Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Форсира се сама на празен ход

Dimaka88 снимка Dimaka88 11 февруари 2015 - 17:41

Държи ми обороти понякога. Рядко качва над 2000 но ги вдига сама. И ако я оставиш може да го прави продължително време. Веднъж се форсираше сама от 1000 до 2000 оборота, като бях спрял. Накрая ми писна и я загасих. Прави го на свободно скорост или на съединител също. Но не винаги. Като цяло са нестабилни оборотите защото пък понякога доста падат даже на 5-600 ии гасне понякога. До голяма степен си мисля че е от стъпков мотор но не съм сигурен. Закачана е няма никакви грешки. Интересното е не го прави рязко. А равномерно форсира и връща. Почти не задържа оборотите. Все едно я форсира човек. Това стана веднага след ремонта и на динамото, ходих в сервиза и ми казахе че нямало връзка с генератора. И ужким се занимават само с електроника и правят и доста по скъпи коли голямо чедене се чудиха и нищо не откриха. Освен че уж бил разкачен някакъв маркуч на вакума, и го закачиха, оправи се за 1 ден длед това пак. Аз я карах, близо 10-тина дена с повреден генератор и електрониката откачаше от време на време. Но уж нищо не и било станало от това. Питах дали се оправлявало от компютър подаването на газ, и ми казаха че не била чак толкова нова и нямало такова нещо. Така че доколкото разбирам газоподаването не е по електронен път още по малко от компютър. как тогава се форсира сама? Дали дърпа въздух от някъде? Аз този мотор за празен ход ми писна вече и да го чистя, при следващото смъкване направо го сменям с нов. Само че ако не е от него? Какво я кара да се форсира така? Интересното е че се появава като започна да спирам или да правя маневри и да паркирам може и на задна да се появи това, но като я карам по продължително на скорост не се появава. Само при ниска скорост и маневри, и примерно докато включа на задна и тръгна да маневрирам изгасва, често. Но на съединител също се появява това с подаването на газ сама се форсира. В Опел вземат 30 лв за диагностика ДВГ. И то ще го хване какво е само ако го направи по време на прегледа това. Иначе не можело да се разбере. Не може някой да не е имал подобен проблем.
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 11 февруари 2015 - 17:51

Заради сходен проблем смених МПХ. Но се оказа че не е от него.От някъде ти смуче въздух.При мен беше така. Проврери си всички маркучи и уплътненията на дросела.
Отговори

Dimaka88 снимка Dimaka88 11 февруари 2015 - 17:55

Благодаря и аз мисля така, утре по светло ще ги видя че вече се смръчава. И мене ме съмнява че от някъде дърпа въздух трябва да огледам по внимателно.
Отговори

ufer снимка ufer 12 февруари 2015 - 09:54

Май това е болест на всички застаряващи Опели. Проблемът е по всяка вероятност комплексен - износването на голям брой периферни детайли и комбинацията помежду им води до тези високи и нестабилни обороти. Ако сложиш нови, пак няма гаранция, защото обикновено са китайски, ако сложиш от морга - пак може да се окаже същото. Няма оправия. Трябва да имаш много голям късмет, за да откриеш дефект на някой детайл. Според мен не се напъвай много, защото ще хвърлиш много пари на вятъра. Действай само при евтина възможност (или помощ от приятел с добре работеща част) с подмяна на някой от многото спомагателни детайли - ЕКУ-та, дебитомери, дюзи, датчици, моторчета и т. н.
Отговори

ivelin19 снимка ivelin19 16 февруари 2015 - 19:18

Колега ТПС датчик за положението на дроселовата клапа и при мен беше така :)
Отговори

DeeZoo снимка DeeZoo 16 февруари 2015 - 19:42

и през това минах... :D при мен се оказа прекалено сплескана гумичка между електрическата и механичната част на стъпковия мотор.започна за един път да го прави това само че при мен се форсираше сама до почти 3500 оборота...смъкни стъпковия мотор и огледай дросела да няма нещо разкачено
Отговори

Dimaka88 снимка Dimaka88 18 февруари 2015 - 11:22

Сега в последтно време не го прави наистина, един път го направи преди няколко дена...но ще огледам всички букси връзки гумички
този ТПС датчик да не е отзад зад дросела където влиза една букса в него?
Отговори

DeeZoo снимка DeeZoo 18 февруари 2015 - 13:35

Да отзаде е...като застанеш пред колата се пада от задната страна на дросела.черна " кутиика" дето влиза букса с 3 кабела в нея...
Отговори

Гостварналиата_* 19 февруари 2015 - 21:02

 DeeZoo, на 18 февруари 2015 - 13:35, каза:

Да отзаде е...като застанеш пред колата се пада от задната страна на дросела.черна " кутиика" дето влиза букса с 3 кабела в нея...

на моята астра колега го правеше този яд и стигах до опел сервиз и смениха стъпковия мотор 1 година и същия проблем временно се оправи като го замих сам с бензин за 3 - 5 дена и пак се получава накрая взех втора ръка и изкара 2 години а и при мен светкаше оранжевата лампа на ел мотор за астра ф преди 3 години 2ра ръка струваше 30 лв да знаеш успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg