Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

kikokolin снимка kikokolin 10 март 2021 - 10:26

 IvailoM, на 09 март 2021 - 17:48, каза:

За Вашите нужди е идеална. Закарайте я в сервиз за оглед на ходова част и мотор, коментирайте цената и я взимайте.



Благодаря!Дано да е на късмет и да излезе читава!
Отговори

Коки 212 снимка Коки 212 15 март 2021 - 07:44

Здравейте, може ли мнения за Зафира. 2009,1.6 94 на фабричен метан!!
Отговори

kikokolin снимка kikokolin 15 март 2021 - 08:45

https://www.auto-dat...-16v-101hp-2435

Здравейте! Да се похваля купих такава Астра. Излязох с майстор да гледам по автоборсите и накрая купих колата на майстора:))) Така се случи просто!Момчето е близък приятел, колата е абсолютно обслужена, 2200 лв, качваш се и караш. Само летни гуми трябва да и купя, но той ще ми намери, каза за около 300 лева. Мнения за колата?:)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 март 2021 - 09:23

От моя гледна точка е по-добрия вариант по много причини. Дай да видим колата все пак по-подробно и кажи точно коя година, мотор и модификация е. Ако е 1,6, мотора има само два възможни недостатъка, да гори масло и компютъра му да прави проблеми защото е на кофти място. Ако си я взела от майстор е възможно да ги няма или да са отстранени вече. Иначе е евтин за поддръжка, прост и здрав автомобил. Аз имам една такава, която я взех в отлично състояние и въпреки това по моите критерии, за да е прерфектна ми глътна над 1000 лева след това. Други хора просто биха си я карали и така де.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 15 март 2021 - 09:24
Отговори

kikokolin снимка kikokolin 15 март 2021 - 09:27

 Ne6to Smisleno, на 15 март 2021 - 09:23, каза:

От моя гледна точка е по-добрия вариант по много причини. Дай да видим колата все пак по-подробно и кажи точно коя година, мотор и модификация е. Ако е 1,6, мотора има само два възможни недостатъка, да гори масло и компютъра му да прави проблеми защото е на кофти място. Ако си я взела от майстор е възможно да ги няма или да са отстранени вече. Иначе е евтин за поддръжка, прост и здрав автомобил. Аз имам една такава, която я взех в отлично състояние и въпреки това по моите критерии, за да е прерфектна ми глътна над 1000 лева след това. Други хора просто биха си я карали и така де.


2000 година, 1.6, 101 к.с. Колата я кара жена му всеки ден до работа и си кара детето на детска градина с нея.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 март 2021 - 09:32

 kikokolin, на 15 март 2021 - 09:27, каза:

2000 година, 1.6, 101 к.с. Колата я кара жена му всеки ден до работа и си кара детето на детска градина с нея.


Никой не се съмнява в това :smile3560: В тоя форум така започват всичките вицове.

Шегата на страна, 2000, значи е фейслифтова, там май единя проблем - тоя с маслото е решен до голяма степен.

Ето един сайт дето може да каваш снимки на колата директно във форума, копираш УРЛ-линка и излиза във форума:
www.radikal.ru

В този раздел може да си пуснеш тема за колата и там ако пишеш и качваш снимки ще ти помагат колегите да си поддържаш колата и да разбираш как се ползват функциите и:
https://www.opelclub...p?showforum=128
Отговори

kikokolin снимка kikokolin 15 март 2021 - 09:59

 Ne6to Smisleno, на 15 март 2021 - 09:32, каза:

Никой не се съмнява в това :smile3560: В тоя форум така започват всичките вицове.

Шегата на страна, 2000, значи е фейслифтова, там май единя проблем - тоя с маслото е решен до голяма степен.

Ето един сайт дето може да каваш снимки на колата директно във форума, копираш УРЛ-линка и излиза във форума:
www.radikal.ru

В този раздел може да си пуснеш тема за колата и там ако пишеш и качваш снимки ще ти помагат колегите да си поддържаш колата и да разбираш как се ползват функциите и:
https://www.opelclub...p?showforum=128


Да , имаше и един друг виц : Жените са лоши шофьори! Кат тръгне да продава колата :Колата само от жена е карана:)) Шегата настрана, колата отидох и я взех от паркинга пред тях, буквално под носа на жена му, даже дали не са се и поскарали после че и продаде колата без да я предупреди, незнам:) Така или иначе каквото и да стане имам и майстор под ръка вече:) Аз за по-добър вариант от този просто не се сещам! Късмет явно, чакала си ме е:) А иначе Корсата която щях да купувам след оглед от майстор се оказа с неработещ климатик, някакъв дребен проблем с единия фар, странен шум от ауспуха.... За 2200, нерегистрирана Корса, която тепърва да почвам да ремонтирам...Не, мерси!
Мнението беше редактирано от kikokolin: 15 март 2021 - 10:00
Отговори

Dowper снимка Dowper 15 март 2021 - 10:10

 kikokolin, на 15 март 2021 - 09:59, каза:

Да , имаше и един друг виц : Жените са лоши шофьори! Кат тръгне да продава колата :Колата само от жена е карана:)) Шегата настрана, колата отидох и я взех от паркинга пред тях, буквално под носа на жена му, даже дали не са се и поскарали после че и продаде колата без да я предупреди, незнам:) Така или иначе каквото и да стане имам и майстор под ръка вече:) Аз за по-добър вариант от този просто не се сещам! Късмет явно, чакала си ме е:) А иначе Корсата която щях да купувам след оглед от майстор се оказа с неработещ климатик, някакъв дребен проблем с единия фар, странен шум от ауспуха.... За 2200, нерегистрирана Корса, която тепърва да почвам да ремонтирам...Не, мерси!


Правилно решение според мен, безаварийно каране! Както казваш, тепърва нов внос стара кола да почваш да стягаш и да регистрираш ще стъпи повечко.
Отговори

benzy снимка benzy 15 март 2021 - 14:23

 kikokolin, на 15 март 2021 - 08:45, каза:

https://www.auto-dat...-16v-101hp-2435

Здравейте! Да се похваля купих такава Астра. Излязох с майстор да гледам по автоборсите и накрая купих колата на майстора:)))

Да му е на българина втория акъл - можех да ти продам мойта... климтроник, кожа, подгряване, музика... де толкоз акъл.
Да ти е честита. Много по-добре от Корсичката!
Отговори

west_side снимка west_side 16 март 2021 - 22:34

Здравейте, надявам се бъдещи колеги.
Решил съм да купувам Опел Инсигния А, с 2.8 V6 мотора, като основната причина е... за кеф. Струва ми се, че OPC ще ми излезе доста по-сериозно и трудно за поддръжка, а и първоначалната цена е малко по-висока. Като цяло нямам претенции за скоростите, но предпочитам ръчка. Също и за купето - предпочитам да не е комби, но това не би ме спряло, ако излезе правилната кола.
Прави ми впечатление, че по автокъщите ги няма много, а от собственик е почти невъзможно да се намерят. Друго, което ме озадачава е, че коли с 1,8 мотора и без никакви екстри или поне без FlexRide и адаптивните светлини, са доста по-скъпи или поне съизмерими с такива с големия мотор и всички екстри. Някакво обяснение за това? Друго, което се чудя е, защо всички са внос от Швейцария?
И сега за една конкретна обява - линк
Ходих да я гледам на място, колата си изглежда супер, не видях нищо нито вътре, нито външно, което да ме озадачи, освен чисто новите кори под калниците, но да кажем, че може и да са измити добре. Не можа да запали, защото нямаше ток, а после не можах да отида да я видя пак. Прави ми впечатление, че цената е сравнително ниска, а обявата седи от доста време. Честно казано като видях продавача - въобще не ми вдъхна доверие, но това едва ли е някакъв фактор. Та какво смятате за конкретната обява - трябва ли да се бяга от нея или си струва да се инвестира в оглед в сервиз.
Отговори

benzy снимка benzy 17 март 2021 - 00:24

Здрасти, вероятно бъдещ колега,
По снимка трудно се определя дали е добра или не е колата. Честно казано, ако човека, който ти я продава не ти вдъхва много доверие може да си е и фактор, ако го усещаш, че е тарикат, може да ти приложи и тарикатлъци - примерно казано. Най-добре ако може да я вкараш в добър сервиз да я проверите и ако може да я провериш по рама в представителството. Малко вложени пари в нещо, което може да ти спести много пари. Най-малкото да се провери това 4х4, защото системата е известна като проблемна и да не ти коства после сериозна инвестиция. Инвестирането в сервиз преди покупката е като хвърлянето на захранка при риболова - коства ресурс, но може да донесе урожай. Ако ти е харесала спрямо всички други, иди да я палнете и ако пак ти хареса сигурно си струва последната стъпка да е сервиза.

Моите предположения за наблюденията ти са, че простите коли изискват по-малко поддръжка. Примерно споменатия флексрайд ако трябва да го замениш са към 6 хил лева доколкото помня (4 или 6), и като купуваш кола за 10 е нормално да се замислиш после дали ще си струва да вкараш 1/2 от стойността и в няколко амортесьора. Следователно такава кола ще се продаде по-трудно и за да се навие купувача ще гледа да я вземе за по-малко пари, за да му остане марж за ремонти. Същото е и за голям двигател, който погорва и иска допълнителни разходи за газова и т.н. Аз поне така си го обяснявам. А Швейцария е вероятно заради добре оборудваните коли. Поради някаква причина (вероятно дълбокия им джоб) обичат да си накичват колите с всички екстри и после са търсени на вторичния пазар.

И накрая ще ти кажа, че като любител на ръчката, подобна кола с подобен мотор определено бих я взел с автомата. Това е тежичък магистрален круизър, прилича му да е автомат.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 март 2021 - 12:20

 benzy, на 17 март 2021 - 00:24, каза:

И накрая ще ти кажа, че като любител на ръчката, подобна кола с подобен мотор определено бих я взел с автомата. Това е тежичък магистрален круизър, прилича му да е автомат.


Бенз, и аз за първи път виждам Инсигния с този двигател, пък ръчка. Доста странно ми се вижда. И, да, това не е градска кола, а автомобил за дълъг път и ръчката е излишна. Освен това няма и халогени. Иначе изглежда добре, но тук както каза е тънкия момент с 4х4, защото си имат такъв фабричен проблем.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 март 2021 - 15:12

Колега към Vectra C 2009, какво стана с Цедката? Взе ли някоя или взе друга марка и модел? Напиши какво направи в края на краищата след като ти помагахме с приятелски съвети толкова време.
Отговори

Ddj снимка Ddj 15 април 2021 - 11:05

Здравейте и поздрав за всички активни членове на форума. Благодаря за приема.Имам следните притеснения : От скоро се оглеждам за по-нов модел Зафира. И за първи път гледам модификации с дизелов двигател.Не съм карал и поддържал такъв автомобил и питането ми е кой конкретен двигател бихте препоръчали и има ли конкретни проблеми с някоя от модификациите - 120к.с.,130к.с.и 170к.с.CDTI. Разглеждам оферти от този вид :

1. https://m.mobile.bg/...618315046385062

2. https://m.mobile.bg/...579966004475710

3. https://m.mobile.bg/...603713731569007

Благодаря предварително на отзовалите се и успешен ден на всички.
Отговори

benzy снимка benzy 15 април 2021 - 11:31

Здрасти,
да почна с това, че и аз като теб не бях помирисвал дизел до скоро - в крайна сметка кара се :)
Не се притеснявай за това. За поддръжката тепърва ще разбирам, но при определени условия не е много по-различна от поддръжката на бензинов мотор.

От 3те обяви - последната, вноса от Франция. Това първо е фейслифтовия модел, второ е новия мотор, който е значително по-тих и са му оправили детските болести. Казано по картинка разбира се.

Най-важното е да си дадеш отговор къде ще я караш колата. Ако ще караш на къси студени стартове, преобладаващо градско, дизела не е твоето гориво. Ако навърташ повече км и извън града да има възможност да загрее и да чисти ДПФа няма да имаш проблем... въпреки че ще ти отнеме доста време да свикнеш и да се нагодиш към каране на дизел. Аз направих вече месец и почти 4000 км и ми е още повече от странно всеки път като я запаля :)
Успех
Мнението беше редактирано от benzy: 15 април 2021 - 11:35
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 април 2021 - 11:51

От всичките обяви, и моят глас отива за последната 170-ка
Към Бенз: Ако до още 2-3 месеца не се оправи това "странното", вярвай ми проблемът е в теб, не в автомобила(двигателя, дизела и т.н.).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 април 2021 - 11:57
Отговори

Ddj снимка Ddj 15 април 2021 - 11:59

Благодаря за мненията Ви колеги. Това ли е основен проблем при дизела - градското каране ? Дали е малко един два пъти в месеца да се кара на по-дълги разстояния ? Защото засега нямам представа дали ще е за повече. Ако е така да приключвам с дизела още преди "сватбата" ...
Отговори

Dowper снимка Dowper 15 април 2021 - 12:02

Зависи, ако караш само в града, но продължително време, DPF-а пак ще се почиства, но ако е за кратки разстояния най-добре бензин.
Мнението беше редактирано от Dowper: 15 април 2021 - 12:02
Отговори

Ddj снимка Ddj 15 април 2021 - 12:44

Усещам ,че леееко заобикалям дизела и се връщам към бензин,но...следва пак въпрос.Дано не съм досаден. За да се вместя в бюджета трябва да се върна няколко години назад , а там дали има чист бензинов двигател или всичко в периода 2013-2016г. е с метан ? И...кой двигател с метан ще е доброто предложение ? При тези модификации какви са вероятните проблеми с поддръжката ?
Отговори

benzy снимка benzy 15 април 2021 - 13:54

Виж сега, не зачертавай дизела само заради 2 поста. Попрочети повечко поразпитай хора каращи по-нови дизели (независимо от марката болежката е една) и след това вече мисли дали искаш или не дизел. Когато стане проблем, проблема с ДПФ-а се решава като се премахне, побългарено ама става.

Дето питаше, дали 1-2 пъти в месеца ще е достатъчно да излизаш... аз бях така с бензинката 1-2 пъти, сега всяка седмица съм нанякъде. Икономични са и ти дават възможност да се разхождаш. Та не е само лошо дизела (скоба за Димов: никога не съм твърдял, че проблема не е в мен, знам си, че съм сбъркан по дефиниция :biggrin: )

Що касае до бензиновите: Имаш няколко бензинови варианта и всъщност само един метанов.
Бензиновите са:
1.4 турбо - 120 и 140 кс;
1.6 турбо - 170 кс
1.8 атмосферен - 115 и 140 кс
1.6 турбо с директно впръскване 200 кс

Метановия е 1.6 турбо 150 кс.
Това е в годините 13та - 16та
Ако искаш автоматична кутия оставаш само на 1.4 турбо 140. (чувал съм и за 1.6 170, но не съм го виждал)

Всеки от тия двигатели също си има някакви дертове, така че наистина ако искаш да вземеш правилното за теб решение трябва поне месец да четеш кой какви болежки има и кое как се решава. Та за това не отписвай набързо нито една от моторизациите, заради няколко следобедни поста на хора "без работа".

Аз лично е много вероятно да се спра на споменатия вече 2.0 дизел 170 кс от Франция, защото фейслифта си е фейслифт, а от 2018 до 2013та са си бая години връщане назад. Още повече бензин в България като цяло трудно се намира. Но това е на база моето каране, ти си преценяваш сам.
Мнението беше редактирано от benzy: 15 април 2021 - 13:56
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg