20:55

Благодаря за съветите, ще я закарам утре в сервиз.
Отговори

boxeora снимка boxeora 03 юни 2011 - 21:16

първо колега трябва да се види дали не е блокирала ролка на компресора.
друго което може да направиш е да провериш дали има фреон по маркучите.това се прави като махнеш капачките на клапаните за наливане на фреон и бръкнеш с отверка.
после отиваш на сервиз.
проблемите може да са - няма фреон в системета, проблем в компресора( не блокират като на VAG-групата), проблем в преостатите(2 бр-да вкючат перките), и проблем в ел.инсталацията.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 04 юни 2011 - 17:09

Колега,
Най-вероятно имаш теч в системата. Като си пуснал климатика и малкото фреон си е заминал.
Болните места ги пиша по честота на проявяване на дефектите: проверка на системата 10-15лв., обслужване на компресора (100-150лв.вижда се с просто око, ако има теч от О-пръстените: почистване, оглед, смяна масло и о-пръстени), пробит радиатор на климатика (там нов според зависи 175 - 300лв. + дехидратор), теч от клапан Високо налягане (нов 10-20лв.), от игличката на ниското (10лв.), пробив в тръбите към изпарителя в купето (не мога да напиша цена), теч от изпарителя в купето, пълнене с масло и R134a (хладилен агент) 100g - 10лв.
Казано с думи прости - минимум 100лв. само за пълнене и диагностика, но обикновено началната инвестиция е 200-250лв. без гаранция, че ще остане само това!
И си отваряй очите на 4!!!, защото могат да ти напълнят системата и да "забравят" да завият игличката на НН и за 2-3 дена пак ще си в изходна позиция. Радиатора пробива механично от камъчета отпред към маската и химически от плесени към основния радиатор. Точно на оста на перката на климатичния вентилатор.
Успех!
Отговори

ГостB.Ganev_* 04 юни 2011 - 21:03

Благодаря за изчерпателният отговор.
Днес я закарах в един сервиз на бул.Европа, обаче имаха работа и без да погледнат казаха, че в 90% от случайте на "тези коли", била изгоряла бобина на компресора. Споменаха 200 лв. Възможно ли е да изгори точно след 2 пускания???
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 05 юни 2011 - 13:55

всичко е възможно на става кола колега, може просто да й е дошло времето, но нека я видят и да кажат кво става, според мен нямаш газ и най-вероятно ще се сменя семеринг на компресора...
Отговори

ГостB.Ganev_* 05 юни 2011 - 21:49

Може ли да ми препоръчате някой майстор/сервиз на климатици в София, който няма да си остави ръцете??? или пък да ми резне главата до кръста? Живея в Света Троица. Или пък жичкаджия, не знам къде е проблема?
Мнението беше редактирано от B.Ganev: 05 юни 2011 - 21:49
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 05 юни 2011 - 21:52

Колега потърси по форума има подобна тема за киматици,там съм писал три места където работят добре.Евтино няма почти никъде,но поне да е качествено!!Те едма тема..
http://www.opelclub....=1
Мнението беше редактирано от BatSlav: 05 юни 2011 - 21:53
Отговори

ГостB.Ganev_* 05 юни 2011 - 21:53

 BatSlav, на 05 юни 2011 - 21:52, каза:

Колега потърси по форума има подобна тема за киматици,там съм писал три места където работят добре.Евтино няма почти никъде,но поне да е качествено!!Те едма тема..
http://www.opelclub....=1


Май си прав, имаш ли линк?

Мене ,обаче надали ще ме оправи майстор, който само ги пълни..
Мнението беше редактирано от B.Ganev: 05 юни 2011 - 22:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg