Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с подсветката на таблото

CalibraManiac снимка CalibraManiac 02 октомври 2021 - 23:14

Здравейте колеги, от няколко месеца имам проблем с подсветката на таблото и ще се радвам ако можете да ми дадете съвет за разрешаването му. :)

Колата е Astra G, миналата зима бях решил да слагам диодни крушки за подсветка които светеха в син цвят, след известно време обаче ги махнах защото прекъсваха доста. Понеже при свалянето на оригиналните понеже бяха 20 годишни се разпаднаха пластмасовите шайбички, си купих чисто нови OSRAM абсолютно същите като оригиналните. Сложих ги, обаче от тогава има моменти в които таблото при включване на фаровете въобще няма подсветка и с леко потупване отгоре по таблото светва, няколко пъти ми се случи и потупването да не помогне (включително бях тръгнал от София към Варна по магистралата в 4 сутринта, и както си светеше просто изгасна и не светна повече, до след 3 дена когато просто светна от самосебе си). Тази вечер ситуацията е същата, бях решил да пробвам да подменям с едни други крушки, но върнах оригиналните и отново нямам подсветка. Разглобих таблото, пробвах да наместя буксата отзад, но за съжаление няма резултат. Чух доста мнения, че и при други Astra G се получавало, и доста хора ми казаха, че е от буксата която се захваща за таблото.

Ще се радвам да чуя вашите мнения, и евентуално съвети за разрешаването на проблема, защото е доста досадно. :(

Поздрави!
Отговори

k opel e снимка k opel e 03 октомври 2021 - 06:27

Презапой куплунга на самото табло. От вадене и слагане може да не контактува някой пин.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 03 октомври 2021 - 15:25

Проследи пистите на лампичките за осветлението. Виж къде излизат на буксата в таблото.
Разгледай ги с лупа за студена спойка, спукано.
Ако го откриеш, презапой само там.
Не знам как си с поялника...да не осе_еш пейзажа - :-)
Можеш и с мултицетче да провериш пистите и буксата. трябва да е пълно късо. Може при кривене на платката на таблото да ти прави магарии...
По принцип е някъде, където си пипал... но знае ли се?
Отговори

CalibraManiac снимка CalibraManiac 03 октомври 2021 - 17:35

С поялника съм добър, ще ги прегледам. Доста оплаквания чух от тази букса като цяло, няколко човека ми казаха, че и при тях правела проблем и прекъсвало по този начин таблото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg