Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

светна ми непознат светлинен индикатор

Тази тема е заключена

valvrv снимка valvrv 29 февруари 2012 - 22:15

Здравейте колеги,вчера докато карах жена ми до летището ми светна ето този индикатор .Помислих си че маслото ми е прекалено малко и след като се прибрах оставих колата за 5 часа да истине и проверих пръчката за маслото,показанието беше на половината между минимума и максимума.Днес няма и помен от този сигнал всичко е по старому.Някой знае ли какво означава.
Публикувано изображение

п.п
разликата м/у днескашното каране и вчерашното е че ,вчера карах 160 км от нас до летището със постоянна скорос от 100-120 км/ч а днес съм в трафика
Мнението беше редактирано от valvrv: 29 февруари 2012 - 22:52
Отговори

Ckman снимка Ckman 29 февруари 2012 - 22:48

Може да е свързано евентуално с подкачващата помпа.Да е засмукала въздух например и затова да е светнала.Иначе по принцип светва ако трябва да се долее масло или инспекцията е изтекла.
Отговори

valvrv снимка valvrv 29 февруари 2012 - 22:58

 Ckman, на 29 февруари 2012 - 22:48, каза:

Може да е свързано евентуално с подкачващата помпа.Да е засмукала въздух например и затова да е светнала.Иначе по принцип светва ако трябва да се долее масло или инспекцията е изтекла.

Благодаря колега може и да си прав за инспекцията аз колата я купих преди няколко месеца и смених мослото и филтрите но не съм сигурен дали са го отбелязали в сервиза на бордовия ком,но в такъв случай не трябва ли да свети постоянно.Аз се притесних като светна да не ми гори много масло че съм минал само около 2000 км.
Отговори

kabalo86 снимка kabalo86 29 февруари 2012 - 23:08

на мойта кола това значи долей масло :)
Отговори

valvrv снимка valvrv 29 февруари 2012 - 23:17

 kabalo86, на 29 февруари 2012 - 23:08, каза:

на мойта кола това значи долей масло :)

ако е така значи съм прецакан и гори
масло
Мнението беше редактирано от valvrv: 29 февруари 2012 - 23:17
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 29 февруари 2012 - 23:30

Дам.. прекалено ниско ниво на маслото.Не е казано че го гори може да изтича от някъде.
Отговори

valvrv снимка valvrv 03 март 2012 - 01:04

здравейте малко развитие по проблема,днес сложих 200 гр масло и нивото се вдигна на максимума иначе лампичката така и не светна повече.
Отговори

Ckman снимка Ckman 10 март 2012 - 18:34

 valvrv, на 03 март 2012 - 01:04, каза:

здравейте малко развитие по проблема,днес сложих 200 гр масло и нивото се вдигна на максимума иначе лампичката така и не светна повече.


Възможно е да има проблем в датчика за налягането на маслото.
Отговори

Alex_sn1 снимка Alex_sn1 10 март 2012 - 21:15

Според мен нито едно от предположенията не е вярно ,тъй като човека каза ,че нивото на маслото било по средата на щеката. Така ,че няма как да е от нивото. А и от налягането на маслото не е ,защото не може при високи обороти да свети ,а при ниски - не. Ако няма налягане е точно обратното. Според мен ,колега ,си направи една профилактична диагностика.
Отговори

Petio снимка Petio 10 март 2012 - 21:58

В ръководството за експлоатация пише ниско ниво на масло.Това неозначава че маслото на 100% е намаляло може и датчика да се базика така че трябва да се провери, щом казваш че нивото е добре то значи датчика не е наред но определено символа е за ниво на масло и нищо друго
Отговори

Никсън снимка Никсън 11 март 2012 - 00:10

Здравей колега , често срещан ефект когато нивото маслото е между двете граници ... получава се следното - при дълъг пробег с обороти на двг. над средните и задържането им продължително време , маслото просто частично се забавя при оттичането си обратно в картера ,така логично се появява сигнализацията за ниско ниво на маслото . Когато режима на каране се свали /дори и в движение / лампата ще угасне , защото просто маслото в картера ще повиши нивото си . Случва се и при по-старите автомобили , но собствениците им не разбират това поради отсъствието на тази сигнализация .Водил съм доста дискусий с ,,масларите,, за нивото на маслото и начините за измерване .... но за мен истината е , че то трябва да е около максимума защото тези 200-300 гр. са резерв точно при такива случаи . Поздрави и Успех .
Отговори

valvrv снимка valvrv 11 март 2012 - 02:28

благодаря за отговорите в момента е на максимума и не се е повторило повече.
Отговори

ed_hunter снимка ed_hunter 11 март 2012 - 09:13

Колега, също така се замисли при следващата смяна на маслото да направиш една промивка на двигатиля със специално промивно масло. Може да има налепи и боклуци по маслените магистрали и от там датчика да не отчита вярно. Ако колата ти е карана в Италия направо е задължително да направиш тази процедура. Двигателя трябва да работи с това масло около 5 минути и след това се източва и се налива нормално масло. Поздрави и успех.
Отговори

hudson снимка hudson 11 март 2012 - 09:19

Точно Vauxhall от италия едва ли ще си е докарал, а в UK техническите прегледи са достатъчно строги.
Отговори

Ckman снимка Ckman 11 март 2012 - 12:09

Тогава най-вероятно е в износването на лагерите има луфт и подкачващата помпа не може да подкачи масло чак горе където е датчика за налягането и за това светва лампата.
Отговори

Petio снимка Petio 11 март 2012 - 14:58

Колега стига говори глупости говорим за датчик за ниво а не за налягане помпата няма нищо общо нито пък датчика е горе а е долу.
Колегата никсън изясни къде е проблема мисля че темата е изчерпана а и колегата каза че след доливане на маслото до нормалното индикацита не е светела така че :rulez: :padlock: :cabrio: стига :spam:
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg