Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Мерива В 1.4 LPG Turbo 120 Hp верига или ремък?

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 април 2020 - 13:54

Сложи го него комплект и ще съжаляваш защо изобщо си си помислил за него.
Отговори

Ivan Aleksandrov снимка Ivan Aleksandrov 20 април 2020 - 13:56

 Д-и-м-о-в, на 20 април 2020 - 13:54, каза:

Сложи го него комплект и ще съжаляваш защо изобщо си си помислил за него.


И други има за по 200-300 лв. Какви 800 лв. за вериги да не е златна.
Континентал 150 лв, febi, swag
Мнението беше редактирано от Ivan Aleksandrov: 20 април 2020 - 13:59
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 април 2020 - 14:00

Не е златна, оригинална е! Да не мислиш че случайно ти е цитирал такава цена?

Ама слагай, сам ще разбереш че е златна след това. Само че преди "златната" да не се окаже че си хвърлил колата..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 април 2020 - 14:00
Отговори

Ivan Aleksandrov снимка Ivan Aleksandrov 20 април 2020 - 16:47

Дай да видя къде има за 800 лв. оригинална сайт или някъде другаде? Как си сигурен, че е оригинална? Нещо като е скъпо и да е качествено оригинално. Има и скъпи некачествени части не се знае на какво ще попаднеш. Виждал съм ремък накъсан на 10 хил. км. марка и то.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 април 2020 - 17:13

 Д-и-м-о-в, на 20 април 2020 - 13:54, каза:

Сложи го него комплект и ще съжаляваш защо изобщо си си помислил за него.

Що бе, те всички са марки, какъв е проблема? Феби, Сваг, дъра-бъра, какво толкова? Всеки има правото да си сложи каквото иска на собствената си кола.
Отговори

sathv снимка sathv 20 април 2020 - 22:20

Ти само верига ли ще сменяш бе Александров? Сменя се комплект верига, зъбни колела, банани, оптегач и гарнитура. И най-скъпото не е веригата, а зъбните колела. Сменя се само с оригинален комплект. Всички други доказано не стават за продължителна употреба. Повечето тракат още при поставянето си, щото колелата им са щамповани и си бият доволно. Лично проверено. Като се има предвид, че оригиналния комплект издържа около 120000, смятай какво става с китайските ментета, пък и брандирани с лого като INA, SKF и т.н. Пък по какво ще познаеш оригинала? Само му виж зъбните колела и ги сравни с консервените капачки на автърмаркетите. Друго не ти трябва да гледаш. Нищо, че примерно пише на оригиналните колелета, че са произведени в швейцария.
Отговори

Ivan Aleksandrov снимка Ivan Aleksandrov 21 април 2020 - 09:30

Не само верига. Комплкет много ясно. От къде може да се вземе оригинална? Като сменям ангренаж сменям комплект с рокли. Проучвам като взема такава мерива какво ме чака.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 април 2020 - 09:53

Официалните представители. В София има и едни пичове- Олимпия, които също продават оригинални части.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 април 2020 - 10:16

Ахааа, на някой му дошъл акъла. Мислех че ще спестя на колегата sathv да обяснява отново нещата за веригите и зъбните колела и предпочетох по краткия път да му обясня на колегата с питането, но не успях.
Добре че поне няма да дава допълнителни пари за ментак(преди да купи оригинала), защото щеше да опита лично от приказката "евтиното излиза скъпо".

Никак даже не се колебай колега, обаждай се на представител на Опел или на Олимпия както са ти казали и вземай всичко необходимо наведнъж, сменяй и забравяй. Така се прави за най-евтино в дългосрочен план. И се надявам за друг път да си знаеш че специално за някой неща по автомобила, няма нищо оправдано(даже клони към самопреее....баване) да се слагат боклуци, щото "стрували 150 лева, вместо 800". После от тоя боклук може да не се спреш и на 2х800 за ремонт на двигател. И като теглиш чертата си на минус и то доста. И то точно от това че си си мислел че си много на плюс.

Не ме разбирай погрешно, никой не те задължава да я сменяш в представителния сервиз, смени я където искаш, даже ако можеш сам си я смени, идеята е да я купиш то там, откъдето трябва, а не откъдето и да е, защото иначе ще патиш после.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 април 2020 - 10:22
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 21 април 2020 - 12:08

Интересно как му натрапихте на човека идеята, че трябва да сменя и зъбни колелета та от ремонт за 500 лв. труд и чясти да набие напълно излишно още толкова за въпросните зъбни колела с уговорката ако мотора е на 300хил.км. съм съгласен да се подменят, но преди това е напълно излишен разход.
Отговори

sathv снимка sathv 21 април 2020 - 12:24

Ти колко вериги си сменил на тази серия двигатели, че пишеш подобни простотии? Я измери едно работило забно колело и напиши колко е износено? То си е нормално, предвид това, че веригата е много по твърда като термообработка от колелото. Те на 300000 се препоръчва да се смянят колелетата работещи с ангренажен ремък, щото нали знаеш, че и те се износват. Нищо че ремъка е гумен.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 април 2020 - 12:50

 bobobobi, на 21 април 2020 - 12:08, каза:

Интересно как му натрапихте на човека идеята, че трябва да сменя и зъбни колелета

Ами има литература по въпроса. Но не се намира в нета. Неспазването на това дава резултати- виж столичното метро като най-ярък пример за последните години.
Отговори

Ivan Aleksandrov снимка Ivan Aleksandrov 21 април 2020 - 13:02

Мога да взема и от представителство във Варна "Булвария".
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 април 2020 - 13:03

 sathv, на 21 април 2020 - 12:24, каза:

Ти колко вериги си сменил на тази серия двигатели, че пишеш подобни простотии? Я измери едно работило забно колело и напиши колко е износено? То си е нормално, предвид това, че веригата е много по твърда като термообработка от колелото. Те на 300000 се препоръчва да се смянят колелетата работещи с ангренажен ремък, щото нали знаеш, че и те се износват. Нищо че ремъка е гумен.


То и тук не е нужно да си сменял, за да знаеш поне от обща култура че е нужно целият комплект да бъде сменен при въпросното обслужване. Не трябва и много мозък, за да разбереш че най-хубавото е оригиналното. Но да ти кажа ли нещо: Повечето неща идват точно от "майстори и сервизи", защото и те много ръсят акъл как "нямало нужда то сега от такива неща", "що сега да даваш толкова пари", "я не се занимавай с това или онова". Лично съм ги чувал тия "лафове и констатации", не става дума за само за вериги.

Аз съм типичният пример и за друго... с моята помпа, как ме пратиха да продавам колата "докато работела и така". И това най-хваленият сервиз ми го сервира. От там нататък аз нямам какво друго да кажа.

Проблемът на счупените колие не "работата по тях" а информацията за ремонтите, защото всеки си дрънка каквото му скимне, накрая се слагат едни боклучави части и собственикът се чуди " А бе що тъй изкара само ХХХХ километра и се прецака?" Е, що, щото пак си слушал великия ум на "най-якия сервиз", вместо да идеш информативно подготвен, с необходимите части направо и да кажеш "Сменяй, колко ще струва"... Почне ли се "ма защо сега това, онова , знаеш ли колко струвало... директно заминаваш от там!

Направих си експеримент, купих си едни задни пружини и тампони за тях(не че съм с две леви), мога и сам да си ги сменя, но отидох с тях в друг уж хвален сервиз, голяма навалица уж и там.
Влизам с въпросните неща и питам "Колко ще струва да смените ей тия неща, на ей оная кола".

След "консултиране" последва отговор: Не можем да ви помогнем господине! Ми като не можете, да ви еВа у сервиза и майната ви!
Само да кажа като послепис: Аз съм напълно наясно защо ми казаха така, защото не им дадох шанс да ме обръснат колкото си пожелаят те. Уточнявам за да не помислите че не знам защо е станало, а не че не могат да ги сменят.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 април 2020 - 13:14
Отговори

Коцето снимка Коцето 21 април 2020 - 18:47

То това сегашното вериги ли са? какви вериги имаше едно време!
Кеф ти двуредова, триредова и нагоре, а сега само велосипедни че и по-нежни.
На колегата Иван Александров ще му кажа че вече (поне от 10-15 години че и повече) ремъка се счита за по-надеждно ангренажно решение. За производителя по евтиното конструктивно решение е веригата, а за ползвателя тя се явява по-скъпо решение за обслужване. Повечето съвременни ангренажни системи с ремък изкарват повече мото часове от верижните такива.
Мнението беше редактирано от Коцето: 21 април 2020 - 18:57
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 21 април 2020 - 19:56

Колега Александров, миналия месец сменях верига на опел астра j с мотор a14net, тоест сищия за който се интересуваш. Подмяната на веригата се наложи поради протекла гарнитура на ангренажния капак. Сложих комхлект ангренаж на марката Swag, а гарнитури на марката Елринг, в последствие се наложи да сменя и кяпяка на клапаните оригинален ГМ поръчян от Олимпия. Към момента на подмяната колата беше на 133 х.км.. По време ва подмяната обсъдихме с майстора има ли нужда от смяната на зъбните колелета по двигателя, но той беше категоричен, че на тези км. На двигателя нищо не налага смяна тоест не бяха износени. Това е от мен който иска да дописва.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 април 2020 - 20:20

Това е първия майстор, който е с вграден микрометър в очите.

Само подсказвам: намален диаметър на зъбните колела+удължаване на веригата=край на обтегача.
Следват много лоши неща.
Отделно че неоригиналните части нямат нищо общо с качеството..
Това че днешните "вериги"(разбирай комплекти) ги правят умишлено с по-малък живот(оригиналните) е едно на ръка, та представи си неоригиналните как са..

А с тоя Swag, бъди нащрек и си отваряй хубаво ушите, защото пак ще отваряш там явно.
Не те плаша, казвам ти само. Пък ти ако искаш ме разбирай.

А извинявай, но 800 лева за следващите да кажем 5-6 години(ако въртиш по средно 20 бона на година) ама си струват отвсякъде..

А ти какво си направил, точно обратно, купил си верига смотана, но иначе капак оригинален нов. А можеше да го вземеш и втора употреба от морга нещо... и вместо пари за него, да си имаш оригинална верига.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 април 2020 - 20:32
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 21 април 2020 - 21:00

Колега Димов моите уважения, за веригата Сваг/Феби, каквато такава няма да споря, ама да препоръчяш пластмясов капак на клапани който дава температурни разширения да се купува от автоморга втора употреба.....без коментар
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 април 2020 - 21:20

Двигател от морга е работил значително по-малко от твоя и има шанс голям да си е наред.
Тия капаци не стават за едно загряване и изстиване така.
Но няма значение, ти не коментирай ако искаш. Първо там се проверява за такова нещо, защото пак е оригинално и имаш възможност да го вземеш на много по-малка цена. Пак казвам ако е наред, а шансът за това не е 0
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 април 2020 - 21:24
Отговори

talatinov снимка talatinov 04 май 2020 - 12:19

Здравейте, искам да попитам някой дали знае колко газ събира въпросната мерива, не намирам информация никъде?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg